Dizüstü bilgisayar ne alalım Marka Model? 11Nisan 2008

Başlatan files, 11 Nisan 2008, 19:21:45

files

Teknoloji çok hızlı ilerlediği için , ürünü seçebilmek baya zor oluyor. şu günlerde araştırmasını yapmış ve karar vermiş arkadaşlardan öneri bekliyorum. en ucuzu değil de az iyisi olması laızm. Fan sesi pek duyulmasın. Toshiba tükaka..

picusta

Kullanima göre degisir tabii.
Geçen ay gördügüm bir PC hosuma gitti: Asus Eee PC.
Sessiz, ufacik ve fiyati çok uygun.

teknikelektronikci

pacard bell ve acer i de düsünebilirsiniz bu iki markayi pek herkez benimsemez veya bilmez ama acer yillarin markasi oldugu gibi son cikardikalri laptop serisi hosuma gidior pacard bell ise özeliklerine göre fiyati oldukca iyi Hp de ise tavsiye etmem kac arkadasimda var memnun değiller.
ama tabi almisken saglam bir sey alayim derseniz bende asus veya dell derim tabi bu bahsetiklerim lap top bilgisayarlar icin gecerli
                                                               kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

tayyar

Ben NEC Verso One tavsiye edicem. İnce, hafif, sessiz, pili %80 dolu iken 2.50 saat diyordu. üzerinde 1gb ddr2 ram ve intelX3100 ekran kartı var
Piyasada 1.4ghz ve 1.8 hghz lik iki versiyonu var
1.8 olanı 1000 dolar +kdv

Birde en çok hoşuma giden özelligi klavyede en sağda munarasal tşlarda mevcut

biraz param olsa düşünmeden alıcam ama yok işte napalım öğrencilik :)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

Göktuğ

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030662&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR

ACER ASPIRE AS5520G-503G25MI NOTEBOOK

# İşlemci : AMD Turion 64 X2
# İşlemci Hızı : 2,0 GHz
# Bellek : 3 GB
# Sabit Disk : 250 GB
 Tek ödeme ile
949 USD + KDV
1.120 USD (KDV Dahil)

Bu ürün Axess'e özel 799 USD + KDVayrıca peşin fiyatına 10 taksit

Acer kullanıyorum 5 aydır. Çok memnunum.

erkan614

sony viao al ekran kartı paylaşımsız olsun fiyatıda 2000$ dan aşşağı olmasın
diyceksiniz sonye o para verilirmi duruma göre değişir.
5000$ gözden çıkarabiliyosan toshiba cosmio modellerinden birini al

Ziya

Ben 600 dolar + kdv'ye HP aldım. Sempron 3600+ işlemcili. Fan sesi var ama rahatsız etmiyor. ilave 1 GB ram ekledim.

sonra kampanya oldu kdv almadılar, bir arkadaşımın şirketine iki adet daha aldık aynısından.

Tavsiyem, ne alırsan al ama işletim sistemi vista olmasın. Vista fiyaskosunu zorla pazarlıyorlar piyasada. Vista olursa da mutlaka sil ve yerine XP kur.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

Cetinal

Alıntı yapılan: "Göktuğ"http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030662&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR

# İşlemci Hızı : 2,0 GHz
# Bellek : 3 GB
# Sabit Disk : 250 GB
 Tek ödeme ile
949 USD + KDV
1.120 USD (KDV Dahil)

Bu ürün Axess'e özel 799 USD + KDVayrıca peşin fiyatına 10 taksit

Acer kullanıyorum 5 aydır. Çok memnunum.
evet bende bu laptopu onerecektim size, ben almadim henuz ama bi arkadasimda var ozelliklerine gore cok guzel bir pc
ayriyetten 128 mb harici ekran karti var ram dan da kullanarak 1 gb ye kadar ulasabiliyor

Göktuğ

1 senede eskiyen cihazlar için 2000-5000 vermek ekonomik mi? 1000 dolara hersene  1 tane laptop alınsa 5 sene sonra gene kaliteli laptop alınabilir. Bu paralar türk firmalarının cebine gitmiyor. Beyaz eşya almıyoruz.

ipek

carrefour'da sony mz serisi 1.699 ytl HDMI çıkış Blu-Ray disk camera falan filan kdv dahil. vista var anında silip xp yerleştirdim ömrümde vista kadar uyuşuk çalışan bir sistem görmedim şu an zehir gibi ...

files

Alıntı yapılan: "Göktuğ"http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125030662&CS_Category=_NOTEBOOK63&CS_Catalog=_BILGISAYAR

Hocam bu 64 bitlik işlemci mi demektir? Öyleyse bunlarda 32 bir  programlar  normal çalışıyor mu? yeni donanımlarımız için driver bulma sorunu  oluyor mu? Fan sesi  nasıldır?

Göktuğ

ipek in soyledigi sony vio reklamını bende gördüm aksam. Onun donanımlarınıda incelemek lazım.

files vistasız ürün yok genelde. Keşke işletim sistemini almama opsiyonu olsa. Bende xp ye cevirdim bilgisayarı. Donanım haber forumu ve notebook.gen.tr sitelerinden xp driverlarını bulabilirsin.
Acer 5105 benimki. İşlemcide AMD Turion 64X2  1.79ghz  .
Sp2 yuklenmiş bir xp cdsiyle acarsan sata disk driver sorunu genelde olmuyor. Genede bazen ilginc sata chipleri koymus oluyor üreticiler. Onlarıda notebook.gen.tr deki forumlardan bakarak xp cd sine gerekli sürücüyü ekleyip kurulumu yaparsın. Çok kolay.

Fan sesi cok az ve bazen calısıyor. 5 aydır kullanıyorum. Fan sesinde bir degişme olmadı. Daha once hp almıstım 1 sene kadar once, ondada fan sesi azdı. Fakat pil cok az gidiyordu buna göre (1 saat 20dk belki 30).  Bunda cok rahat 2 saati asıyor pil suresi.

tayyar

Piyasada Vaiolara dikkat ederseniz bazılarının fiyatları 3000-5000 dolar civarında bazılarınınki ise daha düşük.

Bunun sebebi;
-Düşük fiyatlı olanlarının Türkiyeye klavyesiz olarak sokulması ve Türkiye içerisinde klavye takılması. Bu durumda takılacak olan klavyenin kalitesi değişebiliyor.
-Yüksek fiyatlı olanlar ise yurt dışında direk orjinal klavyeli anahtar teslim olarak geliyor.***

Biraz dikkatli bakarsanız aralarında donanımsal olarak ya çok ufak farklılıklar var yada yok.

Vaio lar biraz prestij ürünleri onlara verilecek parayla çok daha güzel makinlar yanların yazıcısı zırtı pırtı ile alınabilir.

***Nerdenmi biliyorum? : İzmirde Gold bayiliğim var.

teknikelektronikci

hocam gold bayiligi derken nedir anlamadim cankyada gold isimli bir yer vardi bilgisyar üzerine hatta sanirsam o dershaneleerin oldugu tarafda fuar kapisina cikan yolda bashetigniz gold omu ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

tayyar

Evet hocam Çankayada yeni açılan Gold Computer