BELEŞ ENERJİ

Başlatan F.T, 28 Mayıs 2011, 18:35:59

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

t2

enrji bir yerden geliyor gidiyor, peki beleş olan kısmı nerede? bu kelimeyi siz mi yakıştırdınız?

F.T

hocam ben demiyom öle diyolar bende yanlışmı görüyom diye yoladım.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

t2

akü bağlamış inverter yapmış fan çalışıyor. beleş enerji yok. olmaz. olamaz.  sonradan invertyer çıkışından aküyü yeniden  şarj ederek devri daim makinesi yapmış olabilir.  erke projesi qwerty projesi.. .. orta çağdan beri süre gelen projelerden biri yani
http://www.biltek.tubitak.gov.tr/tekno_tezgah/tekno_tezgah.php?proje_id=408

deli saçması . bedini de kim ?  yuh. bir de orijinal demiş. sahttesi ne ki? erke purojesi mi (annamadan dinlemeden konuşuyoz)

http://acarkaptan-freeenergy.blogspot.com/2009/03/free-energy-bedini-projesi.html

Alıntı Yapdayanışma içinde olursak çok daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum,Saygılar.

F.T

valla fırat ve t2 hocalarım bende biliyom saçma olduğunu ama bu enerji tasarruf cihazları gibi cihazlara insanlar nasıl inanıyorsa bunada inanan çok insan var.tabi buluşlar bir anda olmuyor.düşündüğünü deneyen insanların sayesinde.buda kendine göre bulduğunu iddia eden bir kardeşimiz. ;D

kudretuzuner

Merhaba
Yarım asırı geçen yaşamımda "beleş"kelimesinin neyi ifade ettiğini hala anlamış değilim.
Amatör

F.T

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 28 Mayıs 2011, 22:02:32
Merhaba
Yarım asırı geçen yaşamımda "beleş"kelimesinin neyi ifade ettiğini hala anlamış değilim.
Selemlar.Kudret abi.sanırım latife olsun diye yazdın.ama TDK nun sözlüğünde gayet güzel açıklamış.bende bu anlamda yazmıştım.
http://www.tdksozluk.com/index.php?qu=bele%FE&ne=a&Submit=Ara

saygılar.

t2

Enerji tasarruf cihazları çeşit çeşit. Kimi uyduruk, kimi de gerçekten işe yarıyormuş. Şöyle ki  buzdolabı, çamaşır mak gibi motorlu cihazlar aslında 220 V değil de180 V ile çalışabilir fakat motorun dönmeye başlaması için 220 V gerekiyor. İşte tasarruf cihazı bunu yapıyor baştan 220V verip sonra kısıyor. Toplamda sürekli çalışırken %20 gibi tasarruf elde ediyormuşuz.

emrahmrcn

Ek bir not: USA da zannederim 5 yıldan beri , sonsuz enerji , devir-daim v.b tasarımlara patent verilmiyor. Kısaca ciddiye almıyorlar artık .
Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

Klein

Alıntı yapılan: t2 - 28 Mayıs 2011, 22:40:37
Enerji tasarruf cihazları çeşit çeşit. Kimi uyduruk, kimi de gerçekten işe yarıyormuş. Şöyle ki  buzdolabı, çamaşır mak gibi motorlu cihazlar aslında 220 V değil de180 V ile çalışabilir fakat motorun dönmeye başlaması için 220 V gerekiyor. İşte tasarruf cihazı bunu yapıyor baştan 220V verip sonra kısıyor. Toplamda sürekli çalışırken %20 gibi tasarruf elde ediyormuşuz.

"%20 gibi tasarruf elde ediyormuşuz." dediğine gre en de inandırıcı bulmadın sanırım.
Önemli olan gerilim değil güç. Buzdolabının kompresörünü çevirmek için X Watt  güç gerekiyorsa , kaynaktan o kadar güç harcanır.  Eğer gerilimi düşürürsen , kaynaktan çekilen akım artar. Güçaynı kalır.
Hatta gerilimi düşürmek için kullandığın sistemdeki kayıplar , çalışan sistemin verimliğinin 230V için hesaplanmış olması nedeniyle düşük gerilimde verimsizleşmesi gibi sebepler yüzünden harcanan güç daha da artar. 

F.T

hocam enerji tasarruf cihazı ile deneyi yaptım gördüm. ;D

sonuç hep aynı hep aynı :cihaz watt olarak ne harcıyo ise o değişmiyor.

sadece cihazın çektiği  akım azalıyor. yanlız akım azalıyor ama cosfı yükseliyor.

dolayısı ile sonuç formule koyunca hep aynı.faydası var yok değil hatlarımız az yüklenir. ::)

kudretuzuner

Merhaba
Feritt bey latife olarak yazdım,ama biraz da felsefi olarak bakmak istedim olaya.Hayat hep mücadele ile geçince insan böyle düşünüyor.Hayatım boyunca bana hiç rast gelmedi.
"Karşılıksız, emeksiz, parasız elde edilen."
Amatör

kudretuzuner

Amatör

F.T

;D selamlar kudret abi .

latife ettiğinizi anlamıştım.valla banada bir arkadaşım yukardaki linke beleş enerji varmış  ;D bir bak dedi.baktım ve bende paylaşmak istedim.

herkese hayırlı akşamlar.

The Gariban

Elektor dergisinde (yada Silicon Chip dergisinde ) "Enerji tasarrufu devresi" diye  şema sı yayınlandı.Orada yapılan Power Factor Correction dur.Bu tür uygulamalar ev ler için çok büyük avantaj olmasada motorların çok kullanıldığı işyerleri için daha uygundur.
Güncelleme:
Silicon Chip Dergisinde imiş:
http://www.siliconchip.com.au/cms/A_110502/article.html
(Bu sayfanın alt kısmındaki şemaya tıklarsanız diğer detaylarıda "Next " butonuna tıklayarak görebiliriniz