Android Kullanımı ve Programlama [ Genel Bilgiler ]

Başlatan t2, 23 Eylül 2011, 09:51:58

teknikelektronikci

bu kitabi Türkce ollarak e-book ollarak satin alabilcegimiz yer varmi ? madem padim var bayri padime satin alayim  :)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Sepiroth

Alıntı yapılan: erkan614 - 28 Eylül 2011, 13:27:29
android pc versyonu varmı?
http://www.android-x86.org/download bu site google'ın sitesimi yoksa herhangi birisi tarafındanmı yapıldı.
bu arada tahminen bu android 2 sene içinde windows yerine geçebilir(%50-%50). çunku linux gibi destekten yoksun bi platform değil.

gecenlerde android live cd'si indirdiydim, laptopu cd'den acinca bildigin android oluyodu:) bulursam linkini atarim bi ara..

Either you feel it, or not...

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: Sepiroth - 28 Eylül 2011, 13:52:39
gecenlerde android live cd'si indirdiydim, laptopu cd'den acinca bildigin android oluyodu:) bulursam linkini atarim bi ara..
Arkadasim netbookda Linux android de XP kurdu calisiyor
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

MC_Skywalker

Buyrun x86 işlemcili makinanızda Android işletim siztemizi çalıştırmak için http://www.android-x86.org/

Ben bol çekirdekli ve 64 bit CPU makinada çalıştıramadım
Alıntı Yap
Android-x86 Project - Run Android on Your PC

This is a project to port Android open source project to x86 platform, formerly known as "patch hosting for android x86 support". The original plan is to host different patches for android x86 support from open source community. A few months after we created the project, we found out that we could do much more than just hosting patches. So we decide to create our code base to provide support on different x86 platforms, and set up a git server to host it.

This is an open source project licensed under Apache Public License 2.0. If you think we did something great, consider making a donation.

CaFFeiNe

@t2 hocam nasıl tablete alıştınız mı? bende 2. el xoom almayı düşünüyorumda biraz xoom maceralarınızdan bahsedermisiniz :)

t2

Tableti ilk günler baya kurcaladım. Şu an nikini hatırlamadığım bir arkadaşın önerdiği romu yükledim. SD kart mı ne görünmüyordu. Aslında belki de  görünüyor fakat SD kart veya File browser  gibi bir simge, bağlantı olmadığından  zorluk çıkmıştı. Ya da SD kart o romda tamamdı da son yüklediğimde görünmüyordu.

her neyse ben tüm romlarda türkçe klavyede I harfi olmadığını görüp küplere bindim. şapkalı i î vs ne ararsan var, ı yok.  Forumlarda sikinti olmasın diye devamlı türkçe karakter aradım durdum. aha android klavye hemde türkçe denen *.apk dosyaları kurdum android market vs oralardan buralardan yükledim ayarları kolaçan ettim yine tık yok. meğer bu klavyeler galiba cep telefonu içinmiş xoom tablete uymaz diye düşündüm. Sonradan orijinal roma döneyim dedim. o da aynı pislik.  bir kaç haftadır bakamadım fakat müsait zaman yine rom yüklerim, kurcalarım. galiba ipad almak lazım ipadin piyasaya çıkmadan güzelce denendiğine inanıyorum. xoom tablet şimdilik çöp. fiyatı da düşüyormuş. benden almak isterseniz  belki satarım ama emin değilim. türk telekom kapmanyasından alınmış. aldığım kişi  taahhüt vs belgesi ile göndermişti. Asıl yapmak istediğim içine voip programı kurup internet üzerinden konuşmaktı. onu denedim program güzel çalışıyor fakat rehberdeki yüzlerce kişi türkçe karaktersiz olarak abuk subuk görünüyordu. ( rehber webte kayıtlı, program oradan çağırıyor)

Sepiroth

merhabalar, ben gecenlerde vodafone'dan Samsung Tab 8.9 aldim. Turkcell'dekinin 1 numara kucugu (birtek ekran ve kamera mp olarak). Geri kalan tum ozellikler ayni.
Bazen android yuzunden sacmaliyor ama cok cok nadir. onun disinda 10 numara 5 yildiz bir tablet dusunceme gore. Dusunurseniz bakin derim, aylik 4gb interneti ile beraber veriyorlar.
Either you feel it, or not...

The Gariban

Alıntı yapılan: t2 - 23 Kasım 2011, 15:52:07
Asıl yapmak istediğim içine voip programı kurup internet üzerinden konuşmaktı. onu denedim program güzel çalışıyor fakat rehberdeki yüzlerce kişi türkçe karaktersiz olarak abuk subuk görünüyordu. ( rehber webte kayıtlı, program oradan çağırıyor)
t2 hocam bu  voip programının ismi ne idi?Bu programlar voip kullanmayan herhangi bir telefonu arayabiliyormu? Yada voip kullanan telefon arandığında sistemde internete bağlı açık bir pc mi olması gerekiyor?

The Gariban

İki üç yıl öncesine göre voip de pek birşey değişmemiş.Bedava voip linklerini 50 liraya satmaya çalışan firmalar ,programını 1-2 ay sonra dahada pahalı hale getiren voip yazılımları.

t2

voipin programı genelde bedava olur. kredi alıp yüklersin konuşursun. android voip diye aratınca ilgiliprogramlar çıkacaktır.  krediyi nereden yüklediyseniz onun önerdiği bir program mutlaka vardır. voipin adisi ucuzu beş para etmez.  fakat kalite garantisiolan doğru dürüst çalışan servisler vardır. toptan  kredi yüklenir.  güzelce çalılşır.

The Gariban

t2 hocam
sizin uzmanlık alanınınız nedir ?Yani elektroniğin hangi konusu.Muhtemelen imalat da yapıyorsunuz.Ürünlerinizi tanıtan bir link varmı .Sizin gibi bilgili tecrübeli kişilerle tanışmak isterim.

t2

efendim belkide tanışıyoruzdur. ben tam olarak hangi konuda uzman olduğumu bilemiyorum  belki de değilimdir. her gün bir şeyler öğreniyoruz. ama uzamanlık alanım elektronik denebilir. keh keh.  ::) zaten başka bir iş bildiğimiz yok. Buradan bazen daha tecrübeli arkadaşlardan bir kaç cümle işitince ne kadar acemi olduğumu farkediyorum. Müşteriye bir tane LED kontrol kartı yaptım. sonradan buna benzer seri imalat yapayım dedim RGB  devresi çizdim pcb bastırmadan  vaz geçtim.  çünkü piyasada yeteri kadar varmış.  bir türlü dikiş tutturamadık desek yeridir.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: t2 - 23 Kasım 2011, 17:21:35
efendim belkide tanışıyoruzdur. ben tam olarak hangi konuda uzman olduğumu bilemiyorum  belki de değilimdir. her gün bir şeyler öğreniyoruz. ama uzamanlık alanım elektronik denebilir. keh keh.  ::) zaten başka bir iş bildiğimiz yok. Buradan bazen daha tecrübeli arkadaşlardan bir kaç cümle işitince ne kadar acemi olduğumu farkediyorum. Müşteriye bir tane LED kontrol kartı yaptım. sonradan buna benzer seri imalat yapayım dedim RGB  devresi çizdim pcb bastırmadan  vaz geçtim.  çünkü piyasada yeteri kadar varmış.  bir türlü dikiş tutturamadık desek yeridir.

hocam chin sagolsun :)

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: erkan614 - 28 Eylül 2011, 13:27:29
android pc versyonu varmı?
http://www.android-x86.org/download bu site google'ın sitesimi yoksa herhangi birisi tarafındanmı yapıldı.
bu arada tahminen bu android 2 sene içinde windows yerine geçebilir(%50-%50). çunku linux gibi destekten yoksun bi platform değil.

t2 hocam bu musa amcamin yazdigi kitap ve uygulamalar hangi dilde acaba? bildigim kadari ile java dogrumudur? tesekkürler