sizce üniversal programlayıcı v.b

Başlatan olumyolu549, 24 Ocak 2012, 16:01:38

olumyolu549

merhaba arkadaşlar iş yeri kuruyorum bunun için bana analog kompanent testi için osiloskop üniversal programlayıcı avometre lcr metre v-ı empedans test cihazı mercekli lamba teknik servis masası gibi ekipmanlar ürünler gerek istanbuldan osiloskop avometre araştırdım biraz ama fiyatları çok yüksek geldi bana mesela ünivesal programayıcı 600 dolar kdv 1500 2000dolar kdv değerlerinde parasınıda geçtim bütün chipleri programlayabileceğim hatta içerisindeki yazılımları çıkarıp yeni chipe gömebileceğim yazabileceğim birşey yapabilmem lazım önerileriniz nelerdir.Kardeşim şuda gerekli olabilir buda olabilir şöyle böyle gibi deneyim ve fikirlerinizi merak ediyorum yerim gebzede olacak istanbul anadolu karaköy traflarında temin edebileceğim güzel malzeme cihaz masa  v.b şeyleri önerebileceğiniz yerler varsa yardımcı olun lütfen :)
www.eprojemarket.com ELEKTRONİK PROJE,KABLO KONNEKTÖR,ADETLİ TH DİZGİ

tayyar

İstanbul çevresi konusunda fikrim yok ama şunu söyleyebilirim:

-En iyi masa kendi kullanımına ve mevcut alana göre kendi tasarladığın masadır.

Üzerine sereceğin antistatik örtü piyasada satılıyor zaten.

Ne iş yapacağını bilmiyorum ama;
Programlayıcı olarak bence universal için kasma, her zaman gerekli olmuyor.
Ölçü aletleri konusunda ise paradan kaçma sonuçta onlarla iş yapacaksın.

--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

diot

Universal programlayıcı için elnec beeprog2  tavsiye ederim. ölçü aletleri ve osiloskobu ihtiyacına göre  özellikleri inceleyerek kendin karar vereceksin.

z

Isyerini simdi acma derim. Sormus oldugun sorularin cevaplarini kendin verinceye kadar bilgi ve tecrube birikimi gerekiyor. Biraz daha zamana ihtiyacin var gorunuyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

esensoy

devlet babadan olabildiğince uzak dur:)
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

olumyolu549

arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim

Alıntı yapılan: z - 03 Mart 2012, 13:04:06
Isyerini simdi acma derim. Sormus oldugun sorularin cevaplarini kendin verinceye kadar bilgi ve tecrube birikimi gerekiyor. Biraz daha zamana ihtiyacin var gorunuyor.

kardeş herkez herşeyi bilemk zorunda değildir adam elektronikçi ama V-I test cihazını bilmiyor elektronikçi ama RLC metreyi bilmiyor ama piyasadada baya iş yapıyor yada ünlü iş adamlarına bak işi bilmiyor nedir bu desen tek kelime söyleyemez ama adam türkiyede sayılı zenginlerden konumuzu dağıtmadan devam edelim istiyorum lütfen...

t2

Alıntı Yap..parasınıda geçtim bütün chipleri programlayabileceğim hatta içerisindeki yazılımları çıkarıp yeni chipe gömebileceğim yazabileceğim birşey yapabilmem lazım
gerekli olmayan cihazları almamalısın. BÜTÜN ÇİPLERİ programlayacak cihaz  gereksizdir. neyi programlayacaksın ?

olumyolu549

yani piyasadaki cihazlarda çıkan chipleri ne var ne yoksa niye böyle diyorum nelerle karşılaşacağım belli değil şimdi pic için ayrı diğeri için ayrı ayrı programlayıcı alamam yazık günah hepsini kapsayan bişey varken

t2

Hocam bence sen bu işe hiç girme, ticarete odaklan. çünkü ne lazım olduğunu belirlememisin. evet sana bu cihazların  hiç biri lazım değil. lazım olsa bilirsin.

olumyolu549

:D allah allah biliyorsan söyle deki kardeş piyasada bu bu ürünler çıkacak karşına bu ürün fiyat olarakta iyi :D :D  çok bilmiş insanı sevmem çünki bilmediği şeyi biliyorum der öyle arkadaşlar yardımcı olmasın bi zahmet

t2

evet biliyorum piyasada karşına kanarya zili çıkacak başka da bir şey çıkmaz. istanbul ankara izmir piyasasına da gitsen hep aynı şey çıkar.hihihhohoh

piyasa ne be?

yildizelektronik

Yardımcı olma amaçlı özel mesaj gönderdim  ;)

olumyolu549

yildizelektronik  bişey gelmedi ama

yildizelektronik

Alıntı yapılan: olumyolu549 - 03 Mart 2012, 17:13:23
yildizelektronik  bişey gelmedi ama

Gelmiş olması lazım hatta mail olarak dönüş yaptınız  ;)

K46

Endüstriyel kart tamiratı ile filan uğraşacaksan, kütüphanesi çoook geniş universal bir cihaz alman lazım, Tamirat sektöründe, özellikle de geniş çalışıyorsan ne zaman ne geleceği belli olmaz. Ramleri, Cpuları, İşlemcileri, 74xx ve 4xxx serisi entegreleri, hatta birçok popüler analog entegreyi test edebilen cihazlar var piyasada. Örneğin Dataman şu sıralar epey popüler, fiyatı pazarlık yaparsan 700 sterlin+kdv civarı. Dataman beeprog ile aynı üründür, aynı yazılımı kullanır, özellikle dataman tavsiye etmemin sebebi, piyasadaki beeprogların %90ı çin malı klon ürünlerdir. Yazılımını güncelleyince kullanılmaz hale geliyorlar. Satıcılar da bile bile çakma olduğunu gizliyorlar. Tamir edilebiliyor ama, güncelleme yapılamıyor, kısacası başınız ağrıyor. Entegre testi için abi firmasının meşhur chipmaster ve lineermaster ürünleri işe yarar. Bilenler bilir iyi cihazlardır ama bazen yanıltırlar,kullanmak biraz tecrübe ister, bu aletler bazen o kadar işe yarar ki, verdiğiniz para gözünüze gözükmez bile, çünkü entegre test özelliğinin yanında, üzeri okunmaz hale gelmiş, silinmiş yada kazınmış entegrelerin kodunu bulabilme gibi süper yetenekleri vardır. Profesyonel servislerde mutlaka bulunur. Osilaskop mos620 al gitsin, rf ile uğraşmayacaksan fazlasına gerek yok bence. Fiyat/performans olarak pahalı bulsamda, sağlamlığı yüzünden fluke ölçü aletleri iyidir. Alacağın ölçü aleti mutlaka true rms özellikli olmalı.
Bak, ibret al, yere düşen yaprağa, O da eskiden, yukarıdan bakardı toprağa!