16F1783 dikkat !

Başlatan Maxim, 03 Nisan 2012, 08:56:44

Maxim

16F1783

birkaç özellik:
Internal 32MHz oscillator
Dedicated 16bit PWM
2 x Operation Amplifiers (rail-to-rail in and out)
11 x 12-bit ADC with Voltage Reference
8-bit DAC
Four 8-bit Timer (TMR0/TMR2/TMR4/TMR6)
One 16-bit Timer (TMR1)

yas

DAC ve pic ilk kez gördüm adc nin 12 bit olmasıda gayet hoş. Erettasın a baktım çok büyük problem yok. Güzel  ::)

Mucit23

Ne yazıkki googlede hiç Türkçe sonuç yok. Bu tür Yeni Nesil Mikrodenetleyicilerin ülkemizde yayılması gerekir. Fiyatıda pahalı değil

bymrz

Alıntı yapılan: Mucit23 - 03 Nisan 2012, 13:19:58
Ne yazıkki googlede hiç Türkçe sonuç yok. Bu tür Yeni Nesil Mikrodenetleyicilerin ülkemizde yayılması gerekir. Fiyatıda pahalı değil

Hocam o şekilde ülkemizde yayılsın, sonra kullanırım dersen, bir çok şeyi kaçırırsın... O yüzden tavsiyem, O'nun sana gelmesini beklemeden, senin; bir fırsatını bulup İngilizce kursuna gitmen...

Edit: İngilizcenizin iyi olmadığını varsayarak söyledim tabi.... Sizinki iyiyse, iyi olmayanlara tavsiyem :)

Mucit23

Alıntı yapılan: alone_lover - 03 Nisan 2012, 13:53:39

Hocam o şekilde ülkemizde yayılsın, sonra kullanırım dersen, bir çok şeyi kaçırırsın... O yüzden tavsiyem, O'nun sana gelmesini beklemeden, senin; bir fırsatını bulup İngilizce kursuna gitmen...

Edit: İngilizcenizin iyi olmadığını varsayarak söyledim tabi.... Sizinki iyiyse, iyi olmayanlara tavsiyem :)

Beni Yanlış anladınız.
Benim demek istediğim bu tür mikrodenetleyicin Daha önce hiç dile gelmemesi veya hiç konuşulup tartışılmaması. Yani bilmiyoruz Belkide hiç ihtiyac duymuyoruz.
İngilizce Bilip Bilmemekle alakası yok.  Yoksa Datasheet okuyacak kadar ingilizce biliyorum. Benim demek istediğim o değil...

Tagli

Birileri Karaköy esnafına "Abi 16F84 var mı?" diye sordukça bu durum değişmeyecektir.
Gökçe Tağlıoğlu

serhat1990

Bu işlemciye benzer bulunabilen 16f1827 var , yalnız 1827'de pwm 10 bit bu işlemcide pwm 16 bit gerçekten güzel bir işlemci . :)

bymrz

Alıntı yapılan: Mucit23 - 03 Nisan 2012, 13:57:46
Beni Yanlış anladınız.
Benim demek istediğim bu tür mikrodenetleyicin Daha önce hiç dile gelmemesi veya hiç konuşulup tartışılmaması. Yani bilmiyoruz Belkide hiç ihtiyac duymuyoruz.
İngilizce Bilip Bilmemekle alakası yok.  Yoksa Datasheet okuyacak kadar ingilizce biliyorum. Benim demek istediğim o değil...

Hocam ben şahsen, daha önce kimseden duymamıştım fakat, Microchipin arama toolunda ihtiyacım olan özellikleri filtreliyordum. sonra da fiyata göre sırala diyordum. Bakıyordum 628 den çok daha yüksek performanslı, donanımlı işlemciler, 628 den çok daha ucuzdu...

Ben de kendime şimdi bakıyorum da, bundan 3-5 sene öncesine, ihtiyacım olan şeyi aramayı bile doğru düzgün bilmiyor muşum.