Sht11 nem sensoru ile 16F877 okul bitermi projesi

Başlatan mahmut4312, 27 Mayıs 2009, 21:36:16

mahmut4312

selam arkadaslar bana okul biterme projem olarak sht11 nem sensörü ile
16f877 pıcı programlama mı istedi hoca css kodları lazım bana lcd ekranda gözükecek

nurican

bilader kusura bakma ama burası babanın çifliği değil. insanlar kodları bulup senin devrene yüklemeyecek. üşenmeden arama bölümüne girip araştıracaksın. illaki bişeyler bulursun diyelimki bulamadın yada buldukların işine yaramıyor o zaman da bulduğun örneklerin içinden kendine uyarlayacaksın. gerisi nasıl olsa gelir. böyle emr-i vaki tarz davranışlar asla kabul görmez !!!
Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.....

nthere

Ben devreyi yapıp göndereyim istersen hiç uğraşma.

mahmut4312

ben devreyi yaptım zaten clock ları falan nasıl yapacağımı bilmiyorum programcılığım yok denecek kadara az birde  proteus 7 profosenelde sht11 yok onu yüklemyemiyorum o yüzden yani yardım eden etmeyen herkese teşekkür ederim

mahmut4312

Arkadaşım burası bi form sitesi varsa gönderirsin yoksa göndermezsin ben kimseye emir baki yapmadım bu chip programlama türkiyede çok yaygın bişey değil istediğin zaman bulamıyorsun sadece yardım istedim suçsa bilmemek evet bilmiyorum ama araştırıyorum ama olmayınca da olmuyor yapamayınca yapamıyorsun.beni de anlamanı istiyorum....

eLectronbLue

Yanlış hatırlamıyorsam sht-11 i2c iletişimi kullanıyordu. Sen LCD ekranda da görünmesini istiyorsun. Bu durumda CCS C de LCD ve i2c kullanımı ile ilgili birkaç örnek incelersen her türlü yapabilirsin. Hiç olmadı diyelim bunları kullanmayı öğreten bir çok e-book var. Öğreneceğin 2 başlıktan fazlası değil. Biraz daha gayret etmeni öneririm sana. Okulun kapanmasına nereden baksan 2 hafta vardır. 2 haftada iklim makinesi bile yaparsın  :)  Haydi biraz daha araştır bakalım.

İyi Çalışmalar ;)

mahmut4312

gevv

Ete hocamızın bu konu hakkında calışması var (ders 9)
http://g.imagehost.org/download/0796/pic-basic-pic-programlama-9

Alıntı Yap
SHT-11 (SENSIRION) DIGITAL ISI ve NEM SENSÖRÜ

Sensirion firmasının üretimi olan bu sensörler I2C prensibine benzer bir mantık ile haberleşme yapmakla beraber tam anlamı ile birebir değildir. Sensör tamamı ile dijital bir sensör olup aynı kılıf içinde hem ısı hem de rutubet sensör ünü taşımaktadır. Sıcaklık aralığı -40 ile +123 derece arasında dır. Rutubet ölçümlerinde 0-ile %99,999 hassasiyette ölçüm yapabilmektedir. Ayrıca rutubet ölçümünde sıcaklık kompanizasyonu bulunmaktadır.

Örnek programımız aşağıdadır.

Ayrıca ""16F628A ve SHT11 ile LCD'li Sıcaklık ve nem göstergesi"" ccs c

http://g.imagehost.org/download/0621/16F628A_ve_SHT11_ile_LCD_li_S_cakl_k_ve_nem_g_stergesi

mahmut4312

teşekkür ederim yardımlarınız için  :)

Salih

mahmut4312

Teşekkür ederim arkadaşlar gönderdiğiniz şeyler çok işime yaradı