PCB üreten fason yerler??

Başlatan satilla, 26 Ağustos 2010, 17:08:16

satilla

bir haftadır pcb yaptırmak için aramadıgım yer kalmadı kimse düşük adetli baskı yapmıyor

100 adet pcb yaptırabilecegim ayrıca gerektiginde demolarımı yaptırabileceğim yerler yada kişiler varmı bildiğiniz?

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

tayyar

Bende benzer bir arayış içerisindeyim. 10x10 kart boyutu için 1 adet prototip karta fiyat teklifi istedim 2 yerden. birisi (izmirde) 15TL derken diğeri (ankarada-)116tl fiyat verdi. ankaradan birde üstüne kargo binecek120 tl yi bulacak. Ankaradaki firma FR4 35/0 plakete yapacağını eklemiş birde fiyatta tooling ücreti var. benim bildiğim çift yüzlü ve delik içi kaplamalı kartlarda tooling oluyor ki benim kartım tek yüzlü anlayamadım olayı.

Ancak halen daha araştırma içerisindeyim.

--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

satilla

Alıntı yapılan: OG - 26 Ağustos 2010, 17:29:57
Özde PCB Fevzi 532 650 89 73

50 adet için 200 lira istedi fiyatları diğer firmalarla yarışır durumda :)

tayyar

Prototipi ne akdara yapar aceba:)

Yeri neredeymiş istanbulda mı?
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

satilla

Prototipi ne kadara yapar bilmiyorum ama tuzları kuru anladıgım kadarıyla eleman eksiğim var fazla para kazanmazsam yapmama dedi resmen o yüzden delik içi kaplama felan olmazsa çift taraflıyı yapamam bu aralar dedi  :)
prototipi 15 tl'ye yapan firma 50 adet için ne gibi bi fiyat veriri hocam

teknikelektronikci

ben bir tane cift yüzlü demo1 adet+ 30 adet 130x72 maskeli  + 33x38 maskeli + 55x25 maskeli pcb ye izmirde 100 lira verdim 110 liraaydi düz 100 yapti
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

satilla

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 26 Ağustos 2010, 19:56:06
ben bir tane cift yüzlü demo1 adet+ 30 adet 130x72 maskeli  + 33x38 maskeli + 55x25 maskeli pcb ye izmirde 100 lira verdim 110 liraaydi düz 100 yapti
nerde yaptırdınız hocam ılaşabilecegim bir irtibat numarası verirmisiniz?

teknikelektronikci

izmirde timucin bey efe baski devre ufak prototip demo ve orta capli seri üretimler icin ideal internet sayfasida var ordan bakin istiyorsaniz

http://www.efebaskidevre.com/
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

satilla

hocam arayıp görüştüm adamlar işini önemsiyor müşteriye adam gibi davranıyor, 50 tane 5x5 50 tane 5x6 çift taraflı malzeme yerleşim planı olan pcb için 200 lira dediler.Diğerlerine göre baya uygun...

kendim yapsam daha pahalıya mal ederdim :)

JKramer

Delik içi kaplama yapıyorlar mı?

satilla

Başka bir yere isteğe bağlı yaptırıyorlarmış
Ayrıca anladığım kadarıyla yine isteğe göre kendileri tel parçalarını lehimliyerek delik içi geçişleride yapabiliyormuş

z

İmalatçıya, şu adet pcb yi kaç paraya yaparsın demek yerine
100TL ye kaç tane yaparsın diye sorun.

PCB işim olduğunda ben kafadan böyle soruyorum. Bu diyalog karşısında daha ılımlı cevap alıyorum. Dezavantaj mı bilmiyorum ama elimde fazlaca pcb oluyor. Fakat eninde sonunda bu pcbleri tüketiyorum.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: sinansinan09 - 31 Ağustos 2010, 13:36:31
hocam arayıp görüştüm adamlar işini önemsiyor müşteriye adam gibi davranıyor, 50 tane 5x5 50 tane 5x6 çift taraflı malzeme yerleşim planı olan pcb için 200 lira dediler.Diğerlerine göre baya uygun...

kendim yapsam daha pahalıya mal ederdim :)

timucin beyi izmirde tüm elektronikciler sever gidersin adam gibi davranir bazen isi cok yogun oluyor pek sallamiyor ama hem baskilari fiyatina göre iyi hemde müsteriye iyi davraniyor umarim memnun kalirsiniz

timucin bey malesef delik ici yapmiyor zaten bir yapsa süper olcak ama tanidigi baglantilar ile yaptirtiyor

argem2001

arkadaşlar delik içi kaplamalı prototip pcb yapabiliyorum.isteyen arkadaşlara  yapabilirim.bir adet olması sorun değil.zaten çok adetle yapan bir sürü yer var.şu an soldermask ve malzeme yerleşim yapamıyorum ileriki zamanda onuda yapıcam.Gerçi soldermask da yaparım.fakat malzeme yerleşimi için serigrafi prototip için pahalıya mal oluyor kolay yöntem için araştırma içindeyim.