TsWin4 operator paneli ve software rs232 and rs485 sorunus

Başlatan mehmetaga, 24 Şubat 2010, 19:02:01

mehmetaga

selamin aleykum arkadaslar biliyorum bu sitede pic agirik li faydalanioruz ama ihtimal olurki kimdir basindan gecmistir diye sizlerede yaziyorum.. bizde sutron tp 31 et op var
bunun icindeki programi almam lazim ama bi turlu tswin4 softu ile paneli online yapamiyorum,,, manuelinde rs 232 nasil baglanacagi tarif ediyor ne yaptimsa olmadi bu konuyla ilgisi olan arkadaslar lutfen yardim.. bide rs 485 i deniycem cunku panelde onuda destekliyen portu var simdiden teşekkür ediyorum..

mehmetaga

simdi bu actigim konuya kendim cevap vereyim cunku bugun alex-zorba  ustazimin da yardimlariyla konuyu % 80 cozduk sorun rs232 yi tam anlamamis olmamdan ve panelin user swiclerinden oldugunu anladim..su anda panele online olabiliyorum tabi belkide kimdedir bole bisey karsisina cikarsa yda cikmis olursa paylasirsa sevinirim daha cok ogreneceklerim var oldugunu gordum bu konuada ilgilenen olursa bu panell ilgili bilgileride paylasabilirim

mehmetaga

evet arkadaslar selamin aleykum
simdi bizim bu konuya ben actim ben cevap yaziyorum belki birine lazim olabilir ye yaziyorum
bizim bu paneldeki programi alinabilmesi icin manuelinde anlatmayan ama ekranda yazi olarak cikan islemi yapmdigimiz icin upload olmuyormus.. user swiclerden sora ekrandan yazan yonregeyi uyguladiginiz zaman bu panel kendi icinde bi yere upload ediyo icindeki programi bi sure bekledikten ve kendisine upload ettikten sora bu paneldeki programi pc ortamina alma imkani veriyormus bolelikle bisey daha orenmis oldum ben bole alabildim