GSM modüller hakkında...

Başlatan sinasos, 05 Ağustos 2011, 11:26:01

ahmetgokce01

s.a arkadaşlar bu sorunla bende karşılaştım ben, sim908 kullandım. bu problem kullanılan hiper terminalden kaynaklanıyor sebebi nedir bilmiyorum bilen arkadaşlar açıklarsa öğrenmiş oluruz, örnek vereyim 232Analyzer terminalinde bu sorunu yaparken RSterm terminal programında ise sorunsuz çalışmaktadır.
Bu modülü kullanarak mikrodenetleyici ile haberleştiren mesaj okutup gönderen var mı arkadaşlar?

aslan_korhan

Birde
+++ATH0
olarak denermisin ?

GM29'de bunu göndermeden çalışmamıştı. Yani başına 3 tane +++ ilave et.
Cevap olarak "READY" alman gerekir...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

polleme

Alıntı yapılan: kurusaray - 19 Ocak 2013, 17:12:50
Arkadaşlar alın size denenmiş test edilmiş sosorunsuz çalışan çekme problemi olmayan gsm modem.

Hemde çok hesaplı:

http://forum.donanimhaber.com/m_70366451/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70366451

Bu ürün bende de var. GPRS çalışırken mutlaka bir bilgisayara bağlı olması gerekiyor. Tek başına çalışabilecek bir TCP/IP stack yok. SMS için çalışır, sorun yok.

altugduranoglu

Alıntı yapılan: MrDarK - 11 Ocak 2012, 21:17:36
breakboard'dan kastınız kit halinde demek mi ?

Çok zor bi yanı olduğunu düşünmüyorum 70$'a aldım ben bu yıl içinde onun dışında antenidir kargosudur şuyudur buyudur 80$yaptı. Regulatoru pcb'si ile birlikte 100tlye imal ettim hocam.
telit'in detaylı devresini pcb dosyalarını paylaşabilirmisniz varsa eger? kullandıgınız malzemeler neler  nereden temin ettiniz ? teşekkürler

MrDarK

GSM Modül LTE Elektronikte mevcut ,

Onun dışındaki tüm isteklerinizin cevapları telit in resmi sitesindeki datasheetlerde bulunmakta.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

altugduranoglu

Alıntı yapılan: MrDarK - 01 Mart 2013, 16:07:35
GSM Modül LTE Elektronikte mevcut ,

Onun dışındaki tüm isteklerinizin cevapları telit in resmi sitesindeki datasheetlerde bulunmakta.
Aslında ben bir ara paylaştıgınız tez vardı. Baskı devre basmıştınız. max3237 ile telit gl 865 ilgili. 

MrDarK

Tezimi hiçbir zaman paylaşmadım , sadece ara rapor denen bir dönemde hazırladığım dosyayı buraya eklemiştim oradada yaptığım bilgilendirme ve resim olarak ekleme şeklindeydi.

Site içinde ares ve isis versiyonlarını paylaşmıştım LTE Elektronikten aldığım ;

kendim çizimlerini eagle ile yapmıştım. Ares ile çizimleri yapabilirsiniz.

altugduranoglu

Alıntı yapılan: MrDarK - 02 Mart 2013, 12:49:26
Tezimi hiçbir zaman paylaşmadım , sadece ara rapor denen bir dönemde hazırladığım dosyayı buraya eklemiştim oradada yaptığım bilgilendirme ve resim olarak ekleme şeklindeydi.

Site içinde ares ve isis versiyonlarını paylaşmıştım LTE Elektronikten aldığım ;

kendim çizimlerini eagle ile yapmıştım. Ares ile çizimleri yapabilirsiniz.
teşekkürler. telitin gl 865 ile ilgili tüm dosyaları bu linkte.
http://www.dosya.tc/server3/BUtkMK/telitresmisited_k_man.rar.html

MrDarK

Aslında çok fazla IO girişiniz yoksa telit ile pic'i aynı beslemeden bağlamak çok daha mantıklı (: Bu sayede max'lı bir devre yapma ihtiyacınızda ortadan kalkıyor :)

polleme

Evet PIC 3.3V ile beslenebiliyorsa en kolay yöntem bu. Bir 3.3V regülatör entegre ile tüm sistem beslenebilir, yapımı da çok kolay olur.

Ali_54

ben sorunu çoktan çözdüm. sorun bende. komut sonlarına /r ekleyin. sonlandırma karakteri gerekli
1 harf öğretenin 4 gün kölesi olurum.

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: polleme - 06 Mart 2013, 00:26:05
Evet PIC 3.3V ile beslenebiliyorsa en kolay yöntem bu. Bir 3.3V regülatör entegre ile tüm sistem beslenebilir, yapımı da çok kolay olur.
Alıntı yapılan: polleme - 06 Mart 2013, 00:26:05
gl865 3.8v ile beslenmesi gerekmiyor mu?
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

polleme

Çalışma voltaj aralığı 3,25V ile 4,5V arası. 3,8V tavsiye edilen değerdir ama tam bu değer olması şart değildir.