pdu'dan text'e çevrim

Başlatan pax, 11 Şubat 2009, 20:46:52

pax

ben siemens c55 ile sms kontrol devresi yapmayı planlıyorum. ancak PDu kısmında takıldım. daha doğrusu tam PDU' yu anlayamadım.
  Anladığım kadarıyla PDU destekli (text desteği olmayan) telefonlarla sms atarken mesaj önceden pdu formatına dönüştürülüp telefona gönderiliyor. yani sabit bir mesaj gönderimi var. ancak ben herhangi bir noktadaki sıcaklığı pic le ölçüp sms göndermek istiyorum. ve bunu yapabilmek için ölçtüğüm sıcaklık değerini pic kendisi pduYa çevirmeli. peki bu Pdu ya dönüşüm programla nasıl olacak. ben ccs c kullanıyorum ve programın bu kısmını beceremedim. aynı şekilde telefondan komut okurken de pdu olarak okunuyor. ve Pdu nun text e dönüştürülmesi gerekiyor bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim.

mustafa_cmbz

sitede biraz araştırma yaparsan mutlaka bişeyler kaparsın...bana da pdu zor geliyordu bir sürü telefon topladım ama hala bişey yapmaya zaman bulamadım...ama siemensin txt formatında msj alıp okuyan modelleride var...bunları araştır derim pdu zor geliyorsa...iyi çalışmalar...