xp sp3 gizli özellik

Başlatan upayi, 12 Ağustos 2008, 21:53:09

upayi

arakadaşlar ben xp sp3 yükledim ve msconfig yapınca araçlar diye yeni bir menü eklenmiş bunu sizlerle paylaşmak istedim.Turkiyedeki herkesi windows xp sp3 yüklemeye davet ediyorum.Bu sayede bilgisayarlar daha güvenli olacak
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

tayyar

Yanlışın olmasın bende hala sp2 var ancak bahsettiğin menü bende var
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

erkan614

MSCONFİG VAR AMA ONDA araclardiye bi sekme yok
ayrıca hiçbir şekilde sp3 kurmam birçok programda uyumsuzluk yaptı en belirgini ie7 yükleyemiyorsunuz

mavi

ben sp3 konusunda kararlılığından emininim ama destekler ve eklentiler yada programlarda  sorun yaratmasından memnun değilim....ama makinanın hızında olumlu  fark yaratıyor.
Telecommander Monster Of Network

tayyar

erkan614

KAZIMUGUR

Çakma o winXP at çöpe. :)

Sp3 zaman içerisinde çıkan kpxxx lerin(güncelleme) toplu yüklemesi için oluşturulan paket,tıpkı sp1-sp2 gibi.Sp lerden sonra çıkardığı cd lere sp leri entegre ediyordu.Ama sp3 için bu geçerli değil çünkü xp desteği durduruldu.Yani kaynağından +sp3 lü cd olmayacak.Lakin sp3 hala indirilebiliyor.
N-Lite gibi programlarla entegre kullanmak seninki gibi ve daha bir çok hata ile sonuçlanıyor.Kullanmayın derim.
Xp kurun ,sp leri kurun ,işiniz uzun sürse de böyle yapın , sonra bir dahaki sefere uğraşmamak için "imaj" alın.

Msconfig aynı şekli ile vistada da var...

erkan614

demek ki en hakiki çakma xp bendekiymiş  :lol:
arkadaş sağolsun 3 sene önce verdiydi hala kullanırım
orj xp cd side var ama reg istiyo 30 gun sonra. bu hafta içinde lisanslama paketi alıcam o zaman onu kullanırım

KAZIMUGUR

Kirpi yavrusunu "pamuğum benimmm" diye severmiş.

Bacağı topal - menüleri eksik, sp2 den sonra çıkan ve kendiliğinden yüklenen İE7( Kb bilmem kaç ile) için bile hata veren,kurulan daha doğrusu kurulmaya çalışılan ama kurulamadığı için sp lere ...atılan ama arkadaş verdiği için çok sevilen xp senin işene yaramaz .Benim sözümü dinle at çöpe,seni severim bilirsin,şakada olsa bir problemine yardım amacıyla yazdığımıda bilirsin.

Evet , sp3 den sonra, henüz destek durdurulmadan(geçen ay durduruldu) sp3 lü cd ler çıkmış.

Elinde var olan bir cd yi sadece aktivasyon sorunundan dolayı kullanamıyorsan o kolay söyle yeter.
Yok ayaklaatı yerdeyim korkarım diyorsan o başka.Lisans şart.(alacaksan paraya kıy vista ultimate al eninde sonunda...)

Bizler gibi bir çok program kurup kaldırılanların pc leri o kadar yıl sağlam kalamaz.

Bir hatıra :
Geçen sene bir arkadaş reset atıyor dedi , gittim baktım.99 da kurulmuş , zamanının en iyisi donanım+lisanslı 98.sadece barkod okuyucu bağlı ve fatura kesiyor-LOGO kurulu , market pc, hiç açılmamış
İçini açtığımda, o eski kartuşlu p2-3 lere benzer şey ama ne kartuş ne de işlemci yok gözükmüyor,nerede bunlar derken üfleme ile değil kazıma ile temizlenen toz-yağ yumağının altından çıktılar.Gece vakti yarım saatlik uğraştan ve fan miline dökülen çiçek yağından sonra resetsiz çalışmaya devam etti...

erkan614

orj cd yi kureklemekle uğraşmamak için eldeki hazır kureklenmiş sp2lenmiş cdyi kullanıyorum.
napiyim daha bu pazartesi format atmıştım (kurupkaldırdığım programların artıklarından kurtulmak için) napiyim şimdi tekrarmı atiyim? orj cd ile
peki sora sp 2 yi nasıl kurcam?

KAZIMUGUR

Orijinal sp2 li cd ler var zaten.Sadece kurup aktive edeceksin.
Dediğim gibi sp3 entegrelilerde varmış .
Bu dediğim entegreler bizlerin yaptığı değil microsofttan.
elindeki böyle bir cd değilse mesela sp1 bile yoksa normal kur ve sonra (mesela önceden indirdiğin) sp2 paketini yükle(sp2 , sp1 leride içerir) -hatta sp3 yükle, tek mahsuru uzun sürmesidir.Ve tam olarak bir kaç açma kapamadan sonra tam olur.
Zaten otomatik güncellemeleri açık bir xp bir kaç kp den sonra sp yi kendisi indirir ve kurar.Beklemektense kendin yapabilirsin.

Özet : sp2 , 450mb civarı indir.xp kurulumundan ve aktivasyondan sonra sp pakete kur de ve onayla hepsi o , git yarım saat dolaş uzun sürer pc ye bağlı.Hatta sp3 paketi indir.(ben sp 3 denemedim uzun zamandır vista kullanıyorum).Xp aktivasyon gerekli ise söyle bir ara verilmişti  bir kaç kez ama bulunamayabilir gayet kolay ve güvenilirdir.
sp 2 den sonra otomatik güncellemeler açıksa zaten o kurulmuyo dediğin İE7 (ben 2 aydır İE8-beta- kullanıyorum-çok iyi)kendiliğinden iner ve sorgu-onay sonrası kurulur.
Sonra koruyucu programını sonra demirbaşlarını kur.
Sonra imaj al,norton ghost öneriyorum(geri yükleme cd si olanıyla).Bir daha bu sıkıntıları yaşamazsın.15-20 dakikada full.Hatta bu dosyayı , hdd de yer yoksa ya da henüz yakmadı isen ama yakacaksan  :)  rar+dvd...

Donanımın -işlemci filan- değil ama ram ler önemli , yeterli ise-1gb üzeri hele 2 gb - doğrudan vista ultimate...
Geçen verdimdi orijinal vista ultimate V6001 sp1 ...

erkan614

dune kadar 512 idi dun bi adam geldi işyerine çantasında 1gb ram vardı hemen kaptım :D şimdi 1.5 gb ram var ama nedense vistaya pek sıcak bakmıyorum çok tutucu birisiyimdir :) zaten cihaz eski (5 senelik) bide vistayla eziyet etmiyim yenisine inş bu hafta diz üstüm geliyo  8)
şimdi sp2 bakiyim indiriyim sp3 hazır indirilmişi vardı nasılsa
aktivasyon ve norton ghoşt nerden bulabilirim?

peko

Buradan bulabilirsiniz, şimdi hazırladım sıcak sıcak..

XP İlacları ve Ghost 8
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

KAZIMUGUR

Ben hep xp aktivasyonu kullandım.Legal xp yide denedim sorun yok.
Orijinal xp ler bile peşpeşe bir kaç aktivasyon sonrası mızıklar.Aktivasyon sağolsun.
İlginç bir şey var 4shared de yüklü idi , link alayım dedim kasper trojen ayaklarına yattı indirtmedi bile.Oysa yıllardır ikisini bir arada kullanırım ve bir şey demezdi sanırım küreklerden yıldırmak için.Zaten uyarı verdiği ad bir tek fsecurede var.O da ne dediğini bilmiyor.
Neyse cd lerde vardı rapide attım.
50kb program zaten, sistem 32 de elle yapılan bir kaç şeyi otomatik yapıyor.Malum paradox tarafından kolayca kırmak aleme eğlence olmuştu zamanında.

Norton ghost botable cd li olanı hem (hem ghost12 hem 14-180mb civarı-69 mb gibi olanla botable yapamazsın dikkat !) önceden vermiştim basit bir arama yeter sanırım. Şimdi yerini hatırlamıyorum.

http://rapidshare.com/files/137135811/Aktive.rar

tayyar

Ben sp2 li özel hazırlanmış bi cd den kuruyorumdum. Ocak2007 ye kadar olan günncelleştirmeler içinde hazır var. En son kurulumdan sonra antivirüs vs ve demirbaş programlar ( proteus, ccs...) kurdum sonra bir hafta kadar kastırmadan fazla nete girip çıkmadan güncelleştirmelerini yaptırdım daha sonrada acronis true image ile 20 gb lik c sürücüsünün (12 gb si dolu) imajını aldım. Uygun sıkıştırma ile 4.2 gb ye indirdi.

Acronis true image boot edilebilir bir cd olarak gelmişti bana o cd nini imajını ve hdd imajımı aynı dvd ye bastım cillop gibi kurtarma dvd si oldu :)
15 dk icersinde 0 xp yükleniyor yanında diger programlarla eskiden bende ghost kullanırdım ama acronis true image daha rahat geldi bana