4 satır 16 veya 20 karakter lcd nerden bulabilirim.

Başlatan mikroserdar, 14 Kasım 2008, 08:27:37

mikroserdar

Merhaba arkadaşlar. 4 satır 16 veya 20 karakter lcd nerden bulabilirim. PIC ile ilgili bir devre yapıcam. ona uyarlamaya çalışıcam. Karaköyden bulabilirmiyim. Adres verirseniz sevinirim.

kolay gelsin.
mikrodentleyici yaşam biçimidir.

mustafa_cmbz

deniz elektronik birde int-el de vardı diye hatırlıyorum.....kolay gelsin

f_machine

timpati

ist-karaköy'de abed han no:15'deki atıl elektronik'de de var.
tel:0212.2520062
web: www.elektronikalemi.com
why mr. anderson, why ?

mikroserdar

çok teşekkürler arkadaşlar. allah razı olsun hepinizden. bu dediğiniz grafik lcd değil değil mi. Ben grafik tipi aramıyorum da. HD44780'ne benzer yapıda. mümkünse paralel çıkış veren 4 satır 20 karakterli arıyorum.

şimdiden teşekkürler
mikrodentleyici yaşam biçimidir.

Maxim

Alıntı yapılan: "mikroserdar"çok teşekkürler arkadaşlar. allah razı olsun hepinizden. bu dediğiniz grafik lcd değil değil mi. Ben grafik tipi aramıyorum da. HD44780'ne benzer yapıda. mümkünse paralel çıkış veren 4 satır 20 karakterli arıyorum.

şimdiden teşekkürler

arkadaşım ,
aradığın şey bulunamayan bir şey değil ,
2x16 lcd
4x20 lcd
4x16 lcd
2x8  lcd
karakter ekranlar istanbul karaköy pasajında ve istanbul selanik pasajında heryerde satılmaktadır .

eğer istanbulda değilsen ,internet üzerinden kargo ile gönderim yapan yerler var ,sen parayı adamın hesabına yatırıyorsun onlarda sana lcd gönderiyor ,bütün bu firmaların elinde lcd ekran var .

eğer istersen grafik lcd lerde var .

var yani,
sen git onlar seni bulur zaten ,
gizli saklı birşey değil.  :)

timpati

yani şöyle bir şey (arka fon mavi olabilir de olmayabilir de, sizin şeçiminize kalmış):

why mr. anderson, why ?