Yuksek basinc icin selenoid valf

Başlatan z, 12 Eylül 2009, 18:02:40

z

Kompresorun depoladigi 8Atm basincli havayi acip kapayacak selenod valf icin marka model oneriniz varmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mustafa_cmbz

http://www.sms-tork.com.tr/

bir adet lazımsa sample isteyince veriyorlar ama pazarlamadakilere baya bi çene yapmalısın...ben zamanında bir tane istemiştim...kenarda duruyor...

KAZIMUGUR

Dexer , frefray , aag , mert ...ne bulursan o.
Al profil işleri gelişince herkes yapar oldu.
Çinistanlılarınki basit gibi gözüksede gayet güzel iş görüyor.Hemde ucuz.
10-12 atü (bar) kadar kullanabilirsin.
16-20 gibi olunca rexroth ...

Bobinleri ledli olanlar yakışıklı oluyor.

Kompresörlerde genelde aşağıdaki gibi olursa iyi olur .

Bu tip kafa basıncını boşaltarak kalkışı kolaylaştırır.
Sadece depo çıkışı ve ya hat içinse boşaltmaya gerek yok.

z

Yalniz belirtmeyi unuttum, selenoid valfin hizli davranmasi gerekiyor.
Hurdalarin icindeki valfle yaptigim bir denemede valf cikisina pnomatik bir alet bagladim. Valf elektrigini kestigimde yaklasik 1/4 sn kadar cihaz calismaya devam etti.

Bana cok hizli acma kapama yapan bir sey gerekiyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Klein

İstediğiniz valf, Bizde  "Patlaç valf"  olarak isimlendirilen "pulse valve" isimli Pilot hava kontrollü bir valftir.  Genelde toz toplama filtrelerinin temizliğinde kullanılır. Solenoid açılır açılmaz çok yüksek debide 8 bar havaya yol verir.
Haihazırda üretimini yaptığımız bir valftir. Stoğumda 250 adet bulunmkatadır. SMS'in valflerine göre çok yüksek kalitededir. Hemen hemen İtalyan ASCO kalitesindedir.
İhtiyacı olan veya bayi gibi satışını yapmak isteyen olursa çok cazip fiyatlar sunabilirim. Özel mesaj atabilirsiniz.

Analyzer

Alıntı yapılan: "Klein"İstediğiniz valf, Bizde  "Patlaç valf"  olarak isimlendirilen "pulse valve" isimli Pilot hava kontrollü bir valftir.  Genelde toz toplama filtrelerinin temizliğinde kullanılır. Solenoid açılır açılmaz çok yüksek debide 8 bar havaya yol verir.
Haihazırda üretimini yaptığımız bir valftir. Stoğumda 250 adet bulunmkatadır. SMS'in valflerine göre çok yüksek kalitededir. Hemen hemen İtalyan ASCO kalitesindedir.
İhtiyacı olan veya bayi gibi satışını yapmak isteyen olursa çok cazip fiyatlar sunabilirim. Özel mesaj atabilirsiniz.
Selam,
Bu ürüne ait tanıtıcı web sitesi, datasheet mevcut mu? Makinemin birisinde bu valflerden kullanıyorum.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Klein

Özellikler buradaki valf ile aynı. Solenoidi 230VAC , titreme ,çekmeme , zayıf çekme gibi problemleri yok. Hava bağlantısı G1 1/2.

http://xyelectron.manufacturer.globalsources.com/si/6008825094686/pdtl/Solenoid-valve/1008630437/Solenoid-Valve.htm

iZMARiT

anladığım kadarıyla @z kapattıktan sonra hatta kalan havanında çabucak boşalmasını istiyor 3/2 tip bir valf olması lazım değilmi?

bu patlaç valfler bu işide yaparmı? bilmediğim için soruyorum

Klein

Yok yapmaz. Aksine açılma çok hızlı , kapanma nispeten yavaştır. Patlaç valfler çok yüksek debideki havaya çok hızlı yol vermek için kullanılır. ama tahliye özelliği yoktur. Patlaç valfler pilot hava  kontrollü valflerdir. Asıl havayı açacak conta doğrudan solenoide bağlı değildir. Solenoid pilot havayı açar. Pilot havanın açılması ile birlikte contanın iki tarafındaki basınç dengesi bozulur. Buna mukabil gelen havanın basıncı ile conta açılır.