Ayna lazım

Başlatan SiVRiSiNEK, 15 Aralık 2009, 20:32:03

SiVRiSiNEK

Yüzeyden yansımalı ayna veya dişçilerin kullandığı ayna gibi parlak metallerden nereden bulabilirim?
normal aynalarda parlak kısım aynanın arka tarafında ve araya cam kalınlığı girerek ışığın kırılmasına neden oluyor

eski tip bir barkod okuyucu parçaladım içinden tam istediğim şekilde yaklaşık 3x1cm gibi bir ayna buldum fakat bana adetli lazım

htellioglu

hocam,
paslanmaz plakaların "ayna paslanmaz " olarak tanılan levhalar  yaklaşık  125x1500cm  veya buna yakın ebatlarda, kalınlık olarak 1mm nin altında (0.5 , 0.8)veya üstünde(2mm,2.5 mm   )bulmak mümkün. laser kesim ile istenilen ölçülerde kestirilebilir. asansör kapı ve kabin yapan firmaların kullandıkları bir üründür incelemenizi öneririm....

Analyzer

Alıntı yapılan: "SiVRiSiNEK"Yüzeyden yansımalı ayna veya dişçilerin kullandığı ayna gibi parlak metallerden nereden bulabilirim?
normal aynalarda parlak kısım aynanın arka tarafında ve araya cam kalınlığı girerek ışığın kırılmasına neden oluyor

eski tip bir barkod okuyucu parçaladım içinden tam istediğim şekilde yaklaşık 3x1cm gibi bir ayna buldum fakat bana adetli lazım
Selam,

Bahsettiğiniz yüzey ayna polisaj olarak geçiyor. Google'dan firmalara sorarak bilgi alabilirsiniz.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

KAZIMUGUR

Krom ve ya krom-nikel levha satanlarda aradığını bulursun.
Mutfakcılarda , vitrinli buzdolabı ve ya kasap dolabı yapanlarda parça bulabilirsin.
100*200 cm levhadan başlar , 150*300 cm , 100cm*rulo gider...
Tam istediğin gibi hazır "aynadır" .
Kullanacağında üzerindeki koruyucuyu çıkartırsın.
0,30 mm kalınlıkdan yukarı doğru gider...
Zamanla , sertce silinirse ellenirse matlaşır.
Cam+gümüş bu yüzden tercihtir...

ipek

Lazer ile kesim yapanların ellerinde mevcut corel draw formatında  (cdr) uzantlıl istediğin ebatta kesiyorlar kazım hocamın belirttiği gibi koruyucu bandı çıkardığın an sadece köpük sprey fiber havlu ile temizlenebiliyorlar..

Cetinal

lazer kesim markalama makineleri satan herhangi bi firmadan alabilirsin ..

ayna  tarif ettiğin gibidir hatta daha iyi ışık yansıtma olarak çünkü 35~1000W güçlerinde lazer ışını yansıtıyor :)

istersen bi kaç firma söyleyebilirim

kolay gelsin