Ar Drone Hava Taşıtı Motoru

Başlatan barisertekin, 28 Temmuz 2011, 17:19:17

barisertekin

Merhaba,
Bu motor servo mu yoksa fırçasız dc motor mu çözemedim.
3 kablo gözüküyor. Vcc, Gnd, Pozisyon.

Alttaki resimde görünen cihazı yapabilmek için bu motordan 4 adet satın almam gerekiyor.
Motor tipi, Devir sayısı gibi bilgileri hiç bilmiyorum. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

CoşkuN

barisertekin

Alıntı yapılan: yamak - 28 Temmuz 2011, 17:33:53
Burada da bahsedilmiş.
http://www.barissamanci.net/Makale/24/yeni-oyuncaklarim-geldi/

Adam detaylı anlatmış adaşım benim. Eve gidince bu 2 link'i okuyup biraz daha araştırırım tekrar dönerim.
Teşekkür ettim.

gambit1244

arkadaslar reklam gibi olucak ama şu siteyi bi inceleyin türk bi arkadaşın sitesi ve bu alet ile ilgili ters pervane motor gövde ve komple iphone kontrollü cihaz dahil hepsini satıyordu kesinlikle reklam amaçlı bi çıkar vs yoktur yurtdışıyla ugraşmayın diye diyorum fiyatları ve stok durumlarına bakın
www.robitshop.com
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Tagli

robitshop genelde fiyatlandırma politikası olarak "3 ile çarp" gibi basit bir mantık uyguluyor. Bence başka çare kalmadığı sürece uzak durulmalı bu şirketten.
Gökçe Tağlıoğlu

gambit1244

ben aslnda araştırdım 32 dolar + kdv olan bi sensöre 72 lira fiyat vermiş sparkfun un orj. sitesinden baktım neyse o degil savunuyomuş gibi oldum :D
pervane seti var 2 ters 2 düz 19 lira bence cok uygun digerleri için bişey diyemem barış samancı bu projeyle ugraşırken encok bu pervaneleri bulmakta zorlandıgını soylemişti oyüzden paylaşmak istedim
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

Tagli

Gökçe Tağlıoğlu

barisertekin

Alıntı yapılan: CoşkuN - 28 Temmuz 2011, 17:28:20
Fırçasız motordur büyük ihtimal.
Bir de şuraya bakabilirsin: https://www.picproje.org/index.php/topic,28882.0.html

Burada uzun uzun konuşulmuş. Çok faydası oldu. Şimdi sırada motoru alıp sürme denemelerine başlamak var :)

gambit1244

hocam haklısın adam kazıkçıymış :D ama 200 300 dolar alışveriş yapmadıkça herkez 10 lira fazla vermeyi tercih eder 3 dolarlık şey için :D teşekkür ederim ayrıca

muhittin_kaplan

KOnuyla ilgili olarak Robotik başlığı altında Bizim Ufo F241 i bir gözden geçiriniz.
Ayrıca www.hobbyrc.com da güzel bilgiler hatta yapan arkadaşlar mevcut
eğer yapıp uçurayım diyorsanız multikopter kartını Atmel işlemciyle yapılıp açık kaynak kodunu veren yerler var.

barisertekin

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 31 Temmuz 2011, 00:09:30
KOnuyla ilgili olarak Robotik başlığı altında Bizim Ufo F241 i bir gözden geçiriniz.
Ayrıca www.hobbyrc.com da güzel bilgiler hatta yapan arkadaşlar mevcut
eğer yapıp uçurayım diyorsanız multikopter kartını Atmel işlemciyle yapılıp açık kaynak kodunu veren yerler var.

Ufo F241'i okumaz mıyım. Pür dikkat tüm yazılanları okudum.
Bir kaç mesaj önce linki Coşkun bey önerdi.
İyi bilgiler topladım Ufo F241 konusundan.
Hatta son videolara çok gülmüştüm. Yeşil bantlarla Spartacus gibi bağlamışsınız F241'i :)