SMD Malzeme Kılıfları

Başlatan HeCToR, 05 Mayıs 2012, 23:27:30

HeCToR

Artık bütün dizaynlarımı smd paket kullanmak istiyorum yalnız smd hakkında fazla uygulamam olmadı bu konu hakkında öncelikle bilmem gerekenler nelerdir tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum detaylı noktaları nelerdir nerelere dikkat etmem gerekir
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

NeoXcon

Ilk etapta cesitli video sitelerinden "SMD Soldering" baslikli videolari incelemeni oneririm. Cizgi tagem'in soyle bir dokumani mevcut.

http://www.cizgi-tagem.org/resource/vfiles/tagem/dms_file/2301/yuzeymontajteknolojisi.pdf

Dokumanin kaynak olarak kullandigi video da bu:

Surface Mount Soldering 101

Bunlarin yaninda ucu degistirilebilir sicaklik ayarli bir havya elzemdir :)

HeCToR

Aslen bahsetmek istediğim konu pcb çizim yapariken malzeme kılıfları hakkında örnek vereyim sıfırdan smd çizeceğimizi farz edelim ilk yaptığınız nedir datasheetlere bakıp kılıf bilgilerini almakmı yada toplu bir şekilde kılıflar hakkında bir döküman varmı en basit şekilde uygulama örneğini öğrenmek istiyorum yinede ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

Seckin ALAN

tasarım programı için ne öneriyorsunuz ? 2 gb ram 2.8 ghz işlemcim var linux kullanıyorum. Eagleye alışamadım ama kullanabilirim.
Not: konu sahibinden çıkıntılık yaptığım için özür diliyorum :)
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana