Ücretsiz Sertifikalı Açılan Kurslar

Başlatan t2, 10 Mayıs 2012, 18:18:33

t2

TVdeki kadın programları ya da seyircili başka programların seyircileri belirli imiş. bunları servis adresinden alıp götürüp getiriyormuş. yemek + ücret vs var. Yönetmen ne diyorsa onu yapıyorlar, itiraz etmiyorlar.

50 kişi ayarlayalım.  kursiyer aramaya gerek yok. hemen 16f84 kursu açalım herkes hergün geliyor. parayı aldık iş bitti. sonra qwerty kursu  sonra başka kurs..

Pyrodigy

Alıntı yapılan: t2 - 10 Mayıs 2012, 18:18:33
TVdeki kadın programları ya da seyircili başka programların seyircileri belirli imiş. bunları servis adresinden alıp götürüp getiriyormuş. yemek + ücret vs var. Yönetmen ne diyorsa onu yapıyorlar, itiraz etmiyorlar.

50 kişi ayarlayalım.  kursiyer aramaya gerek yok. hemen 16f84 kursu açalım herkes hergün geliyor. parayı aldık iş bitti. sonra qwerty kursu  sonra başka kurs..
Eğer bu oluyorsa çok üzülür ve kızarım.
Hibe yardımları yapılıyor sivil toplum kuruluşlarına kurs açın, eğitim verin, kollayın, öğretin vs diye para veriyor Bakanlıklar (öle bizim hökümet vermiyor avrupadan hibe ediyorlar)... Bu parayı almak için göstermelik kurs açılıyor ise yazıklar olsun.. Açıkçası verdikleri belge sertifika umurumda bile değil ama ben yinede gitmek öğrenmek istiyorum...Ama eğer anma hizmeti yapılıyor ise ki taaa derinlerde hala iyi niyetli bir his öyle diyor ozaman eyvallah eğer yardımı olacaksa okula bağış bile yaparım.
Persistance is the name of the game in this business....

t2

Memedalierbil canlı yayında adamın donunu indirmiş. fakat adamın sesi çıkmamış. başkası olsa erbil merbil tanımam der canlı yayında başka bişey yapar.  Bu adamlar parayla tutuluyor figüran gibi. İşi garantiye almak için kurs açanlar da öyle yapabilir. Tahmini olarak söyledim. elimde kanıt yok. ama tvdeki seyircili programlar öyle oluyor.

kralsam

Ne yazıkki bir kısmı dediğin gibi hocam. Mecburi katılım sayısı ve süresi dolunca pek önemsemiyorlar.  ;)

mustafa_cmbz

siz gene iyi bu tür muhabbetlerin parayla ilgili olan türden olanıyla karşılaşmışsınız...ben lisedeyken bu avrupa birliği hibe paralarıyla yapılan kültür tanıtım etkinlikleri adı altında yöresel ırkların nasıl bir bir fişlendiğini bizzat gözlemledim derdimi anlatmaya çalıştım manyakmısın la denildi :P sonrada anladımki okulda hocalarda ufaktan yolunu bulmuş gibi bu işlerden...

adam fransız asıllı amerikan vatandaşı ve 1 ayda 10dan fazla ülkeye girip çıkıyor sınıfa ilk geldiğinde (sınıf 8 kişiydi) ilk olarak bana sen nesin dedi nasıl nesin dediğimde tekirdağ civarındaki bir çok ırk saydı...oha dedim....herif gacal nedir kimdir herşeyi biliyor ve anlatıyor benziyorsun diyor :P

sizce bu projelerin amaçları kültürel etkileşim kültürlerin kaynaşmasımı yoksa hibe para dağıtalım gariban barbar türklerin karınları doysun anlayışımı yoksa bunları nasıl yıkar keser böleriz birbirine düşürürüz bunun çabası mı bilemedim...ama adamda ciddi ciddi bizim buraların sosyolojisini ve piskolojisini çözmüş...

herneyse bir süre sonra adamla görüşmek aklıma geldi bu sefer açık açık kimsin kardeşim sen demek geçti içimden kaldırdım telefonu ingilizce hocasını aradım (nurcudur kendisi) kadına böle böle hocam dedim beni bu insan evladı ile bi görüştürün beyaaa dedim kadın neden görüşeceksin mustafa ne işin olur senin o adamla başını belaya sokma diye tepki gösterince iyice kıllandım ve teli kapattım ogün bugündür hiiç mi hiiiç böle işlere bulaşmadım bulaşasımda yok.....bizim milletimi işin ucunda parayı görünce ne yapacağını şaşırıyo...bende artık usulca o işlerden sıyrıldım ettim hiç banamısın demiyo artık bu devletin başındakiler düşünsün o adam teee okula kadar girip ne analizler yapıyo(tabi bende o ara tarikatçılara çıkıyodum okulda aktif bi şekilde ondan da olabilir diye düşünüyorum) neyse böle bi anıydı işte belki saçma gelebilir ama nedense bu ülkede herşey ilkten saçma geliyor sonra aaa bi bakmışsın hayeller gerçek olmuş :P kalın sağlıcakla...

ayhani

Burada bazı yorum yazan bazı tiplere  yazıklar olsun. Bu kadarmı paranoyaksınız be kardeşim.  Edep yahu. Burada bir okulda ücretsiz bir kurs açılıyor teknik öğretmen arkadaşta bu kursların duyurusunu yapmış ne var bunda? Öğretmen tabiki bu işi duyuracak ve kursların açılmasını sağlayacak. Kurs açılınca o kurslara gidenler iyi kötü birşeyler öğrenecek tabiki kursuda düzenleyen öğretmen emeğinin karşılıığını DEVLETTEN ek ders olarak alacaktır.
Burada öğretmene bir küfretmediğiniz kalmış. Arkadaşım sen kime bir saat ücretsiz ne anlattın?
Bazıları demişki tutun 50 tane kursiyer ayarlanır vs demiş bence kendini yansıtmış. Bu öğretmen zaten o 50 kişiyi bulsa neden senin edepsiz iftirana muhatap olsun biraz kafayı çalıştır. Edep yahu biraz öğretmene öğretene saygınız olsun.

Her zaman derim böyle kurslar kesinlikle ücretsiz olmayacak bizim millete yaramaz. Alacaksın Simensin PLC kursu gibi 2 günlük temel eğitim plc kursuna 350 tl bak o zaman ayran delisi gibi nasıl koşuyorlar.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

ayhani

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 10 Mayıs 2012, 22:22:52
anladımki okulda hocalarda ufaktan yolunu bulmuş gibi bu işlerden...

Nasıl yolunu bulmuşları biraz açarmısın?

ayhani

Alıntı yapılan: kralsam - 10 Mayıs 2012, 20:01:01
Ne yazıkki bir kısmı dediğin gibi hocam. Mecburi katılım sayısı ve süresi dolunca pek önemsemiyorlar.  ;)

Pic programlama gibi konular herkesin bildiği gibi merak ve özverili çalışma ister. Aslında hiçbir kurs sana %100 pic programlama öğretmez. Kurs sana bir başlangıç yaptırır. Kursta bir led yakıp söndürmeyi öğrendiğinde eve gidip saatlerce kendin değişik varyasyonlarda led yakma denemeleri yapmıyorsan, bir lcd'ye bir iki satır yazı yadığında heyecanla eve gelip lcd ile saatlerce uğraşmıyorsan pic mic öğrenemezsin.

İşte bu kurslara giden birçok kişi beleş olduğu için SPOR NİYETİNE gidiyor. EEE öyle olunca ben kursa gibip birşey öğrenmedim öğretmen bir iki led yaktı başka birşey yok der. Halbuki öğretmeni öğrenci sürükler, öğrenci merakla sorular sorar dersi pür dikkat dinlerse öğretmende çoşar anlattıkça anlatır.
Bunun içindir ki bu tür kursların ücretsiz olmasına hep karşı olmuşumdur.

Bunu burada 1 saat ücretsiz ders vermeyipte öğretmene neden ücretsiz ders veriyor diye saldıranlar bilmez. Ama öğrenmeye meraklı bir guruba 1 saat ders anlatanlar iyi bilir.

kralsam

Alıntı yapılan: ayhani - 10 Mayıs 2012, 22:52:26
Pic programlama gibi konular herkesin bildiği gibi merak ve özverili çalışma ister. Aslında hiçbir kurs sana %100 pic programlama öğretmez. Kurs sana bir başlangıç yaptırır. Kursta bir led yakıp söndürmeyi öğrendiğinde eve gidip saatlerce kendin değişik varyasyonlarda led yakma denemeleri yapmıyorsan, bir lcd'ye bir iki satır yazı yadığında heyecanla eve gelip lcd ile saatlerce uğraşmıyorsan pic mic öğrenemezsin.

İşte bu kurslara giden birçok kişi beleş olduğu için SPOR NİYETİNE gidiyor. EEE öyle olunca ben kursa gibip birşey öğrenmedim öğretmen bir iki led yaktı başka birşey yok der. Halbuki öğretmeni öğrenci sürükler, öğrenci merakla sorular sorar dersi pür dikkat dinlerse öğretmende çoşar anlattıkça anlatır.
Bunun içindir ki bu tür kursların ücretsiz olmasına hep karşı olmuşumdur.

Bunu burada 1 saat ücretsiz ders vermeyipte öğretmene neden ücretsiz ders veriyor diye saldıranlar bilmez. Ama öğrenmeye meraklı bir guruba 1 saat ders anlatanlar iyi bilir.
Hocam yazdıklarında kesinlikle haklısın. Ben açık konuşmak gerekirse direk karşılaştığım bir olaydı. İki hoca ile tanıştım birisi fırsatı değerlendirip sadece para peşindeydi, diğeri ise Allah inşallah gönlünce versin gerçekten öğretmek için çalışıyordu. İlk bahsettiğim kişi yukarıda yazdığımı kendisi de açıkça belirtti zaten. Ne kadar ilerleyeceğiz sorusuna ben işimi garantiledim nasıl giderse falan gibi cümleler kuruyordu.

Tekrar belirtmek isterim. Gerçekten öğretme arzusu ve ideali ile çalışan hocalarımızdan Allah razı olsun. Çok büyük ve zor bir meslek. Ama unutmamak gerekiyor ki günümüzde fırsatçılar da çok..

ayhani

Alıntı yapılan: kralsam - 11 Mayıs 2012, 00:06:25
Ama unutmamak gerekiyor ki günümüzde fırsatçılar da çok..

Her meslekte olduğu gibi tabiki öğretmenliktede her tip insan var buna amenna. Ama sayın haydarpaşamikro nickli öğretmenin imzasına bakarsanız "ATMEL 89C51CC03 & KEIL, PIC, LPC1768 ARM CORTEX M-3 & KEIL" vb şeylerle uğraştığını gösteriyor. Şimdi elinizi vicdanınıza koyun elektronik öğretmenlerinden kaç tanesi bunları biliyor veya bilmek için çalışıyor? Ben size söyleyim %90'ı bilmez hatta bazılarının adını bile duymamıştır. Ama bu hocamız belliki kendini geliştirmiş emin olunki sadece derse girip çıkar aynı parayı alır devlet aferim sen ATMEL ooo birde PİC biliyorsun sana 100 lira zam yaptım demez. Hal böyleyken burada kendini geliştirmiş bir hocamıza sadece burada ücretsiz kurs ilanı verdiği için "Git 50 tane adam bul bunlar kurslara gelip dursun "gibi seviyesizliğin dip yaptığı mesajlar yazmanın anlamı ne?

Son günlerde öğretmenlere karşı artan bu saygısızlığa tek bir söz yeter EDEP YAHU!

Pyrodigy

Öğretmene, kuruma, yapılacak işe saygısızlık yok. Bilhakis herkesin!! yararlanabilmesi için öneri var, destek var, teşvik var...Önemli olan bahsedilen konunun doğru bir şekilde uygulanması, doğru insanlara iletilmesi...Bilgi kimsenin ayağına gelmez! Böyle bir kurs nimettir, konunun ciddiyetini bilen insan nankörlük yapmaz, bilhakis gençlerin yararlanabilmesi için gerekirse eli taşın altına koyar...
Endişeler var, yaşanmış örnekler var, suistimal endişesi var !! olacak tabiki, olması gerekiyor.. Bunu öğretmene saygısızlık olarak algılamak doğru değil.
Persistance is the name of the game in this business....

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: ayhani - 10 Mayıs 2012, 22:35:02
Burada bazı yorum yazan bazı tiplere  yazıklar olsun. Bu kadarmı paranoyaksınız be kardeşim.  Edep yahu.

edeple alaksı yok bir gün bu üzerinde yaşadığımız kendi  vatan toprağında yabancı kalıp azınlık muamelesi görmek istemiyorsanız kardeş kanı dökülsün istemiyorsanız endişede duyacaksınız tetiktede olacaksınız paranoyakta olacaksınız...yoksa gün gelir o haberlerde izlediğiniz hava uçuşan ceset parçaları sizinkilerden bir kaçı olabilir...keyfekeder oturdup edep yahu endişe duyulcak bişi yok dediğiniz o günleri hatırlar büyük bir mutluluk ve huzur içinde yıldızlara doğru yolcuğunuza kaldığınız yerden devam edersiniz beyfendi...

işin sonu siyasete kadar gider gördüğüm ettiği bi dünya konu var bu mevzularda duyduğum şeyler olsa eyv. dicem yaşadığım tecrübe ettiğim şeylerde kimse bana o olaylar olmamışçasına yazıklar olsun diyemez yaşı başı kaç olursa olsun....ne bu şiddet bu celal derler adama ? burda kimse bu konuyu açan hocama sen niye kurs açıyosun niye millete böle yapıyorsun ediyorsun diyen olmadı sadece geçmişteki yaşanan bir kaç örnek canlandırıldı olay bu kadar...sosyal medyanın sivil bayiliğinimi üstleniyorsunuz anlamadım ama burda kimse öğretmenlere karşı aksi bir tavır tutum halinde değil sadece yaşanan bazı olumsuz durumları anlattık ettik bu hemen olayı biz bütün öğrentmenleri hedef almışız gibi göstermenizdeki sebep nedir anlayamadım doğrusu....

ayhani

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 11 Mayıs 2012, 12:55:19
edeple alaksı yok bir gün bu üzerinde yaşadığımız kendi  vatan toprağında yabancı kalıp azınlık muamelesi görmek istemiyorsanız kardeş kanı dökülsün istemiyorsanız endişede duyacaksınız tetiktede olacaksınız paranoyakta olacaksınız...yoksa gün gelir o haberlerde izlediğiniz hava uçuşan ceset parçaları sizinkilerden bir kaçı olabilir...keyfekeder oturdup edep yahu endişe duyulcak bişi yok dediğiniz o günleri hatırlar büyük bir mutluluk ve huzur içinde yıldızlara doğru yolcuğunuza kaldığınız yerden devam edersiniz beyfendi...

işin sonu siyasete kadar gider gördüğüm ettiği bi dünya konu var bu mevzularda duyduğum şeyler olsa eyv. dicem yaşadığım tecrübe ettiğim şeylerde kimse bana o olaylar olmamışçasına yazıklar olsun diyemez yaşı başı kaç olursa olsun....ne bu şiddet bu celal derler adama ? burda kimse bu konuyu açan hocama sen niye kurs açıyosun niye millete böle yapıyorsun ediyorsun diyen olmadı sadece geçmişteki yaşanan bir kaç örnek canlandırıldı olay bu kadar...sosyal medyanın sivil bayiliğinimi üstleniyorsunuz anlamadım ama burda kimse öğretmenlere karşı aksi bir tavır tutum halinde değil sadece yaşanan bazı olumsuz durumları anlattık ettik bu hemen olayı biz bütün öğrentmenleri hedef almışız gibi göstermenizdeki sebep nedir anlayamadım doğrusu....

Sizin verdiğiniz örnek ile bu açılan pic kursunun uzaktan yakından bir alakası varmı? Varsa ben okuma yazma bilmiyorum. Burada verilecek kurs haydarpaşa eml'de ve oranın öğretmenleri tarafından veriliyor. Yani sizin yaşadığınız olayla alakası yok. Durum böyleyken bu konuyla sizin yaşadığınız olayı nasıl ilişkilendirdiniz?
Burada bazı arkadaşlar anlamak istemiyor galiba. Bu kursları devlet işsizliği azaltmak için kullanıyor. Avrupada %60-70 meslek lisesi varken ülkemizde tam tersi. Durum böyle olunca düz lise mezunu ama bir mesleği olmayan binlerce kişi var. İşte amaç, bu insanların meslek sahip olması, bu kurslar bunun için ücretsiz. O kursu veren hocada EMEĞİNİN karşılığı olan ekdersi alıyor, tabiki kursların açılması için buralara ilan veriyor. Durum bu kadar açıkken ve daha önceden bu konuda deflarca açıklama yapılmışken, bazı insanlar her ücretsiz kurs haberinde anlamsız bir şekilde öğretmene saldırıyor. Heleki tanımadığınız bir öğretmene, bulun 50 tane adam tüm kurslara gelip gitsinler tarzı seviyesiz benzetmeler yapılırsa kusura bakmayın EDEP YAHU en hafif cümle kalıyor.

Bu tip kurslarda birkaç tane öğretmen belki kötü kullanıyor olabilir, ama yinede bu kimseye koskoca bir camiayı kötüleme hakkı vermez. Varsa böyle öğretmen BİMER'e şikayet edin.

ayhani

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 11 Mayıs 2012, 12:55:19
burda kimse bu konuyu açan hocama sen niye kurs açıyosun niye millete böle yapıyorsun ediyorsun diyen olmadı sadece geçmişteki yaşanan bir kaç örnek canlandırıldı olay bu kadar...sosyal medyanın sivil bayiliğinimi üstleniyorsunuz anlamadım ama burda kimse öğretmenlere karşı aksi bir tavır tutum halinde değil sadece yaşanan bazı olumsuz durumları anlattık ettik bu hemen olayı biz bütün öğrentmenleri hedef almışız gibi göstermenizdeki sebep nedir anlayamadım doğrusu....

Anlatayım o zaman. İstisnalar kaideyi bozmaz diye bir söz var bilirisiniz. Şimdi siz elektroniğe meraklı ve kendinizi geliştirmek isteyen işsiz bir insan olsanız. İnternette ararken picprojedeki bu konuya denk gelseniz ücretsiz güzel bir pic kursu bulduğunuzu düşündüğünüz sırada aşağıdaki yorumları okursanız ne düşünürsünüz?
O kursu düzenleyen kişi ile uzaktan yakından ilgisi olmayan olumsuz yorumları görünce tüm hevesiniz kaçmazmı? Belki vazgeçersiniz kursa timekten. Kurs almak isteyen insanamı, yoksa kursu veren hocayımı, yoksa vatana milletemi hayrınız dokundu şimdi?

Vatan sevgisi hamasi laflar ile olmaz "Vatanını en çok seven işini en iyi yapandır" ben bu ilana bakınca kendini geliştirmiş bir elektronik hocasının iyi niyetli çabasını görüyorum. Sizin yaşınız itibarı ile heyecanlı olmanız doğal, zaten benim verdiğim örnekleme sizle alakalı değildi. Çünkü sizin örneğin konuyla yakından uzaktan alakası yok.

Eğer söz konusu olumsuz hocalar varsa gerekli yerlere (örneğin bimer) şikayet ederseniz merak etmeyin gözünün yaşına bakmazlar. O zaman kimse size birşey diyemez.
Birisi bu kursa gitse deseki ben bu kursa gittim bana hiçbirşey öğretmediler ben öğrenmek istedim başından savdılar dese amenna, ama kurs hocası özelllikle belirtmiş dileyen örnek kursumuza katılabilir diye, kimsenin başına silah dayamıyorlar gelin diye.

mustafa_cmbz

benim başımdan geçen olayı anlatmamın sebebi ;

iki olayla awrupa birliğinin hibe paraları ile oluyor...hocamın duyrusu yani açılan kursun belki işsiz güçsüz adamların meslek sahibi olması açısından iyi güzel...belki dediğiniz gibi hocamın bile cebina para giriyor memur maaşı malum...

ama ben burda şuna vurgu yaptım...adam sana o parayı hibe etmiyor kardeşim bu devirde kim kime beleş para vermiş ki ? herkesin var bişeylerden çıkarı kazancı...benim anlatttığım mevzudaki o yabancı kişi bu hibe paralar ile yapılan projelerin aşığımı sizce? hadi aşığı diyelim adamlar yüzyıllardır bizi tarihen silmek için uğraşmışlar afedersiniz ama bizim kültürümüzü alıp nerelerine ... çok merak ediyorum...burda önemli olan kültür etkileşimi mi yoksa saman altından yapılan toplum mühendisliğ dedikleri halkın ülkelerin milletlerin zihin yapısını çözerek isteğe ve amaca göre bu bölgeleri etki altına almak için o bölgenin içini dışını bilmek mi?

gelelim okul kurs pic olayına valla hocam bunda da bi çıkar arama diyorsun ve bana atıfta olarak nasıl faydalanmışlar diye sorduydun ya hazır onuda açıklıyım...bu hibe paralar birilerinin cebine giriyor özellikle de nedense bilindik kişilerin cebine giriyor bunların öğretmen sıfatını taşıması bile beni iğrendiriyor da neyse yine yanlış anlaşılmasın :P

Senin öğretmenin hiç sana gelip senle ben aynı yoldayız (siyasi manada) gel etme eyleme okulda bize zorluk çıkarma ikimizde kervanımızı yürütelim yoksa olmaz böyle dedimi?  neden bu cümle kuruldu biliyormusunuz lisedeyken savunduğum firkirlerimin haksızlığı kaldıramamın öğretmen sıfatına bürünmüş sözde allahçı bir kaç zibidinin çıkarlarına dokunduğu için....

yine açıklıyım bu konuya ne alakası var senin anlattığının konuyla diyorsunuz ya hocam....işte bu adamlar bu tarz projelerden köşeyi dönenlerdendi :D ek ders ek çalışma saati ödenekti malzeme alıncaktı nerden alalım aaa bizden bi esnaf var onadan alalım...vs.....

halen şunu soruyru soruyorum kendimi madem çok allahçı çok dürüst müslümansınız be sıfatsız beni o adamla niye görüştürmedin...niye tuttun kolundan okula getirdin...senin devletinin ilgili kurumu yokmu şüphelendiğin bişeyi gidip yetkililerine izah etsene.....

hala uyanamamışsınız? ve hala bir bağ kuramadığınız gibi halen tüm öğretmen camiasını suçladığımızı onları zan altında bıraktığımızı savunuyorsanız geçmiş olsun diyor acil şifalar iyi geceler diliyorum hocamm...

.biz sadece dikkatli olunmalı diyoruz...bu pic dediğiniz olay çok büyütülcek bi olay değil hani çok büyük bir hayırda işlemiyorlar işliyorlarsada kendi tarikatlarını cemaatlerine işliyorlar bana bi faydası yok...Çok öğrenmek isteyen varsa oturur benim gibi bir haftada ete hocanın dökümanlarından en azından mantığını kavrar sonra kendi yolunu çizer.....gören duyanda türkiyenin işsizlik sorununa çare getirildi sanıcak....nedesek fayda etmez hocam bu düzen sürdüğü sürece mahalle arasında 3-5 kişiyi iş sahibi yapmışsın öte tarafta milyonlar aç ne işe yarar...adam kaz gelicek yerden tavuk esirgemiyo mantık bu :P .....kalın sağlıcakla