CCS C ile yazdığım kodlar sadece proteusta çalışıyor.

Başlatan ertugrul0482, 01 Ağustos 2009, 12:23:02

ertugrul0482

2 Haftaya yakındır uğraşıyorum bir sürü pic denedim ama nedense proteus dışında bir çalışma sağlayamadım.Sorunum ne olabilir lütfen yardımcı olurmusunuz...

Okan AKÇA

cetinkaya

semanı ve yazdıgın kodu buraya koyarsan daha hızlı cevap alırsın

muhittin_kaplan

crystal,masterclear,besleme vs proteusta gözardı edilir

ertugrul0482

Alıntı yapılan: "FxDev"Sigorta ayarlarını yapmamışsındır büyük ihtimal. Onun için pic çalışmıyordur.

Sigorta ayarlarını nasıl yapabilirim biraz derinlemesine bilgi verirmisiniz lütfenn.

pic'in çalışması için gerekli olan herşeyi yaptım.İki hafta diyorum arkadaşlar lütfen...

muhittin_kaplan

eLectronbLue

Board üzerinde çalışıyorsan , devreyi bir de delikli plaket üzerine kur. Board'larda temassızlık sık rastlanan bir problem.

ertugrul0482

Bunlar proje olarak hazırladığımda çıkıyorlar ama ne iş yaptıklarını bilmiyorum.Sizden rica etsem detaylı olarak sıralarmısınız ne iş yaptıklarını  lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

camby

hex kodunu pice düzgün bir şekilde aktarabildiğinden emin misin?

ccs ile ilgili pratik bilgiler var burada da: http://www.teknobakis.com/

ertugrul0482

Evet pic'e düzgün bir şekilde atıyorum pic içerisinden tekrardan okuma yapıp ayrı bir dosyaya kayıt yapıyorum proteusta o dosyayı gösterdiğimde yine sorunsuz çalışıyor.
 Tavsiye etmiş olduğunuz adresteki bilgiler çok güzel incelemiştim önceden.İlginiz için çok teşekkür ederim.

ilker_32

Sigorta ayarlamalarını kontrol et yeni başlayanlar daha çok WDT'de takılıyorlar yada kristal.

ertugrul0482

Alıntı yapılan: "ilker_32"Sigorta ayarlamalarını kontrol et yeni başlayanlar daha çok WDT'de takılıyorlar yada kristal.

WDT dediğiniz tam olarak nedir?Biraz açarmısınız lütfen...

camby

Watch Dog Timer (Bekçi köpeği zamanlayıcısı) , pic'in içinde diğer timerlar gibi çalışan bir zamanlayıcıdır. Fakat timerlardan farklı olarak koruma amaçlı çalışır. Pic'in içindeki ayrıca bir RC osilatörden puls alarak sayar ve WDT her taştığında Pic'i resetler. Yani pic biryerde dış etkenlerden dolayı kitlendiğinde yada program hatası olarak sonsuz döngüye girerse "WDT sıfırlanamadığından dolayı" taşar çünkü pic kitlense bile WDT pulsları RC'den aldığı için çalışmaya devam eder ve pici resetleyip baştan çalıştırır. Bunun için zaman hesaplamalarını yapıp programın gerekli yerlerinde WDT'ı temizlemek gerekir . Yani WDT'nin hiçbir zaman taşmaması gerekir diyebiliriz.

Ben WDT ile program yazmadım ama yazan arkadaşlar daha da detaylı bilgi verebilirler.

ertugrul0482

Açıklayıcı bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

serdararikan

arkadaşım öncelikle devreni kur.kristalini herşeyini düzgünce ayarla.daha sonra pic e çalıştığından kesinlikle emin olduğun bir hex yükle.bak bakalım devrende veya pic de bir problem varmı.sanırım senin kristal ile ilgili bir problemin var.eğer devrende veya kristalinde bir problem yoksa diğer ihtimaller üzerinde konuşalım.