Elektrik faturasını yüzde 90 düşüren icat

Başlatan OG, 17 Aralık 2008, 20:55:33

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

erkan614

vay akılımdaki şey mi diye düşündüm dün rüyada görmüştum değilmiş rahatladım zaten aklımdaki siteminde çalışcağı yok :) neyse

hayırlı olsun İnşAllah gerçek bir sistemdirde dünyanın ömrü uzar yoksa bu enerji tuketimi exponansiyeliyle 2150 yılında kıyamet kopar diye hesaplıyorum

elektronik

erke  dönüyor

http://video.google.com/videoplay?docid=2870807485811822830

erke bana pek mantıklı gelmedi.
dünyayı kurtaran adamın biraz gelişmiş bir versiyonu gibi..

gallavi

Bence dolandırıcılık işini bırakıp blimkurgu falan çeksinler adamlar ne uğraşmış bunlara inanan varmıdır aceba
DemirHan=gallavi;

z

Bu tur konulara hep Erke gozuyle bakmamak lazim. Bu proje icin konusmuyorum.

Ornegin elektrik faturasini basit bir uc kagitla % bilmem ne kadar dusurebiliriz?

Isik yetersiz diye 60w lambalar 100w olanlari ile degistirildiginde isik miktari artarken elektrik harcamaniz da artar.

Halbuki 60w lambalar periyodik olarak duylarindan sokulup camlari iyice yikanip kurulansa ve tekrar yerlerine takilirsa elektrik faturasinda artis olmadan isik miktari arttirilabilir.

Bu yapilan islem Erkeden cok uzak ancak goruldugu uzere tasarruf sagliyor.

Simdi soruyorum? Kacimizin annesi yada esi ampulleri yerlerinden sokup temizliyor?

Bunu butun bir Turkiye icin dusunursek cikacak rakami siz hesaplayin.

Bu arada bu temizlik isini annelerden yada eslerden beklemenin de mantigi yok. Haydi beyler en fazla bir saate neden olacak  temizlik ile tasarruf yapalim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

Örneğin UFO ısıtıcısının diğerlerinden farkı nedir ?
Aynı tel değil mi içindeki ? :)

gallavi

Alıntı Yap
Örneğin UFO ısıtıcısının diğerlerinden farkı nedir ?
Aynı tel değil mi içindeki ? Smile

Isı 2 şekilde iletilir moleküler titreşim ve elektromanyetik ışınlar (kızıl ötesi) bu tip ısıtıcılarda rezinstans tellerin çevresindeki quartz daha fazla ışıma yapmasına sebep olarak ısının direk ısınması gereken yüzeye gitmesini sağlıyor yani fark tellerden değilde telin çevresindeki quartz dan kaynaklı olabilir. Bilmişlik taslıyo gibi olmasın bildiklerimi paylaşayım yanlış anlmayın  ;)
DemirHan=gallavi;

z

UFO isiticiyi anlamak icin tersine sogutma ornegini verelim.

100W lik klimamiz olsun. 100W lik bir de vantilator.

100W lik klima salonu kolay kolay sogutamaz. Keza  100W lik vantilatorde.

Fakat vantilatorun tam onunde durursaniz mazallah zaturre olursunuz.

Sistem ayni sistem. ( Bilen bilir, Temelin denizalti fikrasi )

Simdide isiticiya bakalim.

1000W gucunde iki isiticiniz olsun. Aralarindaki tek fark cikardiklari isimanin dalga boyu olsun.

Isi bilindigi uzere farkli sekillerde yayilir.

UFO tarzi isiticilar kizil otesinde fazlaca isima yaparak onlerindeki nesneleri kizilotesi isikla ile aydinlatir. (Kirmizi-portakal renkte gorunen isitici renginden bahsetmiyorum)

Bizler uzerimize gelen bu isigi sogururuz ve vucudumuzun enerjisi artar yani isiniriz. Sobanin onunden uzaklasip mesela kenarina gecersek soguracagimiz isima azalir bu kez usuruz.

Halbuki siradan isiticilar ortami isitir. Soba uzunca bir sure calisti ise nerede durursak duralim hava esit derecede isindigindan isi farki az olur.

Peki kizilotesi isitici nasil yapilir?

Filamanli lambalar ve isiticilarin yaymis oldugu isigin dalga boyu telin sicakligina baglidir. Flaman ne kadar isitilirsa isima gorunur bolgeye kayar.

Siradan isiticilarin tellerini iki kat uzatip direnci 2 kat arttirdigimizi varsayin.

Bu durumda isitiici daha az isinir ancak kizilotesi bolgedeki isima artar.

Tabiki direnci iki kat artirinca guc 2 kat azalir.O zaman iki tane sobayi modifiye eder yani direnc tellerinin boyunu 2 kat arttirirsak 2 soba, modifiye edilmemis tek soba gucune es olur. Bu iki soba beraber calistiginda daha cok kizilotesi isima yapar ve UFO ya daha cok benzer.

Tel capini iki kat artirir fakat iki kat uzun tel sararsak ayni gucu elde ederiz.

Sonucta bu tur oyunlarla isimanin frekansi kizilotesine cekilir ve UFO tarzi isiticimiz olur.

Bu tur isiticilar neden kalin telli ve cok zigzakli telle sariliyorun sebebi bundan ibaret.

Kizilotesini algilayan olcu aletiniz varsa isiticinin tel boyu ve capiyla oynayarak deneme yanilmayla iyi bir UFO yapabilir ve ucurabilirsiniz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

xenix

Cehaletin bu kadarı okuyarak oluyormuş demekki, Prof olmuş bir de utanmadan, ben utanıyorum bunlardan. Madem enerji ile uğraşacaksın, git önce bi termodinamik yasalarını oku, enerjinin yoktan var edilemeyeceğini öğren.

OG

İddiasına ispat fırsatı vermek gerekir değilmi?

gallavi

@OG

Bu konuları bilen kişiler için sorun değil en fazla biraz zaman kaybeder ancak herkes termodinamik bilmiyo karşılarında böyle ciddi ünvanları olan kişilerden böyle iddalı laflar duyunca inanıyorlar bazen devlet bile bu tarz kişilere destek veriyo kaynak israfı böyle iddalarda bulunup ispat edemeyen kişi eğer profesör ise bence akedemik ünvanının yeniden gözden geçirilmesi gerekir yok eğer profesör değilde ortalıkda profesörüm diye dolanıyosa dolandırıcıkdan yargılanmalı
DemirHan=gallavi;

erkan614

bağlantı kopmuş kop kop

neyse şimdi hybrid ısı maddesine lazer (ki 13kW yuh) ile ısı yolluyoruz ve bu madde gyro (dönergeç) ları döndürüyor bu şekilde mV civarında bi elektril elde ediyoruz öylemi?

OG

berkay_yalan

bence sallamasyon bunlar bısey beceremezler

bymrz

Alıntı yapılan: "xenix"Cehaletin bu kadarı okuyarak oluyormuş demekki, Prof olmuş bir de utanmadan, ben utanıyorum bunlardan. Madem enerji ile uğraşacaksın, git önce bi termodinamik yasalarını oku, enerjinin yoktan var edilemeyeceğini öğren.

hocam dedikleriniz %100 doğru fakat bu işi bilenlerin bi bakması lazım. bu adamlar gerçekten yoktan var edeceklerini mi iddia ediyorlar, yoksa bazı tepkimelerle,vs yada doğada bol miktarda bulunan bazı maddelerin yardımıyla veya bazı potansiyel enerjileri kinetik hale mi getiriyorlar ona bakmak lazım...

Ama şu kesinki vardan yok, yoktan da var olmaz...

Yaratıcı istemedikten sonra tabi  :)