modem kendi kendine reset atıtyor

Başlatan upayi, 21 Aralık 2007, 11:01:30

upayi

Arakadaslar benim bir sorunun var.Benim adsl modem kendi kendine reset atiyor.İcini actım kondasnasatorler sisimis yenilerini taktım firmware yi guncelledim .gene ayni.Kondansatorler azmi geliyor acaba
Cekilen akim 1A
Ve icinde 2 tane pararlele 25 voltluk paralel baglı kondansator var (1000uF) Kondansatorlerin degeri azmi geliyor.Veya sorun ne olabilir.
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

z

Modemin besleme voltajini uzunca bir sure monitor et. Voltaj guvenli calisma sinirlarinin disina tasiyor olabilir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

SpeedyX

Bir arkadaşımın modemide sıcaktan reset alıyordu.

ozancnc

tayyar

Benimde datron rta1320 marka model modemimi açtıgımda 1-2 dakika içinden bir cızırtı sesi geliyor sankim bişiler gaz kaçırıyor içerden neten araştırdım daha önce bu tarz bir problemle karşılaşanlar modemlerini servise göndermiş içinden parça değiştirilmiş ve problemsiz çalışmaya devam etmiş alet. benim cihazım garanti kapsamı dışında kaldığı için açıp baktım içerde problemi olan bişey gözükmüyordu

Konu hakkında fikri olan varmı?
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

mcan

neden olduğu hakkında bi fikrim yok ama genelde öyle sesler sarımlardan geliyor anakartta oluyordu üzerine japon döküp susturduğum oldu susturamadığımda oldu hatta japonun biraz ilerleyip kapiler boru misali dik duran agp yuvasına alttan üste doğru tırmanması sonucu anakartı kullanılmaz hale getirdiğide oldu. bunlar ihtimaller :)

aslan_korhan

Çızırtılar genelde beslemeden kaynaklanır. Switch-Mode beslemenin bobininden çıkar bu sesler. Yani besleme katında bir problem vardır...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

tayyar

aslan_korhan

Yok, modemin içindeki besleme kısmından bahs ediyorum.
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

tayyar

:) haklısın pardon bu aralar finallere taktım kafam dağınık biraz

tayyar

Modemin içini açıp iyice dinledim cızırtı yapan parça adsl izolasyon trafosu olduğuna karar kıldım. aslında ilk bakışta ne oldugun pek anlayamamıştım küp şeklinde smd gibi yüzey montajlı bi parçaydı sonra araştırınca çıktı izolasyon trafosu olduğu

LAL0683
LinkCom 0522

yazıyor üstünde. Bunu temin edebileceğimiz yer bilen varmı?

MC_Skywalker

Benim Linksys (cisco)kablosuz modemde de benzer sorun vardı. durmadan resetleniyor hatta arasıra içindeki config i uçuyordu cihazla beraber 12v 1A adaptör verilmişti onu denemek için harici diskimin 12V 2A lık adaptörü ile değiştirdim sorun otomatik olarak düzeldi. besleme problemi çok sorun çıkartıyor