USB ile PIC18F4550 baglantisi [basit bir Calisma]

Başlatan Digimensch, 16 Ocak 2011, 14:13:05

z

Bu uygulamada adı geçen DLLin C# da yazılan PC tarafındaki OnChangeDeviceState fonksiyonunu her durumda çağırmadığından şüpheleniyorum.

Örneğin, iletişimi başlatıp veri alışverişi yapıp ardından USB kablosunu söktüğünüzde OnChangeDeviceState fonskiyonunun çağrıldığına tanık oluyormusunuz?

Ben olmuyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Bu umng.dll i kim yazmış acaba. Orjinal sitesinde belki dll ile ilgili açıklamaları buluruz. Bilen varmı?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

pea

Alıntı yapılan: legedema - 12 Mayıs 2012, 14:31:03
Ben bu uygulamayı gayet güzel çalıştırdım. HID-Device olarak hiç bir sıkıntı yok. Fakat merak ettiğim birşey var. Ben bu uygulamaya nasıl bootloader ekleyebilirim? Yani hem USB üzerinden PIC'i programlamak istiyorum hem de USB üzerinden haberleşmek istiyorum. Bu mümkün müdür?

Hala ihtiyacınız var mı ya da hala forumu kullanıyor musunuz bilmiyorum ama belki yardımı dokunur :
http://mertoztoprak.wordpress.com/2012/03/07/adim-adim-pic18f2550-ile-usb-iletisim/
Burada CCS'in bootloader'ı kullanılarak güzel bir anlatım var.Secure CRT yerine daha düzgün bir program var mı bilmiyorum ama iş görüyor.
Diğer bootloader'lardan verim alamadım ama bundan alabildim.

mozkan87

http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=2680&dDocName=en547784
Linkten aplication libraries indirip kurun daha sonra gerekli olan tüm bileşenler bu örneklerin içinde mevcut.

Not: yanlış başlık altına yazmış buludum ama konu ile ilgili microchipin kendi örenekleri.

ekozo

LCD de USB bağlantısı kuruluyor diyor ve kalıyor öyle.  PC de de Aygıt Aygıt yazılımı yüklenemedi diyor. Ne yapmam gerekir. Bilen var mı

rogue_cn

bağlantı kuruluyor diyip öyle kalıyor diyen arkadaşlar. Baya uğraştım bende onla ama çözdüm. Öncelikle 7.10 kurulumunu yükleyin. 7.7 de de çalışıyor ama arada sorun veriyor. ve başlattan virtual usb kısmındaki install usb kısmını yüklerken antivirüsleri kesin kapatın. Proteus çalışırkende antivirus kapalı olsun(gerçi yükledikten sonra antivrus açıkken çalışıp çalışmadığına bakmadım ne olur ne olmaz kapalı olsun) sonra cillop gibi çalışıyor :)

ekozo

Arkadaşlar ben  programa bir buton yada checkbox ekleyince (C# kısmına)  " my_buffer[3] = (byte)'y';"  kısmına       burdaki y harfini başka bir harfe çevirdiğimde 
"okuma işlemi zaman aşımına uğradı" diyor nerede hata yapıyorum acaba .  kısaca bir buton daha ekleyip farklı bir led yakmak istiyorum. ne yapmam lazım

DaRYuS

kolay gelsin arkadaşlar
  İşetim sistemi win 7 64bit yüklü. Proteus 7.10 yüklü. virtual usb yükledim ama aygıt yüklenemedi diyor ne yapmam gerekir ?

kametem

Alıntı yapılan: fryrmnd - 15 Şubat 2012, 21:46:21
ben microchipin demolarını kullandım biraz. onda da yanlış hatıralmıyorsam x86 modunda derleyin diye bir uyarı notu düşmüşlerdi.
64 bit derleme nasıl yapıldı anlatırmısınız

altugduranoglu

64 bit . Proteus 7.10 yüklü. virtual  usb yüklendi. Hex dosyasını acamıyor.
Alınan hata budur.Ne yapmamız gerekli ?

JKramer

Dosya yolundaki boşluklar ve/veya Türkçe karakterlerden kaynaklanıyor olabilir, dosyaları kök dizine taşımayı deneyebilirsiniz.

altugduranoglu

Arkadaslar c kaynak dosyasını tekrar derledikten sonra hex dosyasını proteusta pic'e  gösteriniz. usb sürücüsünü kurun çalışıyor.

mesaj birleştirme:: 04 Mart 2013, 17:07:23

Yalnız şu başla kapat led yak led söndür penceresi çıkmıyor  nedendir acaba?

RaMu

Öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler, vede Uğur hocam internet sitenize erişilemiyor bendemi problem var bilemiyorum opera ve ie ile denedim olmadı. Ben çalışmayı win7 (32 bit) yüklü bilgisayarımda subram in vermiş olduğu hex ile proteus8 üzerinde denedim sorunsuz çalışıyor, şöyle iyi çalışan bir uygulama bulup örnek alarak kendi denemelerimi yapmaya karar verdim, bu tam istediğim örnek yani, tekrar çok teşekkür ediyorum başarılı çalışmalarınız devamını diliyorum.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

ertan2002

Alıntı yapılan: RaMu - 30 Mart 2013, 17:17:12
  Öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler, vede Uğur hocam internet sitenize erişilemiyor bendemi problem var bilemiyorum opera ve ie ile denedim olmadı. Ben çalışmayı win7 (32 bit) yüklü bilgisayarımda subram in vermiş olduğu hex ile proteus8 üzerinde denedim sorunsuz çalışıyor, şöyle iyi çalışan bir uygulama bulup örnek alarak kendi denemelerimi yapmaya karar verdim, bu tam istediğim örnek yani, tekrar çok teşekkür ediyorum başarılı çalışmalarınız devamını diliyorum.

buraya taşımış sanırım arkadaş http://uguryalcin.org/wordpress/

RaMu

Yeni sitenin linki iyi oldu, ben daha önce çalışmaların bir kısmını bilgisayarıma kaydetmiştim site kapanır ihtimaline karşı. Mesajı yazdığımdan beridir örnek üzerinde çalışıyorum, led yanıyorken tekrar led yak gelirse led zaten aktif, tersinde led zaten pasif uyarıları verdirdim, örnek üzerinde oynayıp duruyorum çok hoşuma gitti, aslında asmde program yazıyorum yeni yeni ccs ye başladım gerçekten oyun oynuyormuşum gibi geliyor ccsc hele birde böyle güzel bir örnek bulduktan sonra değme keyfime, herhalde her mesajımda Emeği geçenlere tekrar tekrar teşekkür edeceğim :)
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html