farnell den alısveris yapan varmı?

Başlatan emrah, 20 Eylül 2011, 19:31:53

emrah

selam,

aradıgım birkaç malzemeyi sadece farnellde  bulabildim ve ordan sipariş etmek istiyorum.

bu siteden alısveriş yapan arkadaslara birkaç sorum olacaktı.

alacagım malzemeleri fiyatı 30 £ civarında, gümrük sorunu olurmu ? yada gümrük limiti nedir?

kaç günde geliyor ?

acil cevaplarınızı bekliyorum saygılar ..

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

sigmoid

yıldırım elektronik farnellin temsilcisidir. Telefon edip farnell order kodunu verirsen sana burada teslim fiyatını verirler. Ürünleri haftada bir kere toplu sipariş geçtikleri için cüzzi bir kargo bedeli ödersin. Gümrükle farnell ilgileniyorlar.

Arkadaşın verdiği link ise siparişleri birleştirmekteki amaç belli bir limiti geçince kargo ücretsiz oluyor. tekte alabilirsin. Ben daha önceden pickit2 orjinal aldıydım.

picmanya

bu gün Farnell den fiyatı 1,73 Avro olan malzemeden 5 tane istedim.
10 gün sonra 20TL. fiyata elime geçecek.

emrah

cevaplarınız için sagolun. kargonun gelmesi uzun oluyor of.

sigmoid

istanbuldan türkiyenin en doğusuna da kargo 5  günde gidiyor.  Siz dünyanın öbür ucundan uygun fiyata ürün alıyorsunuz. Bunun lüksü başka bir yerde yok. internet ve posta sistemi olmasa buradaki malzemeciler ne getirirse onu almak zorundayız. Yeri geliyor çok basit bir devre elemanını bulamıyoruz. Bir ara piyasada kırmızı renkli çok damarlı montaj kablosu yoktu. Her rengini getirmişler hatta pembesi moru bile vardı ama kırmızı yoktu. Yine bir ara bir devre yapacaktım. Satıcıyada elindeki displaylerden hangisinin daha çok elinde bulunduğunu üstüne basa basa sordum. O da bana xxx modeli çok var dedi. Arge çalışması bitip ürünü üretmeye başladığım zaman ise şu anda malzeme gümrükte, yarın gelecek, öbür gün gelecek, haftaya gelecek, 15 gün sonra gelecek vs demeye başladı. neredeyse bir aya yakın bekledim.

Yıldırım elektronik siparişleri birleştirip haftada bir gün farnelle bildiriyor. Sipariş geçtikleri günü öğrenirseniz daha az beklemiş olursunuz.

zaga

Farnell de gümrük sorunları yaşanıyormu ?

Senede 5 alım? miktarlı alım?

pcb

Alıntı yapılan: Zaferlerim - 21 Eylül 2011, 00:00:02
Farnell de gümrük sorunları yaşanıyormu ?

Senede 5 alım? miktarlı alım?

farnel hesabıma baktım da bu yıl içinde 8 alış yapmışım, yıl sonuna kadarda sipariş ederim herhalde , kargo ile beraber toplam 70 euro hesaplarım her zaman , gümrük mevzuatı değişti haziran ayında galiba , sample olarak kişisel 70 euro max. olarak hatırlıyorum, geçen hafta birkaç farklı boyutta mikroişlemci sipariş ettim hepsini ayrı ayrı sanrım tray denen kaba koymuşlar ve hepsini 30x40cm kutuya yerleştirmişler, bol miktarda dolgu kağıdı falan 1,5kg. ağırlık, tabi gümrüğe girdi, çıktı , baktılar kutu büyük ama içi boş , sevk edin.
adetli olarak 0603 ebadında 250 adet kondansatör vardı , tabi ücreti yüksek olmadığından sorun çıkmadı diye düşünüyorum.
Gümrükte kutu hiç açılmamış , fatura evrak vs. poşeti hiç yırtılmamış nasıl bir kontrol yapıldıysa çok enteresan , herhalde hava alanlarındaki bavul tarama sistemlerinden kullanıyorlar.

jackal183

Alıntı yapılan: sigmoid - 20 Eylül 2011, 21:25:46
istanbuldan türkiyenin en doğusuna da kargo 5  günde gidiyor.  Siz dünyanın öbür ucundan uygun fiyata ürün alıyorsunuz. Bunun lüksü başka bir yerde yok. internet ve posta sistemi olmasa buradaki malzemeciler ne getirirse onu almak zorundayız. Yeri geliyor çok basit bir devre elemanını bulamıyoruz. Bir ara piyasada kırmızı renkli çok damarlı montaj kablosu yoktu. Her rengini getirmişler hatta pembesi moru bile vardı ama kırmızı yoktu. Yine bir ara bir devre yapacaktım. Satıcıyada elindeki displaylerden hangisinin daha çok elinde bulunduğunu üstüne basa basa sordum. O da bana xxx modeli çok var dedi. Arge çalışması bitip ürünü üretmeye başladığım zaman ise şu anda malzeme gümrükte, yarın gelecek, öbür gün gelecek, haftaya gelecek, 15 gün sonra gelecek vs demeye başladı. neredeyse bir aya yakın bekledim.

Yıldırım elektronik siparişleri birleştirip haftada bir gün farnelle bildiriyor. Sipariş geçtikleri günü öğrenirseniz daha az beklemiş olursunuz.

genellikle perşembe günü geçiyorlar siparişleri

camby

Farnell'den 3 farklı sipariş verdik 50euro sınırında. 3. Sipariş malzeme stoğu olmamasından dolayı 3 partide geldi.

Şimdiki siparişlerimiz gümrükten geçmiyor , 5 kez ithalat yaptınız diye...

Var mı bu sorunu yaşayan ?

pcb

geçen yıl 5 ve üstü sipariş olduğundan benimde gümrüğe takılmıştı , bu yıl yine 5 e ulaştım diğer siparişleri arkadaşların ismine istiyorum böyle çözüm buldum.

Erol YILMAZ

Toplu Farnell siparişlerinin 3. sü talep eksikliği sebebi ile yapılamamıştı.

https://www.picproje.org/index.php/topic,39939.0.html

Farnell e ayrı ayrı sipariş vermek yerine toplanıp bu işi yapmak daha iyi,
Hem senelik 5 olan kotamız dolmaz hem de muhtemelen daha ekonomik bir alış-veriş olabilir.

yldzelektronik

Birkaç pasif malzemeyle birlikte tr.farnel den almak istediğim malzeme var.Farnelden ilk kez alışveriş yapacağım.Direk farnel üzerinden mi sipariş veriyoruz nasıl oluyor?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

pcb

farnelden kredi kartı ile alıyorsunuz, belirttiğiniz adrese UPS ile gönderiliyor, 2 günde elinizde olur, takip numarası var, 15euro kargo masrafıdır

AsHeS

Allegro hocam sizin önderliğinizde bir sipariş furyası daha gerçekleştirilemez mi ?