MSN e dikkat.

Başlatan muhittin_kaplan, 29 Eylül 2010, 08:48:58

muhittin_kaplan

Şu sıralar çok sıkça haberler almaya başladım,epeydir üyesi olduğum bir başka forumunda çok yakınen tanıdığım 2 kişinin başına geldi,burada da duyurmuş olayım. MSN hesabı ele geçiririlip listedeki kişilerden acil bir durum var para gönderebilirsin,ben sana hemen iade edeceğim vs tarzı mesajlar gelirse sakın ola telefonla teyit etmeden göndermeyin. Facebook ve MSN'de şu sıra çok oluyor,aman dikkat.

HT

Aynısı benimde başıma geldi. Eşimin msni çalınmıştı :D eşim yanımda herif benden para istiyor. :D

t2

Bir arkadaşın hesabı çalınmıştı. Bunu öğrendikten sonra msnyi açtım adam orada. hiç bir şey olmamış gibi sipariş verdim. Parayı nereye havale edecez? dedim. hesap bu gibisinden bir dosya gönderdi. tabi içinde keylogger vardır.   Neyse  ben adama türlü hakaretler içeren bir "dekont" hazırladım. ve  havale tamamdır malı gönderin dedim. dekont adama ulaşır ulaşmaz defolup gitti.

peko

Bi şekilde kandırıp nakit elden vereyeyim fazlasıyla diyeceksin.. sonra vereceksin sopayı.
Bir daha değil böyle hareketler yapmak, msn açmaz.. İnsan değil bunlar..
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

erhanzeynel

Yukarıdaki resimdeki gibi bir dialogda izlenmesi gereken en güzel yöntem şu olmalı bence;

-Tamam kardeşim isime cisime her türlü çıkarırım havaleyi rahat ol sen. Hangi isime çıkıyordu?
+falanca pişmanca.
-Ya kardeşim sistem tc kimlik soruyor biliyormusun bu adamın kimlik nosunu, bilmiyorsan ara bul bak parayı alamaz yoksa.
+falan filan 123456789
-Tamam kardeşim ben havaleyi çıkardım, polis arkadaşlar birazdan elden nakit ödemeyi yapacaklar, altın kelepçe kampanyası varmış, ondan da yararlanacaklar hatta şansları yaver giderse kafesleri de altından olacak.