Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

LPC-2378STK

Başlatan yorgunx, 03 Haziran 2009, 15:57:41

yorgunx

Merhaba arkadaşlar. Elimde Olimex'in LPC-2378STK geliştirme kartı var henüz dün geçti elime. Programlama konusunda sorularım var. Normalde Flash Magic ile programlamam gerekiyor ancak gerekli tüm ayarları yapıp .hex dosyasını gösteriyorum. Program & Doğrulama kısımlarında sorun yok tamamlandı diyor ancak program çalışmıyor nedense  :roll:
Desteği olmamasına rağmen LPC2000 Flash Utility ile blinky led örneğini attım ve sorunsuz çalıştı  8O . Ancak bu program da Keil ile derlediğim kendi programlarımı atmıyor maalesef. Programlarken yarısında (Copy RAM to Flash kısmında) hata veriyor "Cannot communicate with test board".
Şimdi sorum şu LPC2000'in zaten desteği yok hata vermesine pek şaşırmadım (gerçi blinky led programını atmasına ve çalışmasına şaşırdım ama  :D ) ancak LPC2378 programlayabileceğim başka bir yazılım mevcut mu ? Eğer değilse Flash Magic'e kaldık demektir ama o da dediğim gibi programı sorunsuz atmasına rağmen programım çalışmıyor. Yardımcı olacak herkese teşekkür ederim şimdiden  ;)

ahmet2004

RST_E ve ISP_E jumperlerinin takılı olması gerekiyor ilkönce.

Flash Magic ile blinky led örneğini attınmı Lpc2378'e çalışmadımı yine?

yorgunx

Jumperlar takılı gerekli tüm ayarları yaptım  :roll:  Flash Magic programı kodu yolluyor sanırım çünkü bir hata vermiyor gerek programlama gerekse doğrulama aşamasında. Fakat sonra resete bastığımda tepki yok. Dediğim gibi asıl ilginç olan desteği olmayan Philips ile kodu gömüp çalıştırabilmem. Keil'de derlediğim kodları da programlayabilse kullanmaya devam ederdim ama söylediğim gibi hata veriyor. İlginiz için teşekkür ederim.

Düzenleme: Flash Magic ile yolladığım kod blinky led örneği evet  :roll:

Bir de şunu farkettim Blinky led örneğini Philips LPC2000 ile gömdüm. Daha sonra Flash Magic programını açtım ve display memory dedim. 00000ABF adresine kadar veri yazılmış olduğunu gördüm. Ancak silip bu sefer Flash Magic ile programı gömdüğümde 00000A0F adresinden sonrasının boş (veri yazılmamış) olduğunu farkettim.

ahmet2004

Comport da 38400 baud'a ayarladınmı?

eğer olmazsa

Flash Magic Ethernet ile at kodu.

yorgunx

Biraz bilgi verebilirmisiniz acaba sizi de uğraştırıyorum ama  :roll:  Teşekkür ederim tekrar.

ahmet2004

Flash Magic Chapter15 de açıklaması var.

15.2 IP Address
The IP address is only assigned to the bootloader while Flash Magic is performing
programming operations. Once programming operations have finished the IP address is no
longer assigned and a different one may be chosen.
To find the current IP address of your PC go to Start Menu -> Run and enter "cmd" into the
box. Click on "OK". At the command prompt in the window that opens enter "ipconfig" and
press Enter. The IP address is shown on the line starting with "IP Address".

Kart'ın IP adresini ve MAC adresini öğrenip FlashMagic'de gerekli yerlere yazabilirsin.

yorgunx

Yardımların için çok teşekkür ederim problemi çözdüm.
Flash Magic 3.61 versiyonunu buldum ve çalıştı yeni versiyonda bi problem var demekki ama anlamadım.

ahmet2004