Normal pil şarj?

Başlatan Andromeda, 28 Kasım 2011, 11:42:47

Andromeda

Pil hala çalışıyor...
tahminim uzun bir süre daha çalışacağı..
normalde atılması lazımdı.daha kuvvetli deşarj akımlarıyla deneyeceğim...
not:deşarj yerine şarj yazmışım
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

mufitsozen

Alıntı yapılan: bunalmis - 28 Kasım 2011, 17:56:09

Ters yönden elektron göndermeye ne gerek var, pili düşey olarak + uç havaya bakacak şekilde masaya koy, + tarafta birikmiş elektronlar aşağıya doğru süzülsün sistem kendiliğinden şarj olsun.

YASA !!  ;D :D

yahu bu amarıkalılar, alamanlar nıye bızım kadar cıngoz olamıyor Turkıyede pıl ımal edemıyoruz ama bır kere ıthal edınce ısıtıp, sarj edıp tepe tepe kullanıyoruzç Iste devlet bıraz elımızden tutsa havadakı rfdende ısık fılan yakacagız ama pıs emperyalıstler bıze jeneratorö turbın fılan satmak ıcın bu heslerı, ruzgar santrallerını, termık santrallerı  fılan kakalıyorlar.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

Andromeda

Bilim teknik dergisinin eski sayılarında bir araştırma yaptım...
1981 yılına ait bilim teknik dergisi...burada yarım dalga doğrultucu, diyoda paralel direnç ve pile seri bir
direnç var...pilin artı kutbu artı uca bağlı...
prensip şuymuş;
sarj sırasında akım tersine akar ve erimiş çinko, çinko kabın içini kaplar ve yenilenme olur...
telefunken firmasının araştırmalarına göre dc akım da kullanılabilir miş...
bu durumda diyoda paralel dirence gerek yokmuş..bu direnç üzerinde
hafif bir dalgalı akım varmış ve değeri diğerinden 1o kat büyük olmalıymış...
o yıllarda yapılmış bir kuru pil doldurucunun resmi vardı..
ve bir de pilin zayıflamış olması şartı var  tam olarak bitmemiş olmalı..
özet olarak bu...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

floresan

Alıntı yapılan: RcALTIN - 28 Kasım 2011, 23:12:45
ben pil üreticisi olsam insanların evlerini yakmamaları için ürettiğim şarj edilemeyen pillerin içine diyot gibi birşey koyardım :/

bende pilin içini açar, diyodu söker şarj ederdim :D 

ölçü aletindeki 9v pilleri bazen şarj ediyorum bende. 15gün 1ay gidiyor. ama riskli iş. özellikle alkalin piller patlayabilir