Android telefonlar hakkında..

Başlatan EMG81, 16 Ocak 2012, 22:40:39

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: xoom - 24 Ocak 2013, 22:58:04
bahsettiğiniz Telefonu düşerken gördünüz mü? Yoksa duyduklarınıza mı inanıyorsunuz?.. Ben telefonu 3 defa Beton zemine yürürken düşürdüm.. Bırakın kırılmayı incelemediğim yer kalmadı ama çizik bile yok..

görmeme gerek yok adamlar testini yapmışlar :

iPhone 5 vs Samsung Galaxy S3 Drop Test

ve bende bir zamanlar s1 kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim..:

* telefonu silikon kılıf ile kullandım sıcak havalarda telefon ateş gibi oluyordu kışında zaten nalları dikti..Dışarı çıktığımda telefon kendi kendine kapanıyor klimaya tuttuğumda açılıyordu..Sonunda hiç açılmadı...Kartında çatlak var dediler başarıya gönderdim parelel ihracat dediler telin içinden parça söküp geri göndermişler sms iletişim kendi servisine yolladım 1300tl fiyat çıkardı entegreyi çalmışlar dedi...Telefon öyle elimde patladı...50TL ye hurdacıya verdim :P

S2 çıktı aynı sıkıntının onda da olduğunu söylediler kullanan arkadaşlarım..

s3 ün yukarıdaki videosunu izlerken aynı gün patron telefonu kızdığı için yere çarpıyor ekran komple tuz gibi olmuş aynı videodaki gibi bir köşeden darbe almış...komple kart gözüküyordu servis dediğim fiyatı çıkardı :P

şimdi iş yerinde sony kullanan bir abinin tavsiyesine nazaran experia go yu araştırdım..: videosu aşağıda..:

ve bir anda sony e aklım kaydı diyebilirim...:

A1 Sony Xperia go Outdoor Challenge

bu videoyu bugün iş yerinde izledim hadi len dedim...İZLERKEN  bazı kısımlar hep parça parça :P

o abi eyv. dedi ve şu videoyu seyrettirdi:

Xperia Active CrAsh Test! INCREDIBLE, AMAZING!!!.mp4

bu videoda hiç kesintisiz çekiyor ve ekranı hem falçata ile çiziyor hem kurbacık ile girişiyo telefona en son işi abartıyor ama sadece içteki ekran çatlıyor...dokunmatikte yine bişi yok..

telefonun kasası felan karbon fiber miş duyduğum kadarı ile ...:

mesaj birleştirme:: 25 Ocak 2013, 17:18:20

buda ıphone 6 :P :P :P

Iphone 6

gevv

xperia iyiymiş xperia  serisi baya genişlemiş acaba  hepsi videoda ki gibi sağlam mı   belli modeller var mı ayrıca  bu video gerçek mi :D doğruluk payı varmı 

mesaj birleştirme:: 27 Ocak 2013, 16:31:43

@metaltrrocker   hocam  siz karar verdiniz mi xperia u  yerine Xperia J ST26I, RAY daha iyi gibi  ek hafızada takılabiliyor ekran 4inc

fatih6761

Xperia alacaksanız Xperia Z'yi bekleyin derim. Daha ucuz modeli olarak ZL çıkaracaklarmış ama almışken Z olsun :)
http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-z/

• 5" ( ZL nin ekranı birazcık daha küçük ) Full HD 1080p 443 pixel-per-inch Bravi Engine 2'li Ekran
  • Exmor RS 13 megapixel arka kamera ile HDR özellikli video
  • Exmor R 2 megapixel 1080p ön kamera
  • 144 gram ( ZL daha ağır )
  • Android 4.1 Jelly Bean
  • 1.5 GHz 4 çekirdek işlemci
  • Walkman ve PlayStation Mobile
  • Su ve toza karşı dayanıklı (aman dikkat ZL de bu özellik yok sakın denemeyin benden söylemesi), hatta tozunu su dökerek temizliyorlar :)
  • Ön ve arka paneller dayanıklı camdan yapılma ( Not : SIII'te plastik :D )
  • NFC özelliği ve bravia televizyonlarda eşzamanlı görüntü aktarımı (gibi birşey)
  • Yetmemiş bir de 2GB RAM koymuşlar.
  • 4G'si de var (3g den yaklaşık 10 kat hızlıymış ama pek farkedeğini sanmıyorum memleketimizde)
  • falan filan...
Adamlar yapmış. Sony neticede...

metaltrrocker

Alıntı yapılan: fatih6761 - 27 Ocak 2013, 16:51:59
Xperia alacaksanız Xperia Z'yi bekleyin derim. Daha ucuz modeli olarak ZL çıkaracaklarmış ama almışken Z olsun :)
http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-z/

• 5" ( ZL nin ekranı birazcık daha küçük ) Full HD 1080p 443 pixel-per-inch Bravi Engine 2'li Ekran
  • Exmor RS 13 megapixel arka kamera ile HDR özellikli video
  • Exmor R 2 megapixel 1080p ön kamera
  • 144 gram ( ZL daha ağır )
  • Android 4.1 Jelly Bean
  • 1.5 GHz 4 çekirdek işlemci
  • Walkman ve PlayStation Mobile
  • Su ve toza karşı dayanıklı (aman dikkat ZL de bu özellik yok sakın denemeyin benden söylemesi), hatta tozunu su dökerek temizliyorlar :)
  • Ön ve arka paneller dayanıklı camdan yapılma ( Not : SIII'te plastik :D )
  • NFC özelliği ve bravia televizyonlarda eşzamanlı görüntü aktarımı (gibi birşey)
  • Yetmemiş bir de 2GB RAM koymuşlar.
  • 4G'si de var (3g den yaklaşık 10 kat hızlıymış ama pek farkedeğini sanmıyorum memleketimizde)
  • falan filan...
Adamlar yapmış. Sony neticede...
sony bu konuda dünya markası kim ne derse desin:D

pea

Sony Xperia Z 2000TL'den satışa çıkacak.
LG Google Nexus 4 1000TL civarındayken komik

fatih6761

Alıntı yapılan: pea - 27 Ocak 2013, 17:52:41
Sony Xperia Z 2000TL'den satışa çıkacak.
LG Google Nexus 4 1000TL civarındayken komik
Hocam, bu Türkiyedeki fiyatı. Kim bilir yüzde kaç yüz vergi eklenmiştir üstüne...

mir_as82

Peki hocam telefon alacağınız zaman

samsung note 2 mi alırdınız?
sony xperia z mi?

Sdttn

4-5 inç ekranlarda ne derece gerekli full hd çözünürlük.

Kaynak harcamaktan başka bir şey değil.
250-300 ppi ekranlar bence gayet yeterli.

metaltrrocker

Alıntı yapılan: Sdttn - 27 Ocak 2013, 20:57:06
4-5 inç ekranlarda ne derece gerekli full hd çözünürlük.

Kaynak harcamaktan başka bir şey değil.
250-300 ppi ekranlar bence gayet yeterli.
tamamen gereksiz.
hatta dizi film izlemeye çalışanların amacını anlamıyorum, ki bunların zaten laptopları oluyor.Gözlere yazık:D

SiVRiSiNEK

xperia arc kullanıyorum RAM dışında çok memnunum
bir sonraki telefonum büyük ihtimal xperia Z olacak (tabi 1-2 sene sonra ilk çıktığında fiyatı çok yüksek olur)

2 telefon önceki telefonum sony w810i idi ve halen hanım kullanıyor, normal plastik bir telefon olmasına rağmen bu kadarmı sağlam olur yoksa benmi şanslıyım bilmiyorum, telefonu sayısız kez düşürdüm, oğlum kaç kez duvardan duvara fırlattı, hanım bir kere çantada mamanın yanına koymuş içi dışı mama oldu söktüm temizledim kuruttum hala çalışıyor, hala orjinal pili üzerinde ve 3-4 gün gidiyor, 6-7 yıllık telefon bu sony'i seviyorum

metaltrrocker

Alıntı yapılan: SiVRiSiNEK - 28 Ocak 2013, 19:07:18
xperia arc kullanıyorum RAM dışında çok memnunum
bir sonraki telefonum büyük ihtimal xperia Z olacak (tabi 1-2 sene sonra ilk çıktığında fiyatı çok yüksek olur)

2 telefon önceki telefonum sony w810i idi ve halen hanım kullanıyor, normal plastik bir telefon olmasına rağmen bu kadarmı sağlam olur yoksa benmi şanslıyım bilmiyorum, telefonu sayısız kez düşürdüm, oğlum kaç kez duvardan duvara fırlattı, hanım bir kere çantada mamanın yanına koymuş içi dışı mama oldu söktüm temizledim kuruttum hala çalışıyor, hala orjinal pili üzerinde ve 3-4 gün gidiyor, 6-7 yıllık telefon bu sony'i seviyorum
Aynen katılıyorum hocam bende de k750i vardı.Firmware olarak w800i yükledim canavar gibiydi:D
ama geçenlerde bozuldu:( sony gerçekten sağlam telefonlar yapıyor,
Nokta markalı telefonlar ise sadece 3310 ile övünüyor.lamia diye bi telefon çıkartmış ergen çocuklara çektirmiş reklamı da!
kız diyor *haritalar var artık hiç kaybolmayacam,kuullll.bilmem ney:D* beyin ölümlü reklamlar...

gevv

@SiVRiSiNEK  hocam arcnin fotoğraf, video kalitesi nasıl  samsungun çok iyi birde doğru düzgün odaklama olmasada, titreme olsada  net çekim yapıyor  sonyde durum nasıl acaba

SiVRiSiNEK

Alıntı yapılan: gevv - 15 Şubat 2013, 10:23:14
@SiVRiSiNEK  hocam arcnin fotoğraf, video kalitesi nasıl  samsungun çok iyi birde doğru düzgün odaklama olmasada, titreme olsada  net çekim yapıyor  sonyde durum nasıl acaba

bence çok iyi ama diğer telefonlarla karşılaştırma filan yapmadım tabi daha iyileride olabilir bilemem

gevv

evet  benim için büyük sorun karşılaştırma yapamıyorum herkeste samsung var  en iyisi  bir mağzaya gidip denemek   şimdiye kadar çevremde kimsede sony görmedim

Erol YILMAZ

Fazla para verme de :)  ne alırsan al, Memleket teknolojik hurda doldu :)