mplab wındows 7 64 bıt de kurulum

Başlatan argem2001, 11 Temmuz 2010, 14:51:47

argem2001

Arkadaşlar mplab wındows 7 64 bıt ıcın kurulumunu nereden ındırebılırım ve nasıl kurarım yardımcı olurmusunuz

Erol YILMAZ

fatihinanc

ben win7 64 te sorunsuz kullanıyorum.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

argem2001

mıcrochıp sıtesınde 8.53 buldum ındırdım.projemı sectıgımde dosya yolu bulunamadı dıyor.ya yanlıs programı ındırdım yada ayarlarını yapamadım lutfen yardınm edermısın

Erol YILMAZ

öncelikle mplab proje mantığı ile çalışır  bunu bilmek lazım.

eğer daha önceden mplab ta kaydedilmiş bi proje ise,
MCP uzantılı bi dosya olmalı,  bu var mı ?

argem2001

evet var ama projeyı programa yukleyemıyorum bazen yuklenıyor bu seferde c dosyasını gosterdıgımde dosya yolu bulunamadı dıyor

fatihinanc

assembly mi kullanacaksınız yoksa c mi?
sıfırdan bir proje oluşturmayı deneyin.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

argem2001

c kullanıcam sanırım program ayarlarını yapamıyorum

fatihinanc

hi-tech i indirdiniz mi? eğer indirmediyseniz hem hi-tech i hem de universal tool suie i indirin.
www.htsoft.com

argem2001

mplab 8.53 kurarken kendısı hıtech9.70 kuarayım mı dedı kendısı kurdu bır de senın dedıgını denıyeyım arkadasım ılgıne tesekkur ederım

argem2001

evet yukledım.
ancak
unlıted work de
source fıles bolumune add fıles dıyerek c dosyasını gosterdım oraya dosya geldı ancak c dosyasına  tıkladıgımda dosya yolu bulunamadı dıyor

fatihinanc

şimdi baştan yeni bir proje oluştur ve sırası ile şu adımları izle.

1-Yukarıdaki sekmelerden project in altında project wizarda tıkla.
2-MCU nu seç.
3-derleyici olarak hi-tech i seçeceksin.
4-yüklemek istediğin .c uzantılı dosyayı bulup add de.
5-proje ismini ver.(masaüstüne yeni bir klasör oluştur ve hepsi bunun içinde olsun).

hatasız yaparsan çalışması lazım.
proje oluştuğunda solda source files altında eklediğin c dosyasının da görünmesi lazım.

argem2001

tum ıslemlerı yaptım c dosyasını source fıles bolumunde add fıles dedım ancak dosya Other Fıles bolumunun altına geldı
Senıde yoruyorum ama ısın bu bolumunu halletmessem kahrolurum ılgıne tesekkur ederım tekrar

fatihinanc

estağfurullah.

derleyici olarak hi-tech i seçtiğinden emin misin?

argem2001

evet
Project bolumunde
Select Langue Toolsuite ve set Language Tool Locations seceneklerınde Hıtek var cıldırıcam valla acemılıkde var