Fonksiyon icinde procedure, playback

Başlatan bunalmis, 01 Şubat 2011, 16:49:25

z

Asagidaki gibi bir fonksiyon yazilisi ile karsilastim ve bir sey anlamadim. Bu yazilis ne amacla yapilir?

function TMainForm.Apply(Line: string): TPlaybackResult;
var
  I: Integer;
  procedure CopyToEdits(Line: string);
  var
    I, J: Integer;
  begin
        .......
        .......
  end;

begin
      ........
      ........

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Fonksiyon icinde yerel bir procedure tanımlanmış. Bu fonksiyon içinde beginden sonra çağırılabilir. Sadece bu fonk. içinde geçerlidir. Çağırılmazsa kendi kendine çalışmaz. beginden sonra çağırılabilir.

Tabi benim verdiğim hid örneğini beğenmedin. jedinin saçma sapan işleri ile uğraşıyorsun. cezanı çekeceksin :)

z

Ruhumu okumaya basladin.

Verdigin ornegi begenmemek demeyelim. O ornegi ve jedili ornegi zaten gunlerdir inceliyorum. Fakat jedili ornegi daha kolay anlayip daha kolay modifiye etmeye basladim. Diger ornek hazirda kedili ornegin yaptigi seyleri yapmiyor bir neden de o.

Eger kedinin bir pisligi varsa simdiden bileyim. Varmi boyle bir sey?

Neyse, procedure u fonskiyon icine yazmak bana ne kazandiracak. Disina yazmakla ne kaybederim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

t2

Jedi ile ilgili bazı sıkıntılar vardı. detayını şuan hatırlayamadım. belki de hiç sorun yaşamazsınız.  procedure u fonskiyon icine yazmak nasıl bir fayda sağlar bilmiyorum. Hemen bu fonksiyonu dışarı alarak deneme yapabilir belki faydasını ve zararını görebiliriz.