tianbo hjr1-2c röle 220V ac akıma sürülebilir mi

Başlatan KIRIKDR, 11 Ağustos 2010, 23:54:38

KIRIKDR

tianbo hjr1-2c  röle 220V ac akıma sürülebilir mi üzerinde 120VAC yazıyor datasheet inde max switch voltage 240VAC yazıyor bu röleyi şehir şebekesinde kullansam bir problem yaşar mıyım ??

RcALTIN

Alıntı yapılan: KIRIKDR - 11 Ağustos 2010, 23:54:38
tianbo hjr1-2c  röle 220V ac akıma sürülebilir mi üzerinde 120VAC yazıyor datasheet inde max switch voltage 240VAC yazıyor bu röleyi şehir şebekesinde kullansam bir problem yaşar mıyım ??

switch voltage = anahtarlama voltajı; sanırım max. kontaklayabileceği voltajdan bahsediyor, yani rolenin çalışma voltajı değil gibi bu pek? Kontaklar için daha çok geçen akım önemli diye biliyorum ama bilgili biri yanıtlamadan bağlamayın derim 120 -- 240 bayağı geniş bir aralık...

ekleme: datasheetine baktım ve düşüncem değişmedi. 240V çalışma voltajı sınırı değil, kontaklayabileceği voltaj sınırı gibi görünüyor.
KİMSEYİ ENGELLEDİĞİM YOK, ÖZEL İLETİ DEVRE DIŞI !

papylon

Bu röle üzerinden çekeceğiniz Max. Akım nedir?
Eğer çekeceğiniz akım 150-200mA aşmayacaksa problem çıkartacağını zannetmiyorum.

KIRIKDR

hocam picle 5V'a sürüp şehir şebekesine 220vAC ye bağlı 100watt lık bir ampülü yakacağım...röleyi aldığım adama da dedim böyle yapacağımı sanırım işini görür dedi ama bu röleyi bağlarsam yanar gibi geliyor bana data sheet ini ekliyorum

http://www.rapidonline.com/netalogue/specs/60-4460e.pdf

erkan614

aydınlatmada 5A 220v röle ile max 40W - 60W civarı bir lamba sürülüyor üstü sıkıntılı gibi ama 100w da sürersin sanırım bi kontak koruma eklentisi ile
omron G5LA, nais js1A, quanji jqc-3F işini görür