ultrasonic mesafe ölçümü...

Başlatan söm59, 01 Şubat 2011, 11:05:43

söm59

merhaba arkadaşlar ultrasonic mesafe ölçümü ile ilgili proje arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

electronblue

Hoşgeldiniz şöyle buyrun... Nasıl birşey bakmıştınız arkadaşlar yardımcı olsun..   Proje + kodlar yeterli olur mu ?

mufitsozen

google ile "pic ultrasonic range finder" diye arayinca yaklasik 12,400 cevap geliyor.

or: http://www.micro-examples.com/public/microex-navig/doc/090-ultrasonic-ranger.html

yukaridaki projede osiloskop goruntulerine kadar butun bilgiler var, Ingilizce bilginiz yeterli degil ise yardimci olmaya calisabilirim. Bu ve baska forumlarda ve kaynak kitaplardada ararsaniz onlarca belki yuzlerce turkce ornek bulabilirsiniz.

Ha gayret, google yada forumun ara fonksiyonunu kullaniniz. 20 tus girip 10-15 sol-tik yaparsaniz probleminiz hallolabilir, biraz gayret ediverin lutfen.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

söm59

ya abi herkezden bi fırça yiyorum anlamadımki aramadığımı nerden biliyosunuz onlarca devre buldum googleden ama aradığıma cevap olmadı net olarak ve siteyede araştırdım ama sorunumu çözemedim bi mesaj atıyım belki farklı cevaplar alırım die düşündüm pişman oldum,burnumdan geldi abi yani sorunum halloldu teşekür ederim.