Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

gsm modülü

Başlatan teknikelektronikci, 04 Haziran 2009, 22:24:40

teknikelektronikci

http://urun.gittigidiyor.com/SONY-ERICSSON-GSM-MODUL-ARAC-TAKIP-ALARM-ICIN-2_W0QQidZZ17999008

merhaba arkadaslar bu gsm  modülü tavsiye edermisiniz acaba ? nasil kullanilir ve pic ile kontolü kolaymidir acaba ?  ben arabaya baglayip bana gps verilerini internet üzerinden göndermesini istiyorum acaba bunu yapabilirmi ? kullnan arkadaslar varmi acaba?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

nthere

Bunu bende aldım ama daha başına geçip uygulama yapamadım. Güzel ve ucuz bir modul. Seriporttan kontrol edilebilir rahatlıkla diye düşünüyorum. Yalnız gps verileri için birde gps alıcı gerekmezmi?
İnternet üzerinden nasıl bilgi taşıyacaksınız?
Kafanızdaki fikirde eksiklikler var gibi.

teknikelektronikci

hocam ayrica gps modül alcam

gps verilerini direk pice girip sonrada internet üzerinden (gprs ile 7/24 internet) benim pc ye göndercem ( nasil yapcam bilmiyorum ama sanirim sabit ip ile v.s yaparim ) veya 6 saate bir mailime göndercek (bu konuda arastirma yapacagim daha  benim icin önemli olan kullanimi kolaymi olmasi yani proton ile yazabilirmiyim
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

nthere

bu modemi proton ile kontrol edebilirsin, cunku basit bir seri port arayüzü var. Ancak diger dediklerinde şüpheliyim. Ayrıca arabayı internete nasıl bağlamayı düşünüyorsun?

teknikelektronikci

hocam henüz bilmiorum zaten uygulamada yapmaya daha vakit var su an sadece arastirma asamasindayim ama arabada gps modül pic karti ve gsm modül  evde bilgisayar da gsm modül takarim arabadaki gsm evdeki gsm e aktarir bende evden bilgisarda komutlari görür google earth e kordinatlari girersem aracin nerde oldugunu görürüm veya arabadaki gsm modüle sms atarim ( cepten) bana arabanin kordinatlarini sms ollarak atar bende google earth  den girer bakarim aslinda bunu arabaya değilde denize de duran tekneye yapmak istiyorum cünkü denizde teknenin calinma olasiligi daha yüksek su an kafamda bunlar sekillendi ama arastirma yapacam ayrica bunlarda tcp/ip durumlarida varmis ordanda yola cikabilirim

eLectronbLue

GSM modülüyle internet üzerinden göndermek biraz tuzlu olmaz mı ?

aycanozcan

arkadaşlar bu tür cihazlarda imei numarası oluyormu? Yani gittigidiyorda satılan cihaz kayıt yaptırılmadıysa, pasaporta kayıt için filan uğraşmammı gerekir acaba?

teknikelektronikci

aylik 50 lira gibi bir ücret ile 24 saat internet iniz oluyor 1gb limitli sanirim zaten 3g teknolojisi de gelior yakinda dahada ucuzlar

leblebitozu

IMEI kaydı yaptırılmamış ise bloke olacaktır, bunu bilerek satın alın

teknikelektronikci

bu gsm modüllerinin imei kaydinin oldugunu bilmiyordum bu sıkıntı yaratabilir ayrica kayitli da olsa kimin ve nereye kayitli olduguda önemli satan kisi nin dedigine göre sökme cep telefonlarindan değilde orjinal modüllerin oldugunu söyledi

nthere

ben satın almadan once bu satıcıyla konustum. Kayıtlarının yapılmıs oldugunu söyledi.

teknikelektronikci

Verdigim linktekininmi hocam ?

bunu nasil anlariz kayirli olup olmadiigni cihaz kapandiktan sonra at komutlarini göndermezmi ?veya sinyal olmazmi ?

tayyar

cihaz kayıt dışı ise kesinlikle şebekeye bağlanmaz elimde bir 7610 yatıyor taş gibi bütün özellikleri aktif ama arama mesaj gönderme gibi şebekeyle ilgili kısımlar çalışmıyor tabiki
fotograf makinası niyetine kullanıyorum bende :)
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

nthere

Alıntı yapılan: "teknikelektronikci"Verdigim linktekininmi hocam ?

bunu nasil anlariz kayirli olup olmadiigni cihaz kapandiktan sonra at komutlarini göndermezmi ?veya sinyal olmazmi ?

Evet

teknikelektronikci

sanirimben bunu alcam modüle mikrofon ve hoprlor da takabiliormusuzb ( normal telefondaki gibi ) sanirim bununlanda sesli görüsme yapioruz