bilgisayarımdan internete giremiyorum fakat basit bir sorun değil acil yardım :(

Başlatan galenga, 12 Ocak 2012, 13:24:06

galenga

s.a. arkadaşlar acer 5520 bilgisayarım var fakat bilgisayarı ilk aldığım zamandan bu yana yani 5-6 yıllık süreç içerisinde bilgisayarım wirelessten gördüğü ağların %60-70 ine bağlanabildi bu durum fazla önemli değil donanımsal bir sorundur diye önemsemedim.
              fakat şu anda telefonu kullanarak internete girmeye çalışıyorum hem kablosuyla hemde bluetooth ile de giremiyorum .  bunu da geçtim nete ihtiyacım olduğu için gittim t.cell in vınn aldım alırkende tim de sorumlu kişiye sordum usta benim pc de böyle bi sorun var bak sonra yamuk :o  olmasın diye adam usb girişin çalışıyorsa olmaz dedi.
               >:( ama sonuç yine aynı :'( bilen bilir bağlan yazısı çıkıyor tıklıyorum uzak masaüstü bağlantı koptu deyip yine mavi bağlan yazısı çıkıyor geriye tim e götürdüm adamlar 1 saate yakın uğraştılar ıslah edemediler  :-\ bilgisayara format at dediler doğal olarak , ama ben formatla çözüleceğine inanmıyorum bilen kişiler varsa yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler. :'(

t2

formatla çözülür. turkcell wınn ağ donanımını kullanmıyor sanal ağ oluşturuyor. yani Vınna ilave olarak bir yazılım ağ donanımı yerine geçiyor. Windows sağlamsa vınn sağlamsa çalışması gerek. formattan önce ağ ayarlarına bakıp varsayılan hale getirmek işe yarayabilir. Ağ sağlam olsa da internet protokolü vs ayarları yanlışlıkla değişmiş olabilir. IPV4 IPV6 gibi ayarlar ..DNS ayarı 

gutaussehender

galenga

Alıntı yapılan: gutaussehender - 12 Ocak 2012, 19:02:24
Yeni Kullanıcı aç. Düzelecektir.

yeni kullanıcı açmaklada geçmedi denedim.
Alıntı yapılan: t2 - 12 Ocak 2012, 14:13:03
formatla çözülür. turkcell wınn ağ donanımını kullanmıyor sanal ağ oluşturuyor. yani Vınna ilave olarak bir yazılım ağ donanımı yerine geçiyor. Windows sağlamsa vınn sağlamsa çalışması gerek. formattan önce ağ ayarlarına bakıp varsayılan hale getirmek işe yarayabilir. Ağ sağlam olsa da internet protokolü vs ayarları yanlışlıkla değişmiş olabilir. IPV4 IPV6 gibi ayarlar ..DNS ayarı 

bu ayarlara bakıcam bi umarım düzelir. önerileriniz için teşekkürler.