microchipte usb-seri dönüştürücü çıkartmış.

Başlatan Erhan YILMAZ, 28 Mart 2010, 12:37:09

Erhan YILMAZ

microchipin sitesini gezerken denk geldim microchipte ft232 tarzı usb-seri dönüştürücü çıkarmış. Bilmiyorum ft'nin pazarını elinden alabilir mi ama özellik, kılıf v.s itibari ile güzel görünüyor.Aramızda hiç deneyen varmı bu entegreden.
http://www.microchip.com/wwwproducts/Devices.aspx?dDocName=en546923

Erol YILMAZ

Microchip in eskiden beri yaptığı şey bu,

Bir konuyu ele alıp sadeleştirip, kolaylaştırıp, demokratikleştirmek ( bi alt seviyenin kullanımına sunmak ) !!!

Helal olsun hemen numune istiyorum :)))

Erhan YILMAZ

picmanya

mikrocipin sitesinden numune isteme kısmı var ama devamında adresi yurt içinde gösterdiğinizde temsilciliğini yapan firmaya yönlendiriyor bu firmaların bir kaç tanesiyle daha önce görüştüm genelde numuneden ziyade birden bire yüksek adetlerde malı satmaya çalışıyorlar ben bu firmanın numune bazında ürünlerini pek sonuca bağlayamadım hele firma bilgisi ve proje ne veremiyorsanız numuneyi kesin unutun bence genel elektronik komponent satıcısı yurt dışı firmaların yurt içi temsilcilerinden digikey rs elfatek avnett silica gibi firmalardan istediğiniz elemanı alın hiç sorun yaşamazsınız 10 günde ürün elinizde yeterki bu firmaların internet sitelerinden aradığınız ürünü kayıtlarında bulunsun

erkan614

bu yurt içi distiribitörler mal satamıyacağını görürse numune falan göndermez tamamen türk mantığı işliyor "mal almıycaksan dükkanın önünü kapatma"
bide bizdede turk mantığı var "bedava mı? bende istiyorum!!" :) ne işime yarıycaksa dün aynısını ben yaptım nxp'den bana lazım olan bir adet entegre modeli olmasına rağmen o guruptaki bütün entegreleri istedim ;D

Erol YILMAZ

Arkadaşlar,
Mikro Elektronik ten numune isteyecektim
yalnız bunu Farnell den de alabiliriz. Şu anda ellerinde yok ama biz toplanıncaya kadar gelecektir.

SOIC-20 kılıfında,   1.27€/ adet fiyatı var.
http://tr.farnell.com/microchip/mcp2200-i-so/usb2-0-to-uart-w-gpio-20soic/dp/1781148

SMD olmasına bakmayın   1.27 mm olduğundan çok rahat lehimlenebilir...

10 adet Allegro
10 adet Emrahmrcn
10 adet Ahmet2004
10 adet Mert07
10 adet Sebo
5   adet Tamirci_erhan
5   adet Cobra07
5   adet Ryher
5   adet Muhittin_kaplan
5   adet Tyildizak
10 adet hoguz
10 adet Fixxer
30 adet OG
10 adet omenek
5   adet Kutay
10 adet Sivrisinek
10 adet Bigbey
10 adet Maxiboost
5   adet Ete

Evet beyler siparişler gelsin....

İşlem sırasını da yazalım...
Farnell den teklif alacağız ve gelen teklife göre bedel bölünecek
Herkesin ödeyeceği net rakam çıkacak.
Ürün gelince de hepinize anlaşmalı olduğum kargo ile göndereceğim.
Kargo ücreti alıcı tarafından ödenecek.

Murat Mert

mert07

ahmet2004

Allegro 10 adette bana yaz MCP2200.
[eklendi]

Murat Mert

Erol Bey 10 ad. de bana yazarmısınız. kolay gelsin.
[eklendi]
mert07

sebo

10 Adet banada yazarmısınız
[eklendi]

Erhan YILMAZ

Hocam 5 adette ben alayım. Birde ödeme kargo v.s işlemler nasıl halledilecek.
[eklendi]

Lütfi AYYILDIZ

5 tanede bana yazarmısınız..
[eklendi]

FullMetal

Benim bir sorum var arkadaşlar, Farnell Türkiye 'den alınan malzemeler gümrüğe takılmadan geçebiliyor mu?

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: FullMetal - 28 Mart 2010, 20:37:10
Benim bir sorum var arkadaşlar, Farnell Türkiye 'den alınan malzemeler gümrüğe takılmadan geçebiliyor mu?

Yıldırım Elektronik aracılığı ile alacağımız için gümrük vs ile uğraşmıyoruz.
Dolayısı ile gümrüğe takılma da sözkonusu değil.

Ryher

5 adet ben alabilirim.
[eklendi]