ARMda belirsizlikler

Başlatan muat, 07 Aralık 2007, 14:30:58

muat

Bende lpc2138 geliştirme kiti var, ancak bütün pinler serbest.
Sorunlarım şunlar:

1)Herhangi bir program atıyorum fakat hiçbir tepki göstermiyor.

2)P0.31de ve P1'deki bütün pinlerde 2V(pin 29 dışında), P0.1'de de 3.3volt var. fakat hiç bir değişme yok bunlarda.

Bunların nedenleri ne olabilir?

Not: Attığım programı sonradan tekrar okuyabiliyorum,flash hafızayı silsem de durum değişmiyor.

kitin modeli: http://www.ett.co.th/product/ARM/et-arm7start_kit_v1exp.htm

bu kiti daha önceden kullanan varsa temasa geçmek isterim.

picusta

Bende olimex'ten 2106 kiti siparis ettim, bu hafta gelcek gibi, artik benim de bir LPC'm olacak (64kB RAM cezb etti).
ayarlamada sorun var gibi, 2V olmasi belki portlarin giris olarak tanimlanmasi ndan kaynaklanabilir.
MCU reset durumunda duruyor olabilir. Watchdog varsa kapatilmali. debugger (seri veya JTAG) ile anaprogramin basladigindan emin olunmali.

Hangi gelistirme araçlarini kullaniyorsunuz? (IDE+compiler+debuger+ flasher)
Bu kit ebay'da da satiliyor.

muat

derleyici olarak keil kullanıyorum.
flash belleği yüklemek için philipsin kendi yazılım yükleme aracını kullanıyorum.
keil debugger da içeriyor, fakat benim tam bir bilgim yok onun hakkında. Mikroişlemci üzerinde de yapılabiliyor mu bu işlem?

edit: sorunum çözüldü, sorunumun nedeni flash hafızasının düzgün olarak yazılmaması imiş. çözümü ise, üstünde bulunan iki butona bir sıra ile basarak reset attırmakmış. şu anda ufak uygulamaları yaptım, şimdi karakter lcd ile uğraşmaya başlıyorum.