pic ile lcd bağlantı sorunu???

Başlatan erdogan2734, 18 Kasım 2010, 03:03:14

erdogan2734

aynen katılıyorum  kafamda kı asıl sorun elımde ıkı ayrı lcd olmasına ragmen aynı baglantıları ıkısındede yaptıgım halde ıkısındede ayn ısey olusması... bu benı cok dusunduruyor... bu arada yenı bırsey farkettım pıc ile lcd baglantılarını tamamen kestıgım halde yıne aynı durum olusuyor.. yanı pıc baglantıları yokknde ust satır ıcı dolu kareler war....
Bildiğim tek şey henüz hiç bir şey bilmediğim...

yucelcem

vdd + uca, vss - uca, v0 ise potun orta bacağına bağlanacak, doğrumu?

erdogan2734

:-[
Alıntı yapılan: yucelcem - 19 Kasım 2010, 01:14:01
vdd + uca, vss - uca, v0 ise potun orta bacağına bağlanacak, doğrumu?
aynen yucel hocam... bu arada msn falan wersenız ordan konussak mumkunmu?

justice_for_all

lcdnin ucuncu pini (siyah kablo) GND ye mi gidiyor ben mi yalnis goruyorum acaba...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

erdogan2734

Alıntı yapılan: justice_for_all - 19 Kasım 2010, 01:17:16
lcdnin ucuncu pini (siyah kablo) GND ye mi gidiyor ben mi yalnis goruyorum acaba...
ewet cunku kullandıgım lcde + - bacakları buralar arka aydınlatma sonra 3. bacaktan ıtıbaren vss yanı toprak sonra vdd sonra vco gelıyor..

justice_for_all

verdiginiz tabloda birinci pin GND olarak verilmis ama lcd uzerinde 1. pin yaziyomu acaba...benim gordugum lcdlerde herzaman ilk pin 1. pin oluyoduda...tekrar kontrol edebilirmisiniz acaba...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

erdogan2734

Alıntı yapılan: justice_for_all - 19 Kasım 2010, 01:23:49
verdiginiz tabloda birinci pin GND olarak verilmis ama lcd uzerinde 1. pin yaziyomu acaba...benim gordugum lcdlerde herzaman ilk pin 1. pin oluyoduda...tekrar kontrol edebilirmisiniz acaba...
evet + - 1 deyıp 14 de bıtıyor hocm... sımdı dewreyı saglam kafayla 50. sefer kuracagım bakalım hatamız nerde :D yılmak yok oyle degılmi?

justice_for_all

kullandigin lcdnin adi ne acaba??

erdogan2734

yucelcem

çıkış olarak 5v ölçtünüzmü regulatörden

erdogan2734

Alıntı yapılan: yucelcem - 19 Kasım 2010, 01:46:20
çıkış olarak 5v ölçtünüzmü regulatörden
ewet 5volt alıyorum... suanda yenı denedım ledlere bagladım cıkısları sorun yok ledler yanıp sonuyoo lcdyı tekrar baglıyorum su anda....

yucelcem

o zaman tek ihtimal olarak lcdlerin bozuk olması kalıyor

erdogan2734

dogrudur zaten bır tane pic yaktım dıgerınıde yakıcama yarın gıdıp yenı bır lcd alayım en mantıklısı bu olacak galıba....

OG

Bozuk pic'in sağlam portları varsa onlara geçir LCD yi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

yucelcem

ya sanki potansiyometrenin 1 bacağı boşta gibi