Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

LPC1768 ARM CORTEX M3

Başlatan ahmet2004, 15 Mayıs 2010, 00:22:01

ErsinErce

USB Host ve RTOS bunlara mutlaka değinmemiz gerekir diye düşünüyorum, @Sepiroth hocam hangi RTOS'u kullanıyorsunuz?
Hatta İstanbul'daki arkadaşlar müsaitse ve bu haftasonu görüşme imkanımız olursa bu maksatla bir iftar gerçekleştirelim?

Liste sürekli değişiyor yenileyelim hemen =)

Uygulamaya destek verecekler;
- FxDev
- fatihinanc
- tamirci_erhan
- cynetron
- ahmet2004
- Sepiroth
- muuzoo

Listenin Son Hali;
- 1 ahmet2004
- 1 Brsmnc
- 2 katana
- 1 cynetron
- 1 fahri
- 1 FxDev
- 1 computerboy
- 1 sdonmez
- 1 JKramer
- 1 M_B
- 2 mufitsozen
- 1 muuzoo
- 2 fatihinanc
- 1 tamirci_erhan
- 1 Ziya
- 1 ferdem
- 1 Sepiroth
- 1 muat
- 1 tuggy
- 1 Elektroemre

Toplam 19+4

+4:
- 1 tuggy
- 1 katana
- 1 fatihinanc
- 1 Elektroemre

Erhan YILMAZ

Hocam gelen arkadaşlar olursa pazar günü ben gelirim. Veya iftarı arrowa gideceğimiz bi gün yapsak nasıl olur?

ErsinErce

İftarı arrow'a gitmeden konuşup neler verebiliriz, neler isteyebiliriz netleştiririz diye düşünmüştüm. =) sonuçta aramızdan 1-2 kişi gidecek =)

computerboy

iftar menüsünde ne var hocam :)
istanbulda olmak büyük nimet arkadaşlar ben konyadayım ne aradığım malzemeyi bulabiliyorum nede bi doğru düzgün elektronik tamircisi :) bu arada parayı hangi hesap numarasına havale geçeceğiz.

Sepiroth

@cynetron hocam genelde Salvo kullaniyorum, amacogu RTOS ayni temelde oldugu icin pek bi zorluk olmuyor gecislerde. demin bi google ettim varmi RTOS supportu diye, Salvo M3 leri destekliyor diye yaziyor, kit gelince alip denemek lazim :)
Either you feel it, or not...

teknikerbey

Merhaba.Ben de bu kartı tasarımcısının sitesinden almayı planlıyordum.Fakat stoklara ne zaman geleceği belli değilmiş.Googla aratınca sitenizde konuyu buldum.Kontenjan varsa beni de eklerseniz sevinirim.

teknikelektronikci

benim kit malesef 4 hafta sonra gelecekmis farnell anca 4 hafta sonraya gün verdi :((
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

picusta

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 03 Eylül 2010, 19:08:26
benim kit malesef 4 hafta sonra gelecekmis farnell anca 4 hafta sonraya gün verdi :((
Digikey'den isteseydin. Belli bir fiyattan sonra tasima bedava (gümrük vergileri hariç)

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: picusta - 03 Eylül 2010, 19:30:35
Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 03 Eylül 2010, 19:08:26
Digikey'den isteseydin. Belli bir fiyattan sonra tasima bedava (gümrük vergileri hariç)

hocam hic aklima gelemdi bana bu kit 80 isvicre frankina maal oldu kargo + vergiler dahil siparisi iptal edebilirsem digikeyden alayim ama ordada sanirsam 4 hafta sürer
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ErsinErce

Arkadaşlar biraz kötü bir haberim var, bugün kü olaylardan sonra arrow'la çalışmamızın biraz zor olacağını düşünüyorum.
Kişiler 1 haftadır size geri döneceğiz diyip dönmüyor, 2. arayışlarımızda nedense hep çıkmış oluyorlar. (fatihinanc'a da, bana da)

Bu firma bendeki bütün değerini kaybetti. Pazartesi son kez arayarak ürünleri getirip getirmeyeceklerini soracağım.
Duruma göre NXP Türkiye satış ofisi ile görüşüp gerekirse bizi yönlendirmesini isteyeceğim.
Böyle saçmalık olmaz yani eğer getirmek istemiyorlarsa niye bizim zamanımızı harcıyorlar anlamış değilim.

bymrz

Alıntı yapılan: cynetron - 04 Eylül 2010, 00:04:51
Arkadaşlar biraz kötü bir haberim var, bugün kü olaylardan sonra arrow'la çalışmamızın biraz zor olacağını düşünüyorum.
Kişiler 1 haftadır size geri döneceğiz diyip dönmüyor, 2. arayışlarımızda nedense hep çıkmış oluyorlar. (fatihinanc'a da, bana da)

Bu firma bendeki bütün değerini kaybetti. Pazartesi son kez arayarak ürünleri getirip getirmeyeceklerini soracağım.
Duruma göre NXP Türkiye satış ofisi ile görüşüp gerekirse bizi yönlendirmesini isteyeceğim.
Böyle saçmalık olmaz yani eğer getirmek istemiyorlarsa niye bizim zamanımızı harcıyorlar anlamış değilim.

Benim için de arrowla çalışmak her zaman çok zor olmuştur. Ankarada sağolsun Ayhan abi elinden geleni yapıyor, fakat işin İstanbul ayağı nedense hiç öyle değil. Paranızı yatırdığınız ürün bile, depoda bulunduğu halde , acil dediğiniz halde, günlerce bekletilebiliyor. Bu yüzden ya Arrow-TR bir miktar kan kaybetme sürecinde, yada ufak çapta müşteriler pek dikkate alınmıyor. Hele ki buradaki insanlar için ellerinden gelmeyeni bile yapmalılar bence. Buradaki herkes onların gelecekteki büyük müşterileri(bu gidişle olmayacak ama)...

Sepiroth

valla Arrow sirketi ile onceden pek bi munasebetim olmadi, ama ne olursa olsun musteri musteridir. Turkiye'de maalesef buyuk firmalar bile hala dan dun takilabilmekte, sektor ne olursa olsun. Ozellikle paraya doymus bazi sirketler hic mi hic sallamiyorlar, halbuki cogu bole al sat isi yapan firmalar aslinda bir halt yapmasa da, para kazaniyoruz demekki iyi is yapiyoruz mantigi ile somur allah somur. Bi de benim gozlemledigim eger ortalama ustu bir firma vs. degilseniz genellikle sallamiyorlar, ayni adami atiyorum X arge firmasi arasin bole bole desin bak aninda nasi kosturuyorlar pesinden:) Gecen gun bizim sirkete weller havya ucu almak icin isim vermeyeyim ankarada bir firmayi aradim, hayva ucu haric herseyi getirip satmaya kalktilar pervane oldular resmen, gel gorki denemek icin istedigim 10 adet entegreyi halen bulabilmis degiller:) (2hafta fln gecti)
Umarim kitlere hemen ulasiriz, olmadi onceden bahsi gecen ST32lere saldiralim derim ben :P
Either you feel it, or not...

muhittin_kaplan

Bu Durum Hep Canımı Sıkmıştır.
Yaklaşık 10K lık Foot Pedal Almak için Deniz Sefamı Kesip Terlik Pabuç :D Gittiğim (ki Ülkemizden Almak gerekiyor ,Acil Lazımdı)firmada Ölçülerine bakayım getirin bir adet dediğimde,Oradaki Bayan Arkadaşın "Alacaksanız Getirelim" cevabı sonucu çinden almıştık. Çıkarken Bundan 10K alım yapsak fiyat ne olur dediğim için :D  Hala aralar.
Allahtan Çin Var :)

teknikelektronikci

selam firat
bu arm7 icin program yazmaya baslamak icin bu lpxpresso eclipse programinda new project deyip karsima cikan general  c/c++ ve cvs seceneklerindne hangisini secmem gerekyior ? ve yeni bir kod sayfasi acinca herhangi bir ayar yapmaya gerek varmi ? device ismi veya kristal ayari yoksa bunlari kod icinde kodlar ilemi yapioyruz ?

t2

Biz forumdan 10 -20 kişi toplandık, kit almak istiyoruz şeklinde sorulduysa belki o yüzden sallamamış olabilirler. Bunlarla irtibata geçmek için tam firma künyesi vergi nosu vs ayrıca sabit telefon da yazmak gerek aslında hiç bir işlevi yok, parayı veren alabilmesi lazım, O zaman dikkate alıyorlar. malesef böyle işte. email desen sanki email ucube birşey, çoğu zaman cevap gelmez. gelse de ıkına sıkına yazıyorlar. ciddi müşteri araması lazımmış öyle anlaşılıyor. hem dakka başı arayıp kızılacak.