bu mikroişlemci ne olabilir ?

Başlatan emrah, 31 Aralık 2010, 09:16:10

emrah

slm arkadaşlar, elime bir kart gecti üzerindekileri alıp baska yerlerde kullanmak için,   kartın üzerinde bir işlemci var   QFP kılıf  100 pinli smd bir işlemci,  üzerindeki yazıyı silmişer , 10MHZ ile çalısıyor,  iki adet 74hc245 entegresi ile  toshiba t6963cfg entegreli 240*164 bir ekran sürmekte. ekran mavi şekilde görünüyor , çalıstıramadıgım için renkli olup olmadıgını bilemedim.    sizce işlemci ne olabilir ????   AMR olabilir diye konuyu buraya actım.

Maxim

ekran renkli değildir.

işlemci herşey olabilir, onu tahmin edip bilen zaten müneccimdir, buralarda işi olmaması lazım.

ama illa bulunmak isteniyorsa,
pic için pickit2 programlayıcısı ile ICSP ayaklarına bağlanarak otomatik tanınması denenebilir.

aynı yöntem sanırım ARM programlayıcıları içinde yapılabilir .

ahmet2004

Kartın resmini arkalı önlü yüksek çözünürlükte çek,mümkünse işlemci bacakları arkalı önlü görünsün.

Foruma ekle bakalım.

Burak B

@ahmet2004  +1

Birde cihazın yaptığı iş nedir.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

emrah

telefonun pc kablosu suan yanmda yok , söyle söyleyim ambulans sigorta kontrol kartı heral,  ön panelde dedigim ekran var yanlarında tuslar var ısı kontolu yapıyor fan acıp kapatıyor sigortaları kontrol ediyor büyük ihtimal , florasan lambaları aydınlatma flan acıyo.  ustündeki sigortalar otomatik heralde.  şu bildigimiz abaların sigortalarına benziyo ama ustu kapalı atııgı zaman usttndeki buton gibi bişi var oraya basılabiliyo flan . fakat cıhaz da arıza varms tanıdıgımda bana verdi bende ustndeki malzemelerini alacam ,  kafama işlemci takıldı onuda sizlere soruyum dedim,   yardımlarınız için sagolun