Ucuz Operatör Paneli...

Başlatan PhD, 01 Nisan 2008, 11:52:03

PhD

Merhaba arkadaşlar,

Bana ucuz operatör paneli lazım. Özdisanın bayisi olduğu EasyView operatör panelleri sanırım piyasada en rahat ve çok bulunanı ama çok pahalı (Tüm aramalarımda karşıma hep EasyView çıkıyor).

Marka olması önemli değil. Ucuz olması gerekiyor. Tabi piyasada sürekli ve rahat bulabilmeliyim. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler.

Kolay gelsin.
...hiç...

erkan614

:) oparator paneli olarak aradığın özellikler nedir?

deltanın 2 güzel modeli var;
biri 3.8" mavi beyaz 8 ton renk dokunmatik ekran 345 ytl civarı
diğeri 7" 65536 renk dokunmatik ekran 550 ytl civarı
rs-232 ve 485 haberleşme portu var ve çoğu plc ile haberleşebiliyor

aynı özellikleri daha ucuza sunan varmı bilmiyorum

PhD

Merhaba @erkan614 arkadaşım,

Cevabın için teşekkürler. EasyView marka panellerde dediğin fiyatlarda ve dediğin özelliklerde. Malesef bu fiyatlar yapacağım iş için çok pahalı kalıyor. Benim aradığım paneller de senin anlattığın özelliklerde ama benim için en önemli olan fiyatı (ben 100-150YTL civarı arıyorum varmıdır bilmiyorum :?: ). Markasız  olan ürünler olduğunu duydum ama fiyatı nedir, nerede satılır hiç bir fikrim yok. :(
...hiç...

Analyzer

Selam,

Benim bildiğim en ucuz operatör paneli 5.7" 16 renk olarak $240+kdv den satıyorlardı adetli olarak. Onun dışında 100-150 lira aralığında operatör paneli ne duydum ne de gördüm. ATM tarzı tuşları kenarlarına yerleştirilmiş bir operatör panelini siz yapabilirsiniz ancak o fiyata.  :?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

erkan614

eğer dediğin gibi 100-150 ye op-panel varsa bizi de haberdar edersen sevinirim
ama  biraz fazla ucuz bi op-panel için
kendin yapmak istersen bu sitede bişiler bulabilirsin
http://www.compsys1.com/workbench/Benchware/GLiPIC2/glipic_2.html

picusta

O fiyata 4.3" dokunmatik  TFT ekran alabilirsin, tabii onu sürmek için ve PLC ile iletisim yapabilmek için gerekli olacak MCU ve board'da çabasi.

erkan614

4.3" dokunmatik tft paneli neresi satıyor?

PhD

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar,

Benim aradığım o fiyatlardaki paneller için NoName ürünler (kesinlikle Çin yapımıdır) içerisinde var diye duymuştum. Beni ancak o fiyatlar kurtarıyor :( Veya panel yerine alternetif ne kullanabilirim? Ne önerirsiniz acaba :roll: Amacım görsel kumanda ekranı tasarlamak...
...hiç...

picusta

Alıntı yapılan: "erkan614"4.3" dokunmatik tft paneli neresi satıyor?
PSP ekrani (panel değil), ARM9 board'un ekrani olacak.
Yurtdisinda kit satan siteler satiyor, açik arttirma siteleri veya tamircilerden bulabilirsin.