eeprom veya kart okuyucu+kontrol hangi dil?

Başlatan viomaster, 03 Temmuz 2012, 23:21:46

viomaster

arkadaşlar kartın içinde 60 dk bir ses dosyası olacak ve butonlarla kontrol edicem yani çin malı radyolar gibi ekran yok sadece bastığım tuşla birlikte belirlediğim ses dosyası çalacak...
şimdi burada ne öğrenicem c ? c++? c sharp? picbasicpro? assembly?.... ne öğrenicem birini öğrenip a bundan olmuyormuş demek istemiyorum yardım ediniz lütfen

RaMu

istediğiniz işlem bütün dillerle yapılabilir fakat en kolayı c ile falan yapmak olur bende şuanda buna benzer bir işle uğraşıyorum fakat benim ses kaydetmek gibi bir düüşüncem yok sizin yapacağınız işte sesin sayısal veriye dönüştürülmesi gerekiyor burada picin analog to dijital converter modülünü kullanarak yapma ihtimaliniz veya bu işi yapan bir entegreyi mikrodenetleyici ile kontrol etmeniz gerekiyor bununla ilgili waw player, sd card waw player, microcontroller waw player gibi aramalar yaparsanız karşınıza örnek uygulamalar çıkar fakat yapmayı düşündüğünüz şey direk dili öğrenip yapılacak birşey değil öncelikle daha basit uygulamaları gerçekleştşrşp dile hakim olmanız gerekiyor yani mikrodenetleyici programlamayı tamamiyle öğrenmiş olmanız gerekecek buda amacınıza uygunsa yani gelecekteki hedeflerinize uygunsa yapılmalı, kolay gelsin.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html