elektronik sigara

Başlatan tapir, 26 Aralık 2007, 11:42:08

Salih

Alıntı yapılan: z - 02 Nisan 2013, 16:05:03
Gençliğinde çok yemek yiyenlerden de fazla kesinti yapılması lazım.

Sonra yağlanıp, kolestrolu artıyorlar, şeker kalp rahatsızlığı başlıyor vs vs.

Önce sigara içenlerden başlayalım. Dediğiniz ilerde düşünülebilir. Bilhassa obez olanların sağlık giderleri
normal insanlarda fazla olmakta.

z

Sigara satın alanlar zaten anormal vergi vererek sağlık harcamaları için katkıda bulunuyorlar.
Şişmanlar ise anormal vergi vermiyorlar. Bunu da düzeltmek lazım. Zayıf adam ekmeği 1 TL ye alıyorsa Şişman adam 8 TL ödesin.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Salih

Alıntı yapılan: z - 03 Nisan 2013, 10:59:52
Sigara satın alanlar zaten anormal vergi vererek sağlık harcamaları için katkıda bulunuyorlar.
Şişmanlar ise anormal vergi vermiyorlar. Bunu da düzeltmek lazım. Zayıf adam ekmeği 1 TL ye alıyorsa Şişman adam 8 TL ödesin.

Sigara içenler -bilhassa çevresine saygısı olmayanlar- başta aile bireyleri olmakla beraber
bütün çevresindeki insanları zehirlemek de.
Aynı zaman da ülkenin dövizleri millete zarar veren bir ürün yüzünden heba olmakta.
Dolayısı ile sigara ve içkiden alınan vergiler bana göre az bile.
Obez olanlar genel olarak kendilerine ve sağlık sistemine zarar vermekteler.

t2

Bir kanun çıksın sigaraya ek madde katılsın. Bu sayede sigara içildikten sonra içen kişi acı veya ağrı çekecek.   Bu sayede bırakmak zorunda kalacak. ( korsan sigara çıkmaz ise)

OG

Bazı konuların kesin veya yüksek oranlı çözümü kanunla olamaz, eğitim işin ön şartı.

Kötü fiilin tatbikini zorlaştırmalar bile problemi aşmanın kolaylaştırıcı unsurları olabiliyor. Yeni kanunla "kapalı yerlerde içiminin engellenmesi" çok kişide sigarayı bırakmayı kolaylaştırıdığı gibi. İçmeyenlerin maruz kaldıkları kötü etkiyi minimize etti. İçenlerin daha az içmesine sebep oldu vs.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

Alıntı yapılan: salih - 03 Nisan 2013, 13:07:31
Sigara içenler -bilhassa çevresine saygısı olmayanlar- başta aile bireyleri olmakla beraber
bütün çevresindeki insanları zehirlemek de.
Aynı zaman da ülkenin dövizleri millete zarar veren bir ürün yüzünden heba olmakta.
Dolayısı ile sigara ve içkiden alınan vergiler bana göre az bile.
Obez olanlar genel olarak kendilerine ve sağlık sistemine zarar vermekteler.

Diğer insanlara olan etkisi konusuna denebilecek sözüm yok. 

Sağlık sistemine yük olduğu söylenen tütün kullanıcılarından, daha fazla sağlık kesintisi yapılması gerektiği söyleminin tutarlı olması için tütün vs fiyatlarının makul düzeye inmesi gerekiyor. Biliyoruzki sigara vs den alınan korkunç bir pay doğrudan devlete yani içen içmeyen herkesin harcamalarına gidiyor.

Obez sınıfının altı da dahil, şişmanlara yönelik örneğimi, çok ciddiye almayın hafife de almayın. Eğer illaki üzerinde konuşacaksak, fazla yemek tüketenler sadece sağlık sistemine yük olmuyorlar, kanalizasyon alt yapısına, fazladan su ve enerji tüketimine ayrıca çevre kirliliğine de daha fazla olumsuz katkıda bulunuyorlar.

Neyse sırf fazla vergiyi eleştireceğim diye daha fazla komik duruma düşmeyeyim, fakat yüksek vergi gerçeğini de görün.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Salih

Konu öz itibariyle anlaşıldı. Bende sözü fazla uzatmak istemiyorum.
Ama söylemezsem de içim rahat etmez. Sigara içenlerin çevresindeki insanları pasif içici yaptığı için
oluşturduğu olumsuzlukları düşünürsek zararın boyutu daha da artar.
Allah bütün tiryakileri sigara illetinden en kısa zamanda  kurtarsın.

erhanmete

elektronik sigaraya devam eden var mı ?
benim yaklaşık 2,5 ay oldu iyi gidiyor. hiç normal sigara içmedim.

emekli

merhaba  ne marka elektronik sigara kullanıyorsunuz ve 2.5 ayda ne kadar sıvısından tükettiniz

diot

Arkadaşlar böyle sentetik malzemelerle ne uğraşıyorsunuz.  Eğer yardım almadan bırakamayacağınızı düşünüyorsanız , arayın ALO 171 i yardım isteyin. Babam 7 yaşında sigaraya başlamış bir tiryakiydi filitresiz sigara içerdi. Paketi buruşturdu çöpe attı  birdaha içmedi. Bir arkadaş günde 3 paket içiyordu , oda paketi attı ve bir daha içmedi. zaten 3 gün zor geçiyor sonra sıkıntısı kalkıyor. 15 gün sonra sigara kokusu mideniz bulandırmaya başlar. Eğer gerçekten istiyorsanız bir kerede bırakırsınız bu mereti. Kendinizi e-sigayla, nikotin bantlarıyla falan kandırmayın boşu boşuna.

http://www.havanikoru.org.tr/dosya/sbp/sigara_birakma_poliknikleri_mart_2013_SBP.pdf 

eml581

konu açılalı uzun zamn olmuş ama tekrar açmak yerine bir sorayım dedim kullanmaya devam eden varmı bende almayı düşünüyorum ama çekiniyorum sanki diğeri az zarar vermiyomus gibi geliyo :)

engerex

Gözlediğim kadarıyla elektronik sigara alıpta bırakan birini tanımıyorum. Ama bir anda "ben bu mereti içmeyeceğim" demesiyle herhangi bir ilaç vs. almadan bırakan bir kaç kişiyi tanıyorum.