farnell den alısveris yapan varmı?

Başlatan emrah, 20 Eylül 2011, 19:31:53

caliskan

Hemen hemen her gün Farnell den sipariş veren biri olarak,
Aldığın ürünler 40 euro yu geçmesin Kargo ücreti hariç.
15:30 a kadar siparişini verirsen aynı gün sana kargoyu gönderirler.
Kargo ücreti UPS 18 euro standart olarak alıyor...
İnsanların ne kadar kötü olduğunu görmek beni şaşırtmıyor; fakat bu yüzden hiç utanmadıklarını görünce hayrete düşüyorum....

coco

Forumdaki farnell siparişi sayesinde Bende pickit2 orjinal almıştım , tekrardan böyle bir toplu alım olsa çok iyi olurdu.

islergucler

Yıldırımdan, bursada bir firmadan kargo parasız alabiliyorsunuz. Toplu alım neden? Yada direk alıp +15/18 vermek neden ?

AsHeS

Alıntı yapılan: islergucler - 28 Mart 2013, 22:29:59
Yıldırımdan, bursada bir firmadan kargo parasız alabiliyorsunuz. Toplu alım neden? Yada direk alıp +15/18 vermek neden ?
50 euroluk bir siparişim var Yıldırım Elektronik'in şartları (50+15+kdv) ödemem şimdi 50 euroluk siparişe boş yere 15 euro ödemek mantıksız geliyor eğer ki farnellden direkt çeksem kargo firması bir yolunu bulup onu gümrüğe sokar 1050 euro benden masraf ister o yüzden toplu alım.

islergucler

Biraz toparla siparişlerini 100 euroyu bulsun. Ek para almıyorlar.

AsHeS

Alıntı yapılan: islergucler - 28 Mart 2013, 22:43:41
Biraz toparla siparişlerini 100 euroyu bulsun. Ek para almıyorlar.
15 euro almayacaklar diye 50 euro daha harcamak sömürü bu olsa gerek :)Neyse konuya odaklanacak olursak yurtdışından Türkiye'ye özel kargolarla mal getiriyorsanız kargo dahil 50 euroyu aşmayın adamlar bir taraflarından birşeyler uydurup onu gümrüğe sokmayı başarıyorlar.

islergucler

Toparla derken süreyi uzat. 2 haftada bir o kadar ihtiyacın varsa ayda bir 100 euro sipariş sipariş verirsin. Yada senin gibi 2-3 arkadaş bulursun dönem dönem 100 euroyu bulan sipariş verilir. Forumdan toplu siparş problemli. Adam 1 euroluk 1 tane entgre sipariş ediyor. Bu sekilde para toparla malzeme ayır kargola dert olur.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: AsHeS35 - 28 Mart 2013, 22:47:56
15 euro almayacaklar diye 50 euro daha harcamak sömürü bu olsa gerek :)Neyse konuya odaklanacak olursak yurtdışından Türkiye'ye özel kargolarla mal getiriyorsanız kargo dahil 50 euroyu aşmayın adamlar bir taraflarından birşeyler uydurup onu gümrüğe sokmayı başarıyorlar.

Toplu alım yapmak çok zor birşey değil,
İlanı duyur, paraları topla, satın alımı gerçekleştir ve dağıt...

bu görev sana düştü şimdi...  AsHeS35

mezire

ben Britelektronik ten alıyorum . farnel fiyatı üzerinden fiyatlandırıyor. sadece farneldeki sipariş bilgilerini verip mail atın. gümrük vesaire uğraşmayın.

adres : www.brit.com.tr

AsHeS

Alıntı yapılan: Allegro - 29 Mart 2013, 09:24:23
Toplu alım yapmak çok zor birşey değil,
İlanı duyur, paraları topla, satın alımı gerçekleştir ve dağıt...

bu görev sana düştü şimdi...  AsHeS35
Zor değil tabii ki ama takip ıstiyor,tez öğrencisi olmasam yani okulu bitirdikten sonra neden olmasın...

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: AsHeS35 - 29 Mart 2013, 13:30:15
Zor değil tabii ki ama takip ıstiyor,tez öğrencisi olmasam yani okulu bitirdikten sonra neden olmasın...

amma abarttın yaw :)

coco

Allegro hocam sizi bekliyor bu görev.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: coco - 29 Mart 2013, 16:13:30
Allegro hocam sizi bekliyor bu görev.

Gençlerden, tecrübe kazanmak isteyen yok mu ?

Kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar, neredesiniz ?

eistain_54

Her gün 24 altın verilirken bunun için kime şükredersin ey ademoğlu!?!

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: eistain_54 - 29 Mart 2013, 17:00:59
Buradayım.Görev nedir :) ?

Bir ihtiyaç hasıl oldu :)
Komponent temini, Farnell den alınacak.

Nasıl yaptığımızı tam olarak biliyorsun değil mi ?