Swich e hassas lehim atmadım lütfen yardım

Başlatan antiliebe, 13 Ağustos 2011, 15:11:18

antiliebe

Arkadaşlar resimdeki küçük siwich e iki kablo lehimlemem gerekiyor. hassas oldugu için sizlerden yardım alma gerekinde bulundum, lehimin dışında daha sağlıklı bir fikri olan varsa oda olabilir lütfen yardımcı olun..

aslan_korhan

Lehimlemekten başka bir çaren yok.
Switch'in sadece 2 ucuna kablo lehimleyeceksin. Alt kısımdan yapabilirsin.
İnce uçlu bir havya ile kolaylıkla yapılabilir...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

bybik

Switchin bir ucu muhtemelen şaseye bağlıdır.en azından birini şaseye lehimle senin için daha kolay olur.

antiliebe

Arkadaşlar swichin 4 tane bacağı var ama bana çapraz olarak iki bacağına lehim atmak yeterli geliyor , ama 2 mm ile 1 mm arasında bacagın boyutu , boardın arka kısmında swich in ayakları yok çünkü board da arkalı önlü baskı var sadece çok küçük 4 tane delik var o da  swich in olup olmadığı belli deil ...:(

ben şimdilik şöyle bi çözüm buldum swichin üst demir kısmını çıkarıyorum dümenin bastıgı yer meydana çıkıyor. oraya lehim atıyorum ne kadar sağlıklı oluyor onu zaman gösterecek ,, daha başka fikri olan olursa sevinirim..

satilla

küçük oyuncak arabalarda kullanılan motorların sargıları kadar ince ve yalıtkan bi tel ile rahatlıkla yapabilirsin

volkii

o kadar abartılacak bişey değil bence. ayrıca switchin üst kısmını çıkartmaya cesaret edipte lehim yapmaktan kaçınmana hiç gerek yok ...