Android telefonlar hakkında..

Başlatan EMG81, 16 Ocak 2012, 22:40:39

tayyar

Alıntı yapılan: EMG81 - 17 Ocak 2012, 19:12:29
Parçalanan telefonum I phone idi. Mümkünse önümüzdeki 200 yıl boyunca I phone kullanmak istemiyorum. :)

Merak ettim nasıl parçalandı?
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

nonstradam

Konu androidse ve bizde elektronikçiysek, android telefonlarınıza electrodroid adlı programı kurun. markette free ve çok kullanışlı bir program elektronikçi el kitabı gibi çok işime yarıyor tavsiye ederim yok yok.

Telefon olarakta Galaxy s2 kullanıyorum hız olarak çok iyi ama yazılımda htc yi geçemez. HTC sensation serisinden herhangi bir telefon iyi bir seçim olabilir.

NecroCapo

Ben de android telefon almaya karar vermiştim. Araştırırken tabletlerin de telefon gibi kullanıldığını öğrendim. Daha sonra 7 inçlik Samsung Galaxy Tablet aldım. Şu an hem tablet, hem de telefon olarak kullanıyorum. (800 TL civarındaydı ben aldığımda)

Telefon için biraz kaba, fakat yanınızda sürekli el çantası vs. taşıyan biriyseniz tablete alışmanız uzun sürmez. Omuz askılı el çantamda taşıyorum. Bir de bluetooth kulaklık aldım. Kulaklık olarak tavsiyem de Samsung HM1500. Klipsli olduğu için elbisenize veya çantanıza iliştirebilirsiniz. En büyük artısı, sürekli kulağınızda takmak zorunda olmamanız ve çağrı geldiğinde kulaklığın titreşmesi. Bluetooth fazla pil harcamıyor aslında; ama yine de çağrı geldiğinde otomatik olarak bluetooth'u açıp, çağrı sonunda bluetoothu kapatan android programlarını kullanabilirsiniz.

Bir de reklama girer mi bilmiyorum ama, android telefon alacaksanız mutlaka androidtelefonlari.com a  bakın. Tableti oradan almıştım. Fiyatları piyasaya göre çok uygun. İstediğiniz güncelleme, root vb. işlemlerini de yaptırabiliyorsunuz.

EMG81

gevv

gitti gidiyorda "samsung-turkiye"  diye bir satıcı var  sıfır 2 yıl garantili  samsung telefonlar satıyor ama fiyaları piyasaya göre çok düşük örneğin piyasada 900tl olan telefon 500tl 

ithalatcıyız demiş ama fiyat farkı çok  aklıma ilk gelen  telefonlar tamir görüp sıfırlanmış  bu satıcıdan telefon alan oldumu

http://profil.gittigidiyor.com/samsung-turkiye

metaltrrocker

Xperia U tavsiye ederim.ama islemcisinden daha ziyade ram dusukse islemcinin bir onemi kalmıyor.benim telefon samsung galaxy gio.ramı cok az.alacagın telefonun rami en az 512 olsun.hatta 1gb bulursan daha iyi.islemcisi de 1ghz osun en az..
Bunun dısında xperia tavsiye ederim genel olarak batarya omru ve ekran kalitesi inanıimaz derecede iyi.
Bknz:bravia engine

xoom

Samsung Galaxy S3 Kullanıyorum 7 aydır.. Şimdiki aklın olsa alır mısın deseler Kesinlikle EVET olurdu..
Alıntı yapılan: gevv - 24 Ocak 2013, 11:44:10
gitti gidiyorda "samsung-turkiye"  diye bir satıcı var  sıfır 2 yıl garantili  samsung telefonlar satıyor ama fiyaları piyasaya göre çok düşük örneğin piyasada 900tl olan telefon 500tl 

ithalatcıyız demiş ama fiyat farkı çok  aklıma ilk gelen  telefonlar tamir görüp sıfırlanmış  bu satıcıdan telefon alan oldumu

http://profil.gittigidiyor.com/samsung-turkiye
Kullanıcıya Yapılan bugün tarihli son Yorum Hiç iyi Değil..
Alıntı YapSAMSUNG S8003 JET CEP TELEFONU 2YIL GARANTİLİ 3G
Bu telefon satıcısı kesinlikle güvenilir bir satıcı değil Sitede sıfır ve orjinal diye ilan ettikleri telefondan (s8003) satın aldım telefon geldiğinde baktımki hiç tanımadığım kişilere ait resimler var ayrıca yine kısa videolar var.telefonu iade ettim

G-Kocak

HTC One X veya One X+ öneririm. Fiyatları yüksek olmasına rağmen verdiğiniz ücreti son kuruşuna kadar hak ediyor. Her ne kadar Sense arayüzünün hantal olduğu söylensede makine bunu size hissettirmiyor. 3-4 aydır One X kullanıyorum tek kelimeyle mükemmel bir alet. Kullanan diğer insanlar gibi bana görede en büyük dezavantajı Apple ürünlerindeki gibi batarya değiştirememe sorunu. Wi-Fi, 3G, sürekli görüşme yaptığım halde şarjı 1 gün gidiyor buda her gün sarja takma zorunluluğu yaratıyor. Zaten artık akıllı telefonlarda sarjın günlerce gitmesi gibi bir durum söz konusu değil bence. Bu arada alacağınız cihazda ekranın güneş altında parlama yapmamasına dikkat edin. Zira yaz aylarında çok can sıkıcı bir durum oluşuyor. One X de şuana kadar böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Ekran boyutu 4.7 inç olmasına rağmen şimdilik benim için sorun olmadı. Kullanması gayet keyifli bir makine.

ilhan_mkp

htc desire s kullanıyorum ilk android telefonum ama bende ilk bıraktığı izlenim hayatı karmaşık hale getirdiği.
ama en çok işime gelen yönü  bütün otomasyon projelerinni pdf halinde cebimde taşıyor olmak  ;D

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: metaltrrocker - 24 Ocak 2013, 18:05:55
Xperia U tavsiye ederim.ama islemcisinden daha ziyade ram dusukse islemcinin bir onemi kalmıyor.benim telefon samsung galaxy gio.ramı cok az.alacagın telefonun rami en az 512 olsun.hatta 1gb bulursan daha iyi.islemcisi de 1ghz osun en az..
Bunun dısında xperia tavsiye ederim genel olarak batarya omru ve ekran kalitesi inanıimaz derecede iyi.
Bknz:bravia engine

xperia z geliyormuş...İş yerinde bi abi de sony kullanıyor şimdi tam hatırlayamadım modelini ama araştır bir modeli daha var baya bir dayanıklı diyorlar...Ama z hepsini geçecek gibi duruyor...Ekran vs. bana iyi geldi...

metaltrrocker

valla ben xperia U almayı düşünüyorum:D gioyu bi şekilde elden çıkartıp para falan koymam lazım 400-500 civarında ikinci el olarak gidiyor.
alabilecek durumda olanlara kesinlikle xperia ların en son çıkanlarını tavsiye ediyorum:D:D:D

gtekdemir

Alıntı Yap
Samsung Galaxy S3 Kullanıyorum 7 aydır.. Şimdiki aklın olsa alır mısın deseler Kesinlikle EVET olurdu.
Tereddütsüz katılıyorum, yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Almadan önce bir telefona o kadar para verilir mi diye çok düşündüm ama hiç pişman değilim.

mustafa_cmbz

ekran kırıldığında servisten fiyat alınca da fikriniz aynı olacaksa sıkıntı yok :) en ufak düşmede ekran kırılıyor alttan kart gözüküyor..Slikon kılıflarda kart çatlamalar yapıyor soğukta kapanıyor açılmıyor :D

sağlam düşerse ekranla beraber kattta göçüyor...en son s3 için patrona 1500tl çektiydiler servisten :D ekran tuzla buz kart çatlak...ozaman da 1800tl civarıydı galiba tel

xoom

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 24 Ocak 2013, 22:54:07
ekran kırıldığında servisten fiyat alınca da fikriniz aynı olacaksa sıkıntı yok :) en ufak düşmede ekran kırılıyor alttan kart gözüküyor..Slikon kılıflarda kart çatlamalar yapıyor soğukta kapanıyor açılmıyor :D

sağlam düşerse ekranla beraber kattta göçüyor...en son s3 için patrona 1500tl çektiydiler servisten :D ekran tuzla buz kart çatlak...ozaman da 1800tl civarıydı galiba tel
bahsettiğiniz Telefonu düşerken gördünüz mü? Yoksa duyduklarınıza mı inanıyorsunuz?.. Ben telefonu 3 defa Beton zemine yürürken düşürdüm.. Bırakın kırılmayı incelemediğim yer kalmadı ama çizik bile yok..

MC_Skywalker

Mesajımın içeriği biraz fazla ca geç olmuş olacak ama bir daha HTC marka telefon almam.  şubat 2011 de ladığım HTC Desire HD modeline yazılım desteği vermeyi Eylül 2012 de birden kestiler. o güne kadar bu telefona ICS hazırlayacaklarını duyurup sonra birden olmuyor diyerek vaz geçtiler. Halbuki çihazların root edenler custom ROM olarak ICS bu model cihazlarına yüklemiş ve kullanıyorlardı.