Siemens ktp 600 basic color pn panel ethernet ayarları

Başlatan fractal, 28 Şubat 2012, 16:03:35

fractal

elimde bu panelden var s1200 ile ethernetten haberleşecek.ama win cc flexible ile bu ekrana bağlanamadım.ekranın ip ayarlarını yapmaya çalışıyorum kabule tmiyor.wrong station name uyarısı veriyor.bu ekrana yazılım atmak için ne yapabilirim.sadece ethernet  portu var...

not:işletim sistemim 64 bit win 7 sanal pc xp  kullanıyorum wincc 2008 için
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

fractal

150.137.145.27 diye bir ip kullan diyor manuelinde bakalım olucakmı..

influx

Panel açıldığında start, transfer ve control diye 3 buton vardır, burdan controlu seç daha sonra profinet sekmesinden istediğin bir ip adresini ver aynı sekmede device name kısmından cihaza bir isim ver, küçük harf kullanmalısın. hepsi bu kadar sonrada winccden cihaza verdiğin ip adresini tanımla hazırladığın scadayı gönder.

fractal

bu station name ben büyük yazıyormuşum sorun ondan kaynaklanıyormuş.çok teşekkürler.sanal pc ile bağlanmaya çalışıyorum henüz bağlanamadım..

hocam illa manueldeki yazan ip vermek şart değil sanırım...

ve normal ethernet kablosumu yoksa çaprazlama yapılmış olanmı kullanılacak direkt pc--panel bağlantısı için...

influx

İstediğin ip adresini verebilirsin, örnek verecek olursak;
PLC için;
ip adresi : 10.0.0.10 olsun
alt ağ adresi : 255.255.255.0

Panel için ;
ip adresi : 10.0.0.11 olsun

pc için ;
ip adresi : 10.0.0.12 olsun

yani önemli olan haberleşme yapacağın cihazlara aynı ip adresini vermemek. eğer plc programını s7 1200 plc için hazırlayacaksan hiç flexible ile uğraşma Portal V10 kullan hem plc programını yaz hem scada hazırla, tag oluştururken sürükle bırak şeklinde hızlıca halledersin...
ben cross kablo kullanıyorum, sanırım ikisiylede oluyor ama tam emin değilim.

fractal

hocam sorunu buldum benim pc....ayrıca çaprazlama yapılmış kablo ile  olmuyor.normal düz ethernet kablo ile oluyor.bendeki sorun sanal pc den kaynaklanıyor.sanal pc yerel bağlantı noktası olarak pc nin internet ip sini alıyor sorun orda.panelin ip sini sanal pc nin bağdaştırıcısına yönelendirmem lazım

ground

Alıntı yapılan: fractal - 29 Şubat 2012, 15:41:34
hocam sorunu buldum benim pc....ayrıca çaprazlama yapılmış kablo ile  olmuyor.normal düz ethernet kablo ile oluyor.bendeki sorun sanal pc den kaynaklanıyor.sanal pc yerel bağlantı noktası olarak pc nin internet ip sini alıyor sorun orda.panelin ip sini sanal pc nin bağdaştırıcısına yönelendirmem lazım

Profinette çapraz ya da düz fark etmiyor diye biliyorum.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

fractal

denedim çapraz kabloda ethernet ışıkları bile yanmadı...

influx

Alıntı yapılan: fractal - 29 Şubat 2012, 19:52:02
denedim çapraz kabloda ethernet ışıkları bile yanmadı...

En az 100 tane ktp panele scada yükledim ve ethernet kablom çapraz, plc ve ktp bağlantılarınıda çapraz yapıyorum. senin rj45 sıralamasında hata olabilir. diğer mesajımda dediğim gibi düzde bağlasan sıkıntı olmaz heralde, benimde kafama takıldı yarın denerim.