nokıa 3310lcd pic basic karakter animasyon resim calısıy

Başlatan mame, 24 Ocak 2008, 01:19:32

mame

arkadaslar bu kodlar 3310.5110.3210 dada calısıyor.9pın lcdlerın baglantısına baktıktan sonra calıstırınız.ben 3310 ıcın duzenleyıp calıstırdım.vaktım olursa dıger lcdlerdede uygulamasını yaparım.
kodlar karakte cıkarma resım cıkarma derece saat olarak ayrı ayrı duzenlenıp kod acıklamalarını olabıldıgınce apmaya calıstım herkeze kolay gelsın.
http://rapidshare.com/files/86094338/3310_LCD.rar.html

bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

aykut54

sevgili muhammetali kardeşim bu devreyi bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz gerçekten güzel bir proje başarının devamını temenni ederim
saygılar

mustafa_cmbz

@mame hocam bu vermiş olduğunuz dökümanların içinde resmi convert etmek için bir program var sanırsam onu nasıl çalıştıracağımız hakkında bilgi verirmisin acaba...bu arada bu dökümanlar tam aradığım şeydi ilaç gibi geldi ellerine sağlık...

mame

işinize yaraması benı gercekten sevındırdı sımdı orada bahsetmedıgım resım cıkarma yanı cerceve falan yapma,yada yeni karekterler olusturma.ben bu is icin once fast lcd yi acıyorum orada 84x48 lcd ve 6x8 satır ayarını yapıp bos ekranı acıyor ve baslıyorum kare kare resmi cizmeye,daha sonra bıten resmi kaydedıp gene dosyaların ıcıne ekledıgım
GLCD_CONVERT programıyla acıyorum ve convert dedigimde altta hex kodları cıkıyor cıkan kodların 2 satırı lcd de 1 satıra denk gelıyor zaten ornek programdada
IMAJ1:
PosX=0:PosY=0:GOSUB LCD_GotoXY
 for i=0 to 84
 LOOKUP i,[$FF,$01,$FD,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$85,$C5,$65,$35,$35,$35,$35,$35,$65,$C5,$85,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$05,$FD,$01,$FF],lcddata
 gosub LCD_ByteOut
 next i
look updan sonrakı parantez icine yapıstırıyorum.
komple 6 satır resım ıcın 6 satırıda yapıstırıyorum yalnız dıkkat edılecek kısım programdan alınan 2 satır tek satır olarak lookup parantezıne yazıldıgında 2 satır arası virgul eksık oluyor bunu tamam lamazsanız hata verecektır.bu sekılde  6 satırında hex kodlarını yenı etıketlerle olusturup programa ekledıgınızde yenı resımler bu sekılde bırbırının devamı resımler olusturdugunuzda anımasyonlar yapabılırsınız umarım acıklayıcı olmuştur kolay gelsın.
bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

mustafa_cmbz

dediğinizi anladım hocam fakat benim sorduğum şey o değil

benim sorunum fastlcd programını açamıyorum aynı sorun convert programında da var.. aynen şöyle hata veriyorlar :

fast lcd programının verdiği hata:

convert programın verdiği hata:

mame

aynı program forumdada var bıde oradan ındırıp yuklemeyı dene belkı bendekı program sende calısmamıstır.eger oda calısmazsa bılgısayarındandır.işletım sıstemın vısta falansa belkı ondandır

selvi

bu lcd lerin boyutlari nedir.daha kucukleri ve el ile lehimlenecek cesitleri var mi?bende 16x2 lcd ler var.8-9cm arasinda birsey.uzunluk 4-5cm civarinda olanlardan.
Yaşam anlamlandırıldıkça kutsaldır....

mustafa_cmbz

selvi bildiğin 3310 ekranı işte kare şeklinde...

mame hocam işletim sistemim xp ama sorun nedir bilmiyorum sitedeki programı indirip deneyeceğim...

SpeedyX

@mustafa_cmbz,
Programlar visual basic ile yazılmış ve sanırım vb6 runtime istiyor.

mame

arkadaslar ınternetten baska programlarda ındırıp kullanabılırsınız ben bunları rasgele ındırdım ve kullandım.
font ıcın mesala bu programı deneyebılırsınız.
http://www.trforumcu.com/forum/photoshop/glcd-font-creatorv101-professionnal-standalone-edition-t38171.0.html;msg192533#msg192533

mustafa_cmbz

http://rapidshare.com/files/87622483/COMDLG32.rar.html

arkadşlar  gerekli olan sistem dosyası burada bu linktekini system32 klasörüne paste yapın sorun çözülüyor...kolay gelsin..

muhittin_kaplan

Kodlara Ulaşamıyorum
Yardım Ederseniz Sevinirim
Saygılarımla...

ilker_32

strom

Arkadaşım çok teşekkür ederim.Allah razı olsun senden.
Yalnız benim sormak istediğim birşey var.3310 ekranını kabloyla nasıl lehimledin?
Board'ımı kullanıdn?
Ben bir türlü beceremedim.Tabi bu birazda beceri işi ama belki söyleyeceğin 2 cümle çok yol almamı sağlayabilir.

mame

merhaba eger dikkat ettıysen telefonun lcdnın oturdugu plastıgınıde lcd boyutunda kestım arkasından cıkan pınlerede kabloları lehımledım pınler oynamasın dıye lehımledıkten sonra sıcak sılıkonla kobloları yapıstırdım umarım yardımcı olur yada daha profesyonel yapacagım dersen hazır baskı devresı nette verılen 3310lcdterm dıye bı dosya var oradakı baskı devreyı basıp sadece lcd pınlerının oldugu kısma lcdyı monte edıp oradan pınler al yada baskı devreyı degıstırıp bu devreye uyarla .bence lcd pertınaksa daha guzel oturur bırde oradakı gıbı sıktırma atarsın tamam.vaktım olursa baskı devreyı dedıgım gıbı yapar burada yayınlarım.