Elektrik tasarruf cihazı işer yararmı acaba?

Başlatan ayhani, 19 Eylül 2008, 18:39:31

Andromeda

Buradaki tanıtım biraz değişik.arkeolojik kazı yapıyor mübarek.. :D

Bright use-x5 Yalanı Kanıtlandı
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

erkan614

keşke ilk ben çıkartsaydım piyasaya parayı kırmıştım şimdi :/
yalan yok kondansatör anma akımını karşılamak için işe yarar da bırak %25'i %5 bile tasarruf sağlamaz hahhahha

Extreme

Evlerde işe yaramıyor.
Sanayide Kullanmak zorunlu.

Evlerde zaten reaktif güç fatura yansımıyor.
Sıfırlamananında faydası yok.

vatandas30

geçenlerde bir kanalda denk geldim. zayıf birisi. ağzı öyle bir laf yapıyor ki. ballandıra ballandıra anlatıyor. bir de bu ana özel arayana işte 300 küsür milyonluk cihaz 89 TL diyor. biraz izledim yalanlarına dayanamadım kanal değiştirdim. birilerinin bunlara artık dur demesi lazım. göz göre göre milleti sömürüyorlar.

OG

Alıntı yapılan: elek - 23 Ekim 2012, 15:58:19

Net çekebilseydi iyi olurdu.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

AsHeS

Alıntı yapılan: OG - 11 Kasım 2012, 18:19:18
Net çekebilseydi iyi olurdu.
Net çekmesinden ziyade gitti 89 lira hiç yoluna sökmek için alınır mı bu cihaz alıp makine mühendislerine vereceksin ben pres yöntemini beğendim açıkçası.

muhendisbey

Alıntı yapılan: elek - 23 Ekim 2012, 15:58:19

Al bu da özellikleri sanarsın uzay mekiği

Bright Use X5 Özellikleri ELEKTRONİK CİHAZLAR OTOMATİK CİHAZLAR 1 MİLİSANİYEDE DEVREYE GİREREK REAKTİF GÜCÜ MİNİMUMA İNDİRİR VE MAKSİMUM VERİM SAĞLAR.
1- Ortalama %25′e varan elektrik tasarrufu sağlar.  "yalanın ababası"
2- Saat farkı gözetmez. "gözetmez çünkü ortada tasarruf olsa bile gözleyecek saat yok"
3- Tüm elektrik saatlerine uyumlu çalışır. "uyumlu çünkü zaten saymıyor"
4- Ses yapmaz. "içinde anahtarlayacak eleman mı var? Bobin sarımı mı var?"
5- Enerji kullanıldığında otomatik olarak devreye girer. Hassas yapısı ile elektrik tesisatınızdaki akımı algılayarak enerjinin az veya çok tüketildiğini led sinyal yolu ile uyarıda bulunur. "Led muhtemelen bir osilatörle çalışıyor, otomatik devreye girer çünkü zaten devreden çıkmıyor"
6- Kırmadan dökmeden 5 dakikada ana sigorta kutusunun nötr ve faz girişlerine kolay montaj yapılır. "prize takacağınız için hakikaten kırma dökme yok belki de tek doğru özellik"
7- Gerektiğinde taşınabilme özelliğine sahiptir. "içindeki beton ve kum olmasa daha taşınabilir olacak"
8- Cihaz aktif durumda iken kullanıldığı alandaki tüm elektrik hatlarına duyarlı çalışabilme özelliği ile anlık voltaj dalgalanmalarını otomatik olarak dengeler. "kendini dengelesin zibidi, anahtarlama nerede?"
9- Tüm elektrikli alet ve cihazlarınızı en etkili biçimde korur ve daha randımanlı çalıştırır. "Korur? Spark gap, sinüs filtresi koyduklarını sanmam"
10- Elektrik hatlarını rahatlatır. " Varan 2, aşırı kompanze edersen ne olacak?"
11- İnsan sağlığına zararlı manyetik yayılımları minimize eder.  "Çok sihirli bir alet, aldığınızda evinizde ışın kalkanı meydana gelir, nazardan da korur."

http://www.bright-use-x5.com/bright-use-x5-ozellikleri.html
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

sadogan

Alıntı yapılan: muhendisbey - 11 Kasım 2012, 18:42:26
Al bu da özellikleri sanarsın uzay mekiği

Bright Use X5 Özellikleri ELEKTRONİK CİHAZLAR OTOMATİK CİHAZLAR 1 MİLİSANİYEDE DEVREYE GİREREK REAKTİF GÜCÜ MİNİMUMA İNDİRİR VE MAKSİMUM VERİM SAĞLAR.
1- Ortalama %25′e varan elektrik tasarrufu sağlar.  "yalanın ababası"
2- Saat farkı gözetmez. "gözetmez çünkü ortada tasarruf olsa bile gözleyecek saat yok"
3- Tüm elektrik saatlerine uyumlu çalışır. "uyumlu çünkü zaten saymıyor"
4- Ses yapmaz. "içinde anahtarlayacak eleman mı var? Bobin sarımı mı var?"
5- Enerji kullanıldığında otomatik olarak devreye girer. Hassas yapısı ile elektrik tesisatınızdaki akımı algılayarak enerjinin az veya çok tüketildiğini led sinyal yolu ile uyarıda bulunur. "Led muhtemelen bir osilatörle çalışıyor, otomatik devreye girer çünkü zaten devreden çıkmıyor"
6- Kırmadan dökmeden 5 dakikada ana sigorta kutusunun nötr ve faz girişlerine kolay montaj yapılır. "prize takacağınız için hakikaten kırma dökme yok belki de tek doğru özellik"
7- Gerektiğinde taşınabilme özelliğine sahiptir. "içindeki beton ve kum olmasa daha taşınabilir olacak"
8- Cihaz aktif durumda iken kullanıldığı alandaki tüm elektrik hatlarına duyarlı çalışabilme özelliği ile anlık voltaj dalgalanmalarını otomatik olarak dengeler. "kendini dengelesin zibidi, anahtarlama nerede?"
9- Tüm elektrikli alet ve cihazlarınızı en etkili biçimde korur ve daha randımanlı çalıştırır. "Korur? Spark gap, sinüs filtresi koyduklarını sanmam"
10- Elektrik hatlarını rahatlatır. " Varan 2, aşırı kompanze edersen ne olacak?"
11- İnsan sağlığına zararlı manyetik yayılımları minimize eder.  "Çok sihirli bir alet, aldığınızda evinizde ışın kalkanı meydana gelir, nazardan da korur."

http://www.bright-use-x5.com/bright-use-x5-ozellikleri.html
Adam yapmış be !!!

vedo35

Arkadaslar cok tesekkurler ozellikle espiri kabiliyeti olankara ayriyeten fazladan.... is donusu tramvayda gulecek seyler ararken bu konu dikkatimi cekti. Sagolun varolun. :)))
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

Sdttn

Dandik multimetreye kalibrasyon bile yaptırmışlar adamlar ciddi.  ;D

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.