Ekonomik membran switch yapan firmalar

Başlatan pcb, 15 Haziran 2011, 12:31:02

pcb

Merhaba arkadaşlar
tasarladığım elektronik devreyi bir kutuya yerleştirdim , ön panelde 4 adet buton var , Corel de çizim hazır,
aydınlatmalı membran switch yaptırmak istiyorum , butonlar kabartmalı ,  ancak ne membran switch led aydınlatma ve buton için çizim nasıl yapılır bilgim var nede soketleri konusunda.

50 adet yaptırmak istesem ekonomik imalat yapan firmalar konusunda ve tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

zakbay

50 adet için hiç kimse ekonomik fiyata yapmaz diye düşünüyorum, erbağ elektronik diye aratın en uygunu o gibi şimdilik
Tek dostum çalışmak...

pcb

haklısın zakkay
Erbağ elektronik en ekonomik fiyatı verdi. 100 adet için fiyat istemiştim bir kaç firmadan.

JKramer

Aydınlatmalı membran switch derken arka aydınlatmayı mı kastediyorsunuz? Bunun için yüksek gerilime ihtiyaç olduğunu duymuştum, sizdeki farklı mı?

pcb

aslında benimde çok fazla bilgim yok konuda , sadece 1 led kullanılacak 5 adet buton için zannediyorum yansıtmalı olacak, smd led ler çok yüksek akım çekmezler.

volkii

ledle çok zor o iş, smd ledleri sadece buton etrafına koyabilirsiniz ve karanlıkta kullanıcının orda buton olduğunu anlama amaçlıdır. yansıtma şeklinde olmuyor. bu tip etiketlerde aydınlatma için EL aydınlatma kullanılıyor, tabi daha yeni teknolojiler çıkmadıysa.

pcb

peki 1 led - EL aydınlatma ile 5 buton yeri görülebilir mi karanlıkta ?

SiVRiSiNEK

@pcb

100 ad. için aldığınız fiyatı ve membran swiç boyutlarını öğrenmemiz mümkünmü?

bilgi olması açısından

pcb

boyutlar 77mm x 119mm
birim fiyat 4,5 euro + kdv
sabit ücret 100 euro

5 buton , led aydınlatma , metal dome , 5 renk , kabartma buton , soket yok , kuyruk 7cm

Pyrodigy

Merhaba Arkadaşlar
Konu açılmışken membran paneller hakkında birkaç sorum olucak.
1- Tasarım yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Butonları matrix (satı ve sütun tarama) mantığı ilemi tasarlamak, yoksa her butonu +5 volta besleyip şase yapanımı takip etmek daha mantıklı?
2- Devre tasarımını nasıl yapıyorsunuz? Başlıca bir program varmı? Corel draw da çizmek uygunmu?
3- Herhangi bir örnek çizim veya döküman bulabileceğim site veya kaynak?
Şimdilik sorular bunlar
Saygılar ve sevgiler
Persistance is the name of the game in this business....

fahri-

1. tamamen kendinize bağlı. istediğinizi yapabilirsiniz. Ben 3 buton kullanacaksam matrix kullanmıyorum. 8-10-12... buton kullanacaksam matrix kullanıyorum.
2. Buton devresinin şemasını veriyorum. firma panele kendi tasarlıyor.
3.Membran yapan firmaların web sitelerine bakabilirsiniz

JKramer

@fahri-

Arka aydınlatma (electroluminescent) kullandınız mı hiç? Kullandıysanız firmadan hazır inverter mı aldınız yoksa devreyi kendiniz mi yaptınız? (Micrel'in birkaç entegresi var; MIC4830 gibi.)

fahri-

Şimdiye kadar kullanmadım. Fakat fuarlarda membran yapan firmaların uygulamalarını gördüm.

Pyrodigy

Eski bir konuyu tekrar hortlatmak istedim.
Baskı devre üzerine membran switch yaptıran oldumu acaba ? Baskı devrem hazır üzerine devre katmansız, domu panel ve renkli grafikli membran panel yaptırmak istiyorum. Membranda Devre katmanı olmadığı için en uygun domlu hangisi olmalı acaba kafam karıştı. Bir sürü alternatif var Kabartmalı , düz, metal domlu, gümüş domlu..vs hangisi baskı devre üzerine en mantıklıdır bilen varmı acaba ?
Persistance is the name of the game in this business....