VGA sinyallerini Mikrodenetleyici ile okuyabilme yada okuyamama.!

Başlatan EMG81, 28 Nisan 2010, 01:39:37

EMG81

Selam arkadaşlar. Ben VGA sinyallerini okuyup işlemek istiyorum. VGA konusunda çok yetersizim. Sinyalleri , bu iş için üretilmiş A/D çeviricileri vs ne varsa burada paylaşırsanız sevinirim...

ipek

EMG81

Chip in datasheet ini inceledim. Çok kullanışlı fakat çok teferruatlı birşeymiş gibi geldi bana. Sanki benim uygulamamda daha basit, VGA yı alan (R,G,B) onu 8 bit dijitale çeviren ve çıkış veren bi Chip daha uygun olur diye düşünüyorum. Yanıtınız için teşekkür ederim... :)

z

VGA sinyalinin frekansi yazilimla okumak icin cok yuksek.
Bunun icin capture devresi kurman gerekir.

RGB sinyallerini yuksek hizli ADC den gecirdkten sonra verileri shift registere depolayan basit bir yapi bile sana zaman kazandirir.

Belki buradan bir seyler cikar

http://www.google.com.tr/search?q=video+capture+circuit&hl=tr&sa=2
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

emrez

Selam, 50 hz için sinyali yakalayıp sayfa başlangıçları uygun alanlardan yakalanıp üzerine istenen veriyi yazabilen bir program
hazırlıyorum(1 yıl önce rafa kaldırdım fırsat buldukça çalışıyorum) . yardımcı entegre lm1881 . 320/240 çözünürlük, pic ile tüm rgb yi analog ram içerisine kopyalayıp farklı bir hz de oynatırsın, video pic üzerinde zamanında çok araştırma yapmıştım. her us ince hesaplama gerektiriyor
yazılacak kodlar bile kaç çevrimde yapılıyor önem kazanıyor.
tam olarak ne yapmak istiyorsunuz acaba ?

OG

Alıntı yapılan: ipek - 28 Nisan 2010, 02:26:36
AVERLOGIC 'in AL250'si kullanışlı gözüküyor
Digital component (YUV/RGB) giriş VGA çıkış görünüyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.