Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

hitech te program akışları

Başlatan uardal, 28 Haziran 2010, 10:03:48

uardal

merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 senedir picbasicte programlama işini geliştirmeye çalışıyorum, bayada bişeyler öğrendiğimi düşünüyorum kendi halimce yanlız son zamanlarda interrupt olayına girince basicin yetersiz kaldığını gördüm ve artık hitech e geçiş yapmak istiyorum fakat bazı çözemediğim sorunlarım var,

1.Mesela basicteki gosub veya asm deki call komutunu farklı label lere nasıl dallanıp geri gelebilirim?

2.goto komutu nasıl kullanılır?

3.karakter lc yazarken  tanımladığım değişkenleri ekranda nasıl gösterebilirim? bazı örnekler var ama mantığını tm çözemedim. mesela sıcaklığı tuttuğum ISI değişkeninin değeri sürekli değişiyor ve ben bunu lcd de göstermek istiyorum.

karşıma çıkanlar şimdilik bunlar, yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

iyi çalışmalar

uardal

cevabınız için teşekkürler, sizin yazdığınız dersleri takip ediyorum zaten, o sayede c ye başladım, basicte çalıştığım için yukardaki komutları verdim, sanırım zamanla bazı eksikler oturacak yerine .

mustafa6106

basicte goto tekrarlanması gereken yerlerde kullanılır tekrarlanması istenilen etiketin sonuna yazlır.bazende yine etiketin sonuna yazlıp o etiketteki program bittikten sonra baska bir etikete dallanılmak isteniyorsa yazılabilir.