Microchip Direct ile ürün alan varmı??

Başlatan My75, 30 Eylül 2009, 12:32:13

My75

Arkadaşlar Microchip Direct ile alışveriş nasıl olur?? Türkçe kullanımını okudum fakat emin olmak istedim,Avrupa Birligi ülkeleri için KDV' yi sıfırlar diye bir terim var anlayamadım??.Gerçi biz birlikten değiliz ama Avrupa ülkeleri demek istemiş sanırım çünkü kayıt yaptırırken Türkiye bulunmakta.Diyelimki 5000 adet sipariş ettim,kart ile ödeme yaptım,gümrük olayı,fatura olayı nasıl oluyor?? Birde sipariş verirken Ülke vergi numarası demiş bu bizim vergi numaramızmı oluyor?.Bilgili bir arkadaş yada bu yolla sipariş yapan arkadaşlar cevap verirse sevinirim..Kolay gelsin..Aynen aşağıdaki gibi yazıyor..

Avrupa Birligi müsterileri için KDV'yi
sıfırlamak kolaydır.
Sirketiniz Avrupa Birligi içinde ise ve alım
yaptıgınız ülkede KDV kaydı varsa, asagıdaki
kolay islemleri yaparak KDV oranını sıfır
yapabilirsiniz:
• microchipDIRECT‘e giris yapın
• Istediginiz ürünleri alısveris sepetine ekleyin
• "Kasa" ("Checkout") linkini tıklayın
• Siparisinizin teslimat adresini girin
• Teslimat adresi ekranında, ürünlerin
gönderilecegi ülkenin vergi numarasını girin
• Ödeme türünü seçin
• Siparisinizi verin
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

Klein

Microchip direct ten daha önce alışveriş yaptım. Ama KDV ödediğimi hiç hatırlamıyorum. (ödemediğimi de hatırlamıyorum ya  :D ) Başka bir ülkenin vatandaşı olanlar buradan birşey aldıklarında ülkelerine dönerken KDV iadesi alıyorlar. Aynı şekilde düşünürsek , bizim de KDV ödemiyor olmamız gerekir.
Yarın muhasebe kayıtlarını inceleyip ,  vergiler ve KDV konusunda daha kesin bilgi verebilirim.

hasangurlek

Alıntı yapılan: "Klein"Microchip direct ten daha önce alışveriş yaptım. Ama KDV ödediğimi hiç hatırlamıyorum. (ödemediğimi de hatırlamıyorum ya  :D ) Başka bir ülkenin vatandaşı olanlar buradan birşey aldıklarında ülkelerine dönerken KDV iadesi alıyorlar. Aynı şekilde düşünürsek , bizim de KDV ödemiyor olmamız gerekir.
Yarın muhasebe kayıtlarını inceleyip ,  vergiler ve KDV konusunda daha kesin bilgi verebilirim.

Yurt dışı alımlarınızda eğer ithalat prosedürleri uygulandıysa yani gelen paketleri gümrükten çektiyseniz satıcının düzenlediği fatura bedeli +nakliye tutarı +sigorta +vergiler üzerinden mutlaka KDV ödersiniz. İthalat vergisi alınıp alınmayacağı ve alınacaksa oranı ise malın istatistik koduna göre değişir. Ancak hızlı taşıyıcılarla gelen paketler gümrük işlemine tabi tutulmamış olabilir ki bu durumda herhangi bir ödeme söz konusu değildir.
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!

My75

Peki şöyle olamazmı? Özellikle denedim,sipariş verir gibi sepete ekledim 5000 adet 16F648A  seçtim,birim fiyat 1.67$ görünüyordu,en son işlemlere gelince birim fiyat 1.82$ oldu.ülke KDV,gümrük gibi tüm masrafları ekledi sanırım yoksa fiyat niye yükselsin? Yani bizi formaliteler ile uğraşmamamız için herşeyi kendimi hallediyor acaba microchip??

Zaten ben 16F648A' yı en son 200 adedini 1.8$+Kdv' den karaköyden temin ettim,bu işin avantajı Türkiye'de bulunmayan ürünleri rahatlıkla temin etmek.Eğer böyle ise çok iyi,ha piyasadan almışım ha Microchip Direct'ten.
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...